Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg igaz? Vitézy...

Ez tényleg igaz? Vitézy Dávidról van szó benne (pont)?

Figyelt kérdés

"Egyszerű a képlet. Az "elmútnyócév" során a BKV vezérkarában az akkori kormányokhoz hű emberek ültek. Így van ez minden pénzbánya esetén. Vitézy Dávid akkoriban az ellenzék tipikus szerepét játszotta: mindenre fújolt, minden ellen tiltakozott. Erre pont jó volt a VEKE elnökségi tagsága. Később a BKV felügyelőbizottságába is beült, ott is ugyanezt folytatta. Teljes volt az egyetértés Vitézy és a VEKE között: mindketten a működésképtelen budapesti közlekedést szerették volna javítani - legalábbis látszólag.

Aztán jött a dicsőséges fülkeforradalom és a jó hűbéres Vitézít beiktatták hűbérbirtokába: megkapta a BKK vezérigazgatói székét. Aztán nem történt semmi érdemleges, ugyanúgy koncepció nélküli, pazarló, használhatatlan maradt a budapesti közlekedés. Ugyanis mint később kiderült, Dávidkát nem a BKV pazarlása, a "tanácsadói szerződés", "végkielégítés" vagy "nokiásdoboz" címszó alatt kifizetett súlyos tíz- és százmilliók zavarták, hanem az, hogy ezek a pénzek nem őt és a haverokat gazdagították, hanem valaki más zsebében landoltak. Pedig ő is örült volna némi talált pénznek.

Megkapta hát az ifiúr, amire vágyott: vezérigazgatói bársonyszék, hatalom, lehetőség egy kis mellékes megkeresésére, aztán onnantól kezdve magas ívből sz*rt arra, működik-e Budapesten az egyéni és közösségi közlekedés, mert nem ez volt a célja. A VEKE viszont továbbra is ezen szeretne javítani, így szembekerültek az egykori szóvivővel.

Sok egykori ellenzéki nagyokos járt így: annak idején mindent bőszen elleneztek, elhitették a néppel, hogy ők aztán nagyon másképp gondolják, minden más lesz, aztán a kormányváltás után kiderült, hogy saját ötleteik egyáltalán nincsenek, a képességeik kimerülnek abban, hogy mindenre fújnak, amit az MSZP-SZDSZ kitalált. Ellenzékinek lenni ugyanis igen könnyű, csak szidni kell az aktuális kormánypártot, ám mikor kormányra jut valaki, akkor jó lenne kitalálni valami jobbat, mint amit a másik oldal produkált. Az meg túl nagy falat egyeseknek."


2014. máj. 25. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismert dolog: rombolni könnyebb, mint építeni. Utóbbihoz ész és hozzáértés is kell.
2014. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eddig oké. De azért nézd már meg hogy mióta vannak új buszok. Hozzáteszem egy p_csfejnek tartom.
2014. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért szerintem elég sokat javult a BKK létrehozása óta a közösségi közlekedés,és új autóbusz üzemeltetési modellt is létrehoztak.
2014. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Aztán nem történt semmi érdemleges, ugyanúgy koncepció nélküli, pazarló, használhatatlan maradt a budapesti közlekedés" Eddig a mondatig olvastam, tovább nincs is értelme. Aki ezt mondta vagy nem járt mostanában Budapesten vagy lejárató kampányt folytat.
2014. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Az index.hu cenzúrázza magát, ráadásul pont Izraellel kapcsolatban? :- ( Eddig politikailag függetlennek gondoltam őket.

Az Indexen 2014. 05. 11.-én, 01:42-kor megjelent összefoglalóban a szerző negatív példaként írta le Izraelt. Később korrigálták a cikket. De az utolsó módosítás időpontját sem változtatták meg.A két képen látszik a különbség a mi van, mi nincs ott dologban.

Mi a véleményetek Vitázy "bányász" Dávidról?

Komolyan érdekel. Tényleg egy ifi zseni? Megérdemli a pénzét? Jobb lett alatta a BKV?

Mikor lesz az a pont, amikor a baloldal nem fogja tovább még gusztustalanabbnak feltüntetni magát?

Az első 3 percben van a lényeg. Azért nem akarnak leülni vitázni a Jobbikkal, mert akkor médiát adnának neki, szereplést, és az agymosott emberek rájönnének, hogy nem habzó szájú nácik, mint ahogyan azt az évek alatt sikerült a baloldalnak az embereknek beleverni a...

Hogy lehet ilyen hülye, hogy helyreigazítást kér a NEA tanács elnöke, de közben pont CÖF-ös e-mail címről küldte azt?

"A pálya nekik lejt, de azért csodálatos öngólokat lőnek. Mint tudjuk, Igazságos Lázár János kioktatta a Norvég Civil Alapot arról, hogy hogyan kellene pártatlanul szétosztaniuk a pénzüket Magyarországon. Közben az Index megírta, hogy az elvben hasonló célt maga...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!