Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más szerint is jogtalanul...

Árokpart kérdése:

Más szerint is jogtalanul félnek a különböző behajtó cégektől?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. az EOS vagy az Instrum Justicia behajtó cégre. Az igaz,hogy ezek hivatalosan bejegyzett cégek és a cégszabályzatuk értelmében tevékenykedhetnek Magyarországon. Viszont csak a tartozást tarthatják nyilván, az ügyfelet figyelmeztethetik tartozására és kizárólag csakis jogi úton csakis a bírósági végrehajtókhoz fordulva érvényesíthetik akaratukat. Sok embertől hallottam és itt a fórumokon is írták, hogy megfenyegették őket, hogy odamennek a lakásukra pár emberrel lefoglalni ingóságukat stb. Szerintem ez nemhogy nem jogos hanem még több bűncselekményt is elkövetnek ha ez igaz.(pl. zsarolás, magánlaksértés). Magyarországon kizárólag állami monopóliumok az erőszakszervezetek. Végrehajtás esetén is csakis a bírósági végrehajtót vagyunk kötelesek beengedni és csakis ő foglalhat le bármit. Tehát ha a fent említett "emberek" megjelennek bárkinél szerintem akkor ugyanúgy ki kell rájuk hívni a rendőröket mint más bűnözőkre mert ha még jogos is a követelés ez esetben amíg nem a végrehajtó jön még ha más nap már ő jön esetleg jogosan a rendőrökkel de a végrehajtó hivatalos minőségben történő megjelenéséig ott minden az adósé és addig minden más birtokháborítás és egyéb más bűntettek. Ugye így van?
2014. jún. 27. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Tény, h szar házik, de ezt csak azzal lehet, akin látják, h madár.

Nekem kétszer volt velük dolgom, a határozott fellépés, a jogok, kötelezettségek ismerete, az érvek sorolása, a megfelelő stílus, fogalmazásmód csodákra képes, főleg, ha a végén sikerük megértetni velük, h neked közöd nincs az egészhez.

2014. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!