Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Önök szerint/szerintetek most...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek most a 3. Orbán kormány alatt visszatér a válság előtti szintre a gazdasági konjunktúránk?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ugye az elmúlt 4 évben meghozta már a kormány az ugyan fájdalmas de szükséges reformokat, intézkedéseket. Ennek lesznek olyan szinten eredményei, hogy visszatérhet az élet minden területén a kb. 2001-2002-ben meglévő stabilabb gazdasági konjunktúra? pl. az emberek nagy része el tud helyezkedni a szakterületén, az adósok többsége újra tudni fogja a hiteleit rendesen fizetni, egy idő után a közmunka visszaszorul és mint régebben is legfeljebb büntetési forma lesz kisebb szabálysértéseknél stb. Mi a Véleményük/ véleményetek ezzel kapcsolatban
2014. jún. 1. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A most behozott indiai gumigyártó cég emelni fogja a GDP-t, de közben összeszerelő üzemmé válik az ország. Szóval konjunktúra lesz és életszínvonal romlás.
2014. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

azért ezek a dolgok nem a semmiből jönnek!

takata cég miskolc 1000 új munkahely

mercedes gyár 3. műszak megkezdése szintén 1000 új ember felvétele

hanckook gyárkapacitásbőcítés, 3. fázis, kb 900 új dolgozó

az új indiai gyár bejövetele az országba 1200 új munkahely

és ezek a nagyobb beruházások, ezek viszik magukkal előre a kis és közepes vállalkozásokat is.

2014. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Továbbra is meredeken csaökkenni fog az életszínvonal. A munkahelyek is mind tovább csökkennek a fizetésekről nem is beszélve. Az ország megítélése nemzetközileg a balkán alá süllyed.


Innentől találgass.

2014. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A Mercedes gyárba tanúsíthatom, hogy a beszállítók 90%-a Németországban tevékenykedik, ezerszámra jönnek a kaminok kecskemétre külföldről, itt gyakorlatilag csak az összeszerelés megy. A munka java részét amúgy is robotok csinálják, akik a soron vannak azok meg mind alacsony fizetésért melóznak, a biztonsági őrök is csak minimálbért kapnak, itt is csak az irodában van jobb soruk a dolgozóknak. Aztán az ilyen rabszolgagyárakkal akarják felvirágoztatni az országot.
2014. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vadkan01 ***** válasza:
64%
Lehet hogy bejönnek a cégóriások, hogy munkát "adjanak", de kevesebbet fognak fizetni a munkásoknak, mint az otthoniaknak és a profitot hazaviszik, tehát gyakorlatilag gyarmat vagyunk ezeknek a cégóriásoknak.
2014. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

""A Mercedes gyárba tanúsíthatom, hogy a beszállítók 90%-a Németországban tevékenykedik""


A megállapodás értelmében a beszállítóknak minimum 40%-ban hazainak kell lennie. Egy olyan cégnél dolgozom amelyik a Mecedesnek is gyárt alkatrészt ennek a cégnek van egy "testvére" is ők is főképpen ennek az autó gyárnak szállítanak.

2014. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

""tehát gyakorlatilag gyarmat vagyunk ezeknek a cégóriásoknak.""


A Mercedesnek és egyéb autógyárnak nem csak Magyarországon vannak gyáraik akkor ők is mind gyarmatok?

2014. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Legalábbis az elkövetkezendő 5-10 évben biztosan nem. Elmondom, hogy miért.


Igaz, hogy a rengeteg adó miatt sokkal több bevétele volt az államnak az elmúlt 4 évben, mint azelőtt, de ennek a bevételnek a tetemes részét elszórták választási kampányra (mondjuk ez mindig szokás volt), a másik tetemes része meg elmegy a stadionokra. Ez két olyan dolog, ami csak elnyeli a pénzt, de hasznot nem hoz igazán (pl. a most épülő több ezer fős stadionokat miből akarják majd fenntartani? főleg ha kistelepülés mellett van...)


Égbekiáltóan fontos tény továbbá, hogy 2011-ben az állam a MANYUP pénzekkel betömködte a költségvetést, azaz volt 3000 milliárd forint, ami egyszerűen eltűnt. Azt tudni kell, hogy 2015-2016 környékén küldik nyugdíjba az úgynevezett "Ratkó-gyerekeket" (csak ezt a média nem nagyon harsogja). Na az ő nyugdíjazásuk például már a MANYUP-ból ment volna. De mivel az már a múlté, a nyugdíjakat továbbra is az adókból kell majd fedezni. Csak lassan egyre több lesz a nyugdíjas és egyre kevesebb az aktív korosztály, és mivel egyre több fiatal vándorol ki, ezt a rendszert nem lehet sokáig fenntartani. Ebből katasztrófa lesz.


A közmunkák nem fognak visszaszorulni, mert az emberek továbbra sem fognak tudni elhelyezkedni. Ennek az az oka, hogy szinte alig vannak vállalkozások (a vállalkozások magas adói miatt többnyire), a cégek pedig kivándorolnak, vagy megszűnnek már évek óta, pedig pont ezek tudnák felszívni a munkaerőt. Ráadásul a közmunkába és a segélyezésbe iszonyú pénzeket ölnek, amiből szinte semmi bevétele sincs az államnak (mivel segélyből nem nagyon adóznak), az egyre több minimálbért kapó emberből egyre kevesebb pénzt lehet visszaszedni. Így a pénz nem forog a gazdaságban, hanem egyszerűen eltűnik.


Ezen csak ront az egykulcsos adó. Az Orbán-kormány azt remélte, hogy ha több pénzt hagy a vagyonosabb rétegnél, akkor a fogyasztás nő és ebből kifolyólag több bevételre tesz szert az állam. Ez súlyos tévedés. Attól, hogy valakinek több pénze van, még nem eszik többet, vagy nem vesz évente új kocsit/lakást, ellenben 2 héttel tovább marad mondjuk Hawaii-on, vagy a sarki dm helyett inkább eredeti francia parfümöt vesz Párizsban. Magyarán a pénzt viszik ki külföldre és ott költik el, agy az egykulcsos adóval nyerhető többletbevétel kimegy az országból.


Ami a hitelt illeti, egyre több hiteles lesz. A bankok mostanában nagyon alacsony kamatlábbal adnak hitelt, hogy minél többen tudjanak felvenni, sokan azért, hogy az előző hiteltartozásait rendezze. Csak az a gond, hogy a kamatláb nem fix, tehát a forint gyengülésével egyre többet kell majd visszafizetni (legyen intő jel, hogy 2010-ben 260-65 forint körül volt egy euro, ma, 2014-ben ez 304-306 forint).


Ha már hitel, akkor orosz hitel: igen, valahogy kell biztosítani az áramellátást, igen, a paksi erőmű látott már jobb napokat is. Csak az a gond, hogy mire felépül Paks 2, addig eltelik vagy 20 év, akkora pedig a kutatások és a környezetvédelmi törekvések a világban el fognak jutni odáig, hogy az atomenergia elavult lesz. Ésszerűbb lenne inkább az alternatív energiába beruházni. A másik gond, hogy amikor el kell kezdeni törleszteni, akkor nem tudjuk, hogy hol áll majd a forint, ráadásul a kamat mértéke 7 évente nőni fog a szerződés alapján, tehát az utolsó években kell majd a legtöbbet, a legnagyobb kamattal visszafizetni és ebben az időszakban a nyugdíjasok fizetését is meg kell oldani, mivel elszállt a MANYUP (itt fog hiányozni nagyon az a 3000 milliárt ft). Ezt miből fogják megoldani? Adókból? Drága lesz az az áram.


Rezsicsökkentés: igen, a háztartások rezsije csökkent és a rezsicsökkentés miatt ilyen alacsony az infláció. Csak az a gond, hogy ezt nem lehet sokáig tartani, hiszen a rezsicsökkentésen spórolt pénzt is meg kell fizetnie valakinek. Ezt majd valamiféle újabb adó formájában vissza fogják szedni, és akkor hiába lesz alacsonyabb a rezsi, a háztartások mégsem spórolnak, sőt, többet is fizetnek majd. Ráadásul majd meg fog ugrani az infláció.


Oktatás, különös tekintettel a felsőoktatás átvariálása: nem kötelező a diploma, akinek nincs meg hozzá az érettsége, az ne menjen főiskolára. No, de ezt nem úgy kéne megoldani, hogy egyik napról a másikra fizetőssé tesszük a szakok 80%-át (200-500 ezer forint félévente és ezt a családok többsége nem tudja megfizetni). Miért nem emelik akkor a ponthatárokat mondjuk 240-ről mondjuk 320-ra? Minél képzettebb a társadalom, minél nagyobb az értelmiség száma, annál jobban nő a gazdaság, ez kimutatott tény. De a tandíj (költségtérítési díjként szerepel a szerződésben) kizárja a fiatalok nagy részét a felsőoktatásról. Arra már nem gondoltak, hogy a jövőben ennek a generációnak kéne megoldani az ország problémáit.


Összegezve, a véleményem az, hogy az elmúlt években a kormány olyan (felelőtlen) intézkedéseket hozott, amik csak rövidtávon hoznak eredményt, hosszútávon viszont leszakad az ország. Nem hogy nem érjük majd el a 2001-2002-es szintet, olyan válság lesz itt, hogy annak is örülünk majd, ha a 2008-2009-es szintet elérjük. 2015/16 magasságába kezdődik.

2014. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!