Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jobb, ha marad...

Nem lett volna jobb, ha marad a Szovjetunió meg a keleti-blokk? Akkor legalább magunkfajták között voltunk. Most feladtuk a függetlenségünket egy sznob bandáért, akik erkölcsileg, szellemileg alacsonyabb szinten vannak, mint a keleti emberek.

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 21:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Sírhatnékom van, ha rágondolok, hogy a Kádár-rendszerben ilyen erkölcsös, tanulságos mesékkel szórakoztattuk a gyerekeket:


http://www.youtube.com/watch?v=5DS8MQwHiN0

http://www.youtube.com/watch?v=-Sghmy6tX_Q


Most meg debil pokémonok mennek.

2014. jún. 21. 21:03
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja és Jobbikos vagyok, azt is gondolom, hogy a Kádár-rendszer sokkal hazafiasabb volt.
2014. jún. 21. 21:03
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Sírhatnékom van, ha rá gondolok, mennyi olyan ember van, mint te.

Inkább örülnél. Így aki nem begyöpösödött kommunista proli, az legalább el tud menni, és nem bomlasztja tovább belülről a nemzetikommunista hazát. Ha pedig többségbe kerültök, oda csatlakoztok, ahová akartok. Nem lesz, akit érdekeljen.

2014. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Az Orbán-kormány sikertelenségét a liberálisok most azzal magyarázzák, hogy lám-lám a konzervativizmus, az értékek megtartása mégis csak rossz, csúnya keleti, keresztény, elmaradott.


Holott elfelejtik, hogy a Nyugat is innen indult el.

2014. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem hogy azzal magyaráznák, hogy lopnak, csalnak, hazudnak...
2014. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Milyen magunkfajták között? Milyen függetlenséget adtunk fel? Hol voltunk mi függetlenek a szocializmus alatt? '91 - ig itt voltak a szovjet katonák. Nem a mai rendszert védem, de ha nagyon muszáj lenne választani a mai helyzet jobb mint a kádári. Be voltunk ide zárva, Győrben levették a vonatról a hátizsákos fiatalt, ma külföldön dolgozhatok, annyiszor lépek határt, ahányszor akarok. Én csak kamasz voltam Kádár alatt, de ha akkor lettem volna felnőtt, elhagytam volna az országot. Az összes xarsággal együtt jobb ma - ezt állítom. Egyébként én is Jobbik szimpatizáns vagyok, és támogatom a keleti nyitást, de ez két különböző dolog. A mai kelet már nem az, ami volt. A mai kapitalista Oroszországnak nem sok köze van az egykori kommunista Szovjetunióhoz.


Más kereskedni velük jószántunkból, saját érdekeink mentén, és más volt erőszakkal tagja lenni egy politikai - katonai blokknak, amit senki nem választott csak elszenvedett.

2014. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem.


Amúgy szerintem neked fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.

2014. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

"Nem lett volna jobb, ha marad a Szovjetunió meg a keleti-blokk?"


Valaki biztos előnyt tudott volna kovácsolni belőle.

Nem értek mindenben egyet amit mondasz, de az tény, hogy a németeknél erkölcsösebbek és könnyebb is mellettük megélni. Viszont kiállni mellettük nem kell, ha valamit egymással el akarnak intézni ezentúl nélkülünk tegyék. Egyik nagyhatalomhoz sem kell húzni, eddig mindig megszívtuk, hiszen úgyis csak saját hasznára akarnának fordítani.

2014. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
De.
2014. jún. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

"'91 - ig itt voltak a szovjet katonák."


És hány szovjet katona kényszerített téged arra, hogy bármit tegyél, ne tegyél vagy eltűrj? Csak mert én is 70es születésű vagyok és véletlenül engem egy sem. Nem elfértek? Tőlük nem voltál független?

2014. jún. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!