Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az tipikus mai...

Szerintetek az tipikus mai jelenség, hogy a diákok szembemennek a középiskolai vagy gimnáziumi oktatás jelenlegi rendszerével és átkozódnak a politikai rendszer és a vagyoni különbségek, etc. Miatt?

Figyelt kérdés
Azért furcsa ez, mert valóban a hatvanas években is történt ilyen, de ma már egy sokkal ésszerűtlenebb lázadást vélek felfedezni. Miközben a világ számos részén éheznek, ők elégedetlenkednek mindennel, ami körülveszi őket, pedig van ahol hatványozottan rosszabb a helyzet. Itt egy kicsit most elvágom a szálakat és más oldalról közelítem meg ezt a kérdéskört. Megértem mindenki problémáját, hiszen emberek vagyunk és nem kötelező erősnek lenni, nem muszáj feldolgozni azokat az információkat, vizuális ingereket, etc, amelyek nap mint nap érik őket. Nem csoda, ha ma nincs normális ember. De valóban jobb volt-e a helyzet, ami az iskolákat illeti és a befogadóközönséget a korábbi években mint ma vagy soha nem változik semmi és a világ ugyanolyan marad?
2014. júl. 29. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

1. Az oktatási rendszer egy nulla, agyatlan, idiótákat termelnek.

2. A politikai rendszer meg? Miről beszélünk, amikor épp fasizmusba süllyed az ország?


Persze máshol éheznek, mi tűrjük ezt, mert ahhoz képest jobb. Ez aztán érv.

2014. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem voltál középiskolás, vagy régen volt, vagy nagyon sok m1-et nézel.

De az biztos, a mai középiskolai oktatás a legkevésbé arra oktat, hogy a diák menjen bármivel is szembe.


Pedig én is bírnám, ha trendi fiataljaink lennének. Akik lázadnak, és akarnak valamit...

2014. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából Szomália is egy tök jó hely, ha azt vesszük, mert ott legalább nem vadásznak rád állami szinten, mint Észak-Koreában.
2014. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mire érv, hogy máshol éheznek? Attól még, hogy nekünk jobb mint sok más embernek, lehet nyugodtan törekedni arra, hogy még jobb legyen.
2014. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
100%
tipikus mai jelenség hogy fizetős a felsőoktatás,ez összefügg azzal az általános elégedetlenséggel ami ebben az országban tetten érhető (kivéve politikusok).itt senki nem szeret élni a jelenlegi körülmények között,miért pont a diák lenne a kivétel?
2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én meg pont a lázadást hiányolom a fiatalokból. Középiskolás korban kötelező a lázadás, ez vezet a felnőttkorhoz. A mai fiatalok inkább csak kétségbeesetten vergődnek jövőkép nélkül, de nincs lázadás. A lázadásban benne van az építés is: hogy valami ne ilyen legyen, hanem olyan. A "ne ilyen legyen" kevés.
2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, éljen a lázadás, de csak addig, ameddig olyan dolgokért lázadnak fel, amit én akarok, máskülönben ők nem többek, mint helyrerakandó büdös kölkök, akiknek semmilyen tapasztalata nincsen a világról.
2014. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát akkor itt egy diák a személyemben.

Én nem megyek szembe a rendszerrel, mert nincs mit tenni ellene sajnos, bár ha rendeznének valamilyen oktatáspolitika-ellenes tüntetést a városban, biztosan elmennék.

Meg lehet nézni, mit művelt a fidesz-kormány (nem érdemlik meg azt se, hogy nagy betűvel írjam a nevüket). Vegyük sorra:

- mindennapos testnevelés az iskolákban: ennek hatására van, hogy 3 osztály kénytelen a tornaterembe zsúfolódni (télen, vagy esőben nem megyünk ki), ez több mint 100 embert jelent (35-38 fő egy osztály nálunk). Át se lehet öltözni rendesen, hiszen 3 osztály nem fér be az öltözőbe, kettő is néha nehezen (ha mondjuk két matek-fizika tagozatos osztály van, akkor a fiúknál van gond, ha két humántagozat, akkor a lányoknál). A tőlem egy évvel idősebbeknek még nem volt ez a rendszer, nekik a hét 2-3 napján is kevesebb órájuk van, mint nekünk, ez által ha mi valamilyen szakkörre próbálunk járni, akkor nagyon kell rohanni az ebéddel, és még így is csak rövidebb szakkörre van lehetőség.

- kötelező "önkéntesmunka": gyakran a fogadó szervezetek nem is tudnak mit kitalálni a diákoknak, egyes helyeken csak leigazolják, máshol csak ülni és várni kell. Természetesen néhány hasznos hely is van. Na de ami önkéntes, az szerintem nem lehet kötelező... Lenne akkor úgy, hogy jár érte 10 pluszpont a felvételin, mindenki szívesen csinálná, így viszont néhány ősfideszesen kívül mindenki szidja.

- Új tanterv. Szerencsére ebből kimaradtam. Gimnáziumban minek kötelező etika- vagy hittanóra? Még általánosban úgy okés is, na de gimiben? Mindezt úgy, hogy emellett az új tantervvel tanuló diákoktól hallottam, hogy emiatt kevesebb az angolórájuk, ami azért valljuk be, gimiben talán fontosabb, mint a semmitmondó etika. Ilyenkor már régen késő, szerintem maximum általános iskolában lenne értelme.

- klik (ezt se írom nagy betűvel): amikor az intézményfenntartó átvette a sulit, hetekig nem volt fehér kréta. Azóta sok mindenre egyszerűen nem adnak pénzt, még arra sem, ha valaki valamilyen tanulmányi verseny országos döntőjére utazik állami közlekedési társasággal. Azóta sok mindent a sulis alapítvány fizet, emiatt évvégére annyi pénze se maradt az alapítványnak, hogy a kitűnő tanulóknak könyvjutalmat adjon. Ilyen régebben még nem fordult elő.

Lehet ezt ésszerűtlen lázadásnak nevezni, én nem tartom annak. Mint mondtam, azon túl, hogy utálom a kormányt, 17 évesen még semmit sem tudtam ellenük tenni. Na de majd 4 év múlva... (ugyanis én nem akarom elhagyni az országot, és remélem, hogy nem is leszek kénytelen)

2014. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Lehet másképpen értékeljük a dolgokat. Szerintem az amikor bejön a diák és azt mondja nevezzetek engem főnöknek és én veletek együtt új világot fogok építeni, amiben majd minden jobb lesz, akkor ez mi? Mi ez ha nem lázadás a fennálló szemét ellen? Mi az ha nem lázadás, amikor a diák kritizálja a tanárt, hogyan viseli a haját, milyen arcot vág, esetlen? Akkor ez talán nem pofátlanság? Amikor fellázadnak az ellen, hogy nekik ott kell ülniük bent és hátul ordíttatják a zenéjüket? Azt mondják rablónak akarnak állni, mivel igazságtalan a világ. Akkor ez mégis szerintetek mire utal? Ha a tanár be akar írni már rögtön mennek az igazgatóhoz és le akarják váltani, mivel ők mindent megtehetnek és magukhoz ragadták szépen a hatalmat. Amikor azt látják, hogy az erőszakosoké a hatalom, szemét a világ akkor mit csinálnak? Azonosulnak, mivel az életben úgy gondolják ilyen előrejutási lehetőségek vannak.

2014. júl. 29. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon lejáratták magukat a legutóbbi megmozdulásokon. Látszott, hogy az egész egy távvezérelt szervezkedés volt.

Nem tudták maguk mellé állítani a közvéleményt, mert nagyon buták voltak és érvtelenek. Szinte szégyelltem a diplomámat, hogy ezek mennyire lejáratták a felsőoktatást.

2014. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!