Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tanítanak az iskolák...

Miért nem tanítanak az iskolákban katonadalokat?

Figyelt kérdés
2014. aug. 16. 08:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Szóval diktatúrában boldogok az emberek? "


Természetesen, mert ott rend van és fegyelem.

2014. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

23-as, téged vagy vertek otthon vagy nem szerettek, mert a boldogság és rend fogalmát nagyon rosszul látod.

Sok ilyen van, mint te. Érzelmileg nem kapja meg valaki a megfelelő impulzusokat gyerekkorában, akkor sajnos novák előd lesz belelő.

Gondolom max 14 éves lehetsz, még talán tud segíteni egy szakember.

2014. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A szakembereket ki kell végezni.
2014. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem én jártam iskolába... Erre abból következtetek, hogy máshogy nem nagyon lehet besétálni az orvosira, de fene tudja. Viszont arról még csak halvány emlékem sincs, hogy ilyeneket tanítottak volna. De legalább a Halotti beszéd és könyörgést hibátlanul föl tudom mondani...
2014. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#21 vagyok. Nem tudom miért nem értetek velem egyet, miszerint az oktatásban nem katonadalokat kell énekelni, hanem igazi tantárgyakat tanítani. Mindig jönnek itt az emberek, hogy milyen rossz neki, mert bölcsésznek tanult, és most egy gyorsétteremben dolgozik kiszolgálóként. A válasz meg mindig az, hogy "nem is csoda, tanultál volna olyat, amivel el is tudsz helyezkedni".


Ezt a netről szedtem:


"Bölcsész:


Humán tudományok szakembere. Az a tudós vagy képzett személy, aki az emberrel, a társadalommal, az emberi gondolkodással foglalkozó tudományokban jártas, ilyen tudományokat művel. Például a filozófia, irodalom, nyelvészet, történelemtudomány területén képzett ember."


Láthatjátok: NEM ér semmit! Aki a humán tudományokat tanulta SEMMIT nem tanult az ég világon semmiről, csak kitalál dolgokról. A társadalmat, a tudományt, a technológiát nem a humán tantárgyak, az énekek, a média, az irodalom vitte előre, hanem a REÁL tantárgya, azok, amiket nem emberek találtak ki saját szórakoztatásukra, hanem valóban létező dolgokról szólnak. Ilyen főbb tudományok a matek, a fizika, a kémia, a biológia, és a földrajz. Na EZEKET kéne tanítani csakis kizárólag. Nagyon szép magyar írók és költők voltak, de ha tovább esik a színvonal Magyarországon (a reál tantárgyak hiányának köszönhetően), akkor hamarosan nem lesz hol tanítani a gyerekeket, ugyanis nem lesz ország. Ahhoz, hogy egy ország fennmaradjon, nem bölcsészek kellenek, hanem igazi szakemberek, akik értenek ahhoz, amit csinálnak. Ha mindig bölcsészkedtünk volna, akkor most még mindig az őskorban lennénk, hacsak ki nem pusztultunk volna. A sok diák meg tévedésből a reál tantárgyakat rühelli a legjobban, pedig ha nem nehezednének rájuk még a humán tölteléktantárgyak, akkor ők is élveznék ezeket a dolgokat, mert nem igaz, hogy nem érdekesebb a fizika, meg a biológia, mint az, hogy milyen verset írt XY a 17. században. Komolyan mondom, egyszerűen szégyen, hogy más ember kitalált dolgait kell tanulniuk, valós dolgok helyett. Szerintem ha ezek a költők ezt tudták volna, akkor inkább nem írtak volna verseket. Mindig mondják, hogy a mateknak semmi értelme. Hát igenis van értelme, a humán kitalációknak nincs értelme, a dalocskáknak, amiket sem 6, sem 14 évesen nem élveztem, és annak, hogy verselemzéseket tanítanak, amit sehol az életben nem fognak hasznosítani.

2014. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

52%os, részben igazad van, de te is nagyon szélsőséges vagy.

Én amondó vagyok, hogy mindenre szükség van. Szükség van a bölcsészekre is természetesen. Itt csak az arányokkal van a baj. Túl sok a bölcsész, de túl kevés belőlük a JÓ. Sokan csak azért végzik el, hogy legyen egy fecnijük róla, de igazából nem érdekli őket.

Én pl mindig is inkább "reálos" voltam, orvosira járok, de szeretem az irodalmat és a történelmet is. Elképesztő tanárom volt történelemből, ő maga is kb 2000 éves, szóval mindenhol ott volt =D. Látszott rajta, hogy neki ez az élete. A mai fiatal tanárok között már sajnos mikroszkóppal kell az ilyeneket keresgélni.

Én az énekórát egy dolog miatt szerettem, meg tudtam írni alatta a matek házit. ;)

2014. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Természetesen az énekóra keretein belül gondoltam, ha már van énekóra.
2014. aug. 16. 18:55
 28/29 anonim ***** válasza:

'A szakembereket ki kell végezni.'


Remélem, csak irónia vagy szarkazmus volt részedről. :)

2014. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Minek? Tök fölösleges. Nem akarunk katonaállam lenni ahol az épphogy felnőtt gyerekeket 2 éves kiképzésre küldik.
2014. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!