Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne itthon a mobilitá...

Hogy lehetne itthon a mobilitást ösztönözni? Hogy sokan ne tátott szájjal várják a sült galambot, hogy hátha lesz a településen munka, hanem ő utazzon a munkáért?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 05:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. A mobilitást csökkenteni kell, mert az nem más mint értékes erőforrások értelmetlen pazarlása és a környezetünk felesleges pusztítása. Minek tüzelőanyagot égetni azért, hogy kilóméterekről hozzunk embereket egy olyan munka elvégzéséhez, amit helyiekkel is el lehetne végeztetni? Ilyet csak a buta ember talál ki.
2014. aug. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol vonzó munkalehetőség van, oda mennek. Ilyen helyek: Ausztria, Anglia, USA...
2014. aug. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez erős túlzás, hogy tátott szájjal várják a sültgalambot.

Valaki nem dadára költ, és táborokban neveli fel a gyerekét, miközben ingázik, hanem éppen vele tölti az idejét, ingázás ideje helyett.


Kis empátia és élettapasztalat, kedves kérdező...

2014. aug. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezo arra gondolt, legalabbis a mobilitas szo erre utal es Magyarorszag ez igen alacsony hogy o _koltozzon_ a munkaert.
2014. aug. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkaerő mobilitását csak a lakásbérlemények és a fizetések aránya képes befolyásolni.
2014. aug. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Munkahelyek és tisztességes vállalkozók kellenének. Olyanok, akik nem csak 2-3 hónapra alkalmazzák az embereiket. Egyedül álló ember mehet pár havonként városról- városra, de akinek gyerekei is vannak, az nem.

Nem tátott szájjal várják a munkát, hanem NINCS munka.

2014. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez generációs probléma. A fiatalok, akik már ebben nőnek fel, azok könnyebben megteszik. Én is már 3x költöztem munka miatt.
2014. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utaznak a munkáért.

Már 600 ezren dolgoznak külföldön Magyarországról.

2014. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Költözzön a fene. Költöztem én már eleget. Ha kis falumban nem lenne semmi munka, (jelenleg van) akkor is megélnék a kertemből, meg a jószágaimból. Jóllehet autót már nem tudnék akkor fenntartani, de éhen nem döglenék. Összegezve: nem én szorulok rá, hogy a munka után költözzek, a munka szorul rá hogy utánam költözzön ha meg akar csinálódni.
2014. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

#8


Van az már több is.600 ezerről hónapokkal ezelőtt volt szó és azok is csak a kikozmetikázott adatok voltak, + van aki ugyebár feketén van kint és nem is tudnak róla.

2014. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!