Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lehet törni szerintetek...

Ki lehet törni szerintetek egyedi arculatú lakberendezési kiegészítőkkel?

Figyelt kérdés

Iparművészetet tanulok már jó ideje, nagyjából rálátok a divatos művészeti irányzatokra, struktúrákra, társításokra, olyanokra amiket az átlag emberek általában a facebookon megosztanak, hogy "külföldi művész libabőrből készített fotelt, elfogadnád a nappalidba?" és akkor 4000 lájk mellé mennek a kommentek, hogy ilyet miért nem lehet a boltokban megvenni.


Na én teljesen alap anyaghasználattal, viszont egyedi formavilággal ilyeneket gyártanék. Mármint nem a kommersz fogyasztói termékeket, hanem egyedi látványvilágú, eleganciát sugárzó, egészen különleges bútorcsaládokat.


Egyenlőre még nem tudok képeket mutatni, ha kérnétek, ha tudnék, a portfóliómat mutogatnám, de ez még nincs kész, mert egyenlőre nincs indulótőkém a prototípusfejlesztésre, de fejembe vettem, hogy készítek egy műhelyet, műtermet, ahol hasonló termékprototípusokon tudnék dolgozni. (kisszériás, egyedi, nem gyártásorientált, hanem részletgazdag és minőségi termékek)


Jó lehet? Vagy jönmajda zorbánviktor és jól lesittel mert úgyse tudom tisztán lepapírozni különbenis a prototípusgyártásnak még a gondolata is gondolatadót követel?


Vagy akár még állami támogatásokat is fel tudnék venni ilyen egyedi, célirányos tevékenységgel?


2014. júl. 5. 21:39
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmikre gondolok, vagy ennél extrémebb termékekre művészi szinten kivitelezett arculattal (weboldal, stb) szóval nem az ikea lenne hanem valami, XY design

2014. júl. 5. 21:42
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából olyan mélyen benne vagyok már ebben a design, iparművészet területben, hogy gyakorlatilag bármilyen fogyasztói terméket le tudnék egyedi megjelenéssel és minőséggel gyártani úgy, hogy a profitorientált tömegtermékek ára mellett amiből szerintem elég szépen lehetne keresni, valódi minőséget és egyedi stílust kapna a partner.


Legyen szó tényleg akármiről. Így nem igazán tudom milyen irányba induljak el. Gondoltam például az épített medencékre, jacuzzykra, kádakra is, mert ott, főleg például a burkolatok kiválasztásánál, eléggé unalmas általában a felhozatal, a kék mozaikot lehetne cifrázni egyedileg égetett hajlított lapokkal is, stb. Anyagilag nem egy túl nagy befektetés, de ahhoz, hogy fejben összeálljon a koncepció, a design ahhoz kellek én mint tervező.


Viszont a tervezőket nem nagyon akarják megfizetni, főleg itthon, ezért járnék jobban talán, ha egybekötném a dolgot kisvállalkozásokkal. (sajátokkal)


Ha valaki szerint hibás a modellem, akkor még most szóljon, mert egyenlőre semmit sem csináltam még.

2014. júl. 5. 21:46
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen körülbelül 1 hónap, max fél évet terveznem kell egy terméket, projectet mire felmérem mitől lehetne egészen különleges és luxus szintű, és ha beleférne a saját tőkémbe le is tudnám gyártatni nem sokkal a kínai műluxus szintje alatt.


Persze egyenlőre csak olyan tervek jöhetnek szóba, amik beleférnének a tőkémbe, ez párszáz ezer forint szerintem körönként mert egyenlőre többet nem tudok kockáztatni.

2014. júl. 5. 21:52
 4/4 Vadkan01 ***** válasza:
Nem értek az ilyen dolgokhoz, de az biztos, hogy nem tudsz betörni vele Magyarországon sajnos, nagyobb ötleteket is eldobtak már.
2014. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!