Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az oroszokat, a keletet...

Akik az oroszokat, a keletet éltetik azoknak az emlékezetéből kiestek a 90-es évek? Nem tudják mennyit küzdött az ország azért, hogy a nyugathoz tartozhasson és valahogy épkézláb piacgazdasági modellre térjen át?

Figyelt kérdés
Vagy akkoriban éppen az új eldobható pelenkákat tesztelték?

2014. szept. 8. 20:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, hogyha szövetkezünk a ruszkikkal, az nem azt jelenti, hogy nekünk is olyan rendszert kell bevezetni, illetve akkora korrupciót:)


Nézd meg az EU-t, ilyen alapon már Magyarországon is genderista oktatás meg homoházasság lenne.

2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

Látszik, hogy legtöbben csak szélsőségekben tudnak gondolkozni. A nyugat nem a melegekről meg a pakisztáni/indiai/arab bevándorlókról szól..

M.O.-n azért nincs rendes piacgazdaság/liberális demokrácia mert sokan visszasírják a régi rendszert(habár én nem éltem a rendszerváltás előtt, de történelmi ismereteimre és személyes tapasztalataimra alapozva tudom, hogy a Görög Demokrácia bukása óta mindig élhetőbb és fejlettebb volt Nyugat EU)és ezért nem fog addig működni míg, az emberek 2/3 azokra a pártokra szavaz amelyek nyíltan kapitalizmus ellenesek.

Aki azt hiszi, hogy hülyeséget mondok az csak keresse vissza az elmúlt néhány napokban feltett kérdéseket! Van aki azt is megkérdőjelezi, hogy dolgozni kell, sőt van aki tsz-t akar. Abban igaza van mindnekinek, hogy messze voltunk a rendes piacgazdaságtól 5-6 éve is, de azóta sokkal rosszabb a helyzet és egyre távolodunk a már bizonyítottan sikeres rendszerektől...És vlszeg soha nem is indulunk fejlődésnek, míg a két legutáltabb politikusunk az a 2 ember akik már bizonyítottak azzal, hogy konszolidálták a Magyar gazdaságot, bezzeg aki lop,csal,hazudik az sikeres hiszen "felhatalmazást kapott". Az Oroszokat nagyrészt azok sírják vissza, akik szakmunkások/segédmunkások, hiszen a sok felesleges munkát("vas és acél országa leszünk")ők végezték, és mivel ezek a munkahelyek megszűntek, ők pedig nem tudnak érvényesülni a kapitalizmusban így nyilván nem örülnek az új rendszernek. Ugyebár felmerült az a sajátossága is a globalizmusnak amit sokan csak így emlegetnek, hogy "sok nyugati szemét", HA VERSENYKÉPES LENNE A MAGYAR ÁRU, AKKOR NEM A NYUGATIT VENNÉK AZ EMBEREK ilyen egyszerű;) Nem fogok 25-30 ezret adni egy Tisza cipőért mikor annyiért Lacoste-ot is lehet venni stb. Mindenféle rossz indulattól mentesen kérdezném, hogy aki azt mondja, hogy ha választhatna inkább az Orosz/Szovjet tömbhöz szeretne tartozni, JÁRT VALAHA IS A HEGYESHALOMTÓL NYUGATRA?

2014. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 WheneverYouWant ***** válasza:
Mert most szerinted épkézláb piacgazdaság működik nálunk? vagy akármi is egyáltalán működik nálunk?
2014. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Úgy nyilván nem működik, ha az ország nagy része nem támogatja, hiszen még ha valahogy kormányra kerülne egy olyan párt amelyik ezen az úton indul el, tutira fél BP lángokba állna az első "fájni fog" kijelentés után. Egy biztos, az épkézláb piacgazdaság ott ahol létrejött, MŰKÖDÖTT, a szocializmus/kommunizmus pedig NEM.
2014. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

"Látszik, hogy legtöbben csak szélsőségekben tudnak gondolkozni. A nyugat nem a melegekről meg a pakisztáni/indiai/arab bevándorlókról szól.. "


De azokról is.


Én jártam nyugaton, sőt apám onnan származik.

Testközelből ismeri a liberalizmust.


Éppen ezért ellenzi ő is, meg én is.


A liberalizmus lerombolja az európai civilizációt.

A nyugat-európai államok iszlamizálódnak, illetve afrikanizálódnak, pár év és kulturálisan , etnikailag nem sok köze lesz Európához.

És ezt nem a nem létező Mikulás vagy a húsvéti nyuszika okozza, hanem bizony a liberalizmus.


Apám mindig azt mondja, Magyarországban még van szufla, hogy túlélje a liberalizmust.


A magyarok közül kevesen vannak, akik visszasírják a szocializmust, hisz a nemzet szuverenitása jó dolog.

2014. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"De azokról is.


Én jártam nyugaton, sőt apám onnan származik.

Testközelből ismeri a liberalizmust.


Éppen ezért ellenzi ő is, meg én is.


A liberalizmus lerombolja az európai civilizációt.

A nyugat-európai államok iszlamizálódnak, illetve afrikanizálódnak, pár év és kulturálisan , etnikailag nem sok köze lesz Európához.

És ezt nem a nem létező Mikulás vagy a húsvéti nyuszika okozza, hanem bizony a liberalizmus.


Apám mindig azt mondja, Magyarországban még van szufla, hogy túlélje a liberalizmust.


A magyarok közül kevesen vannak, akik visszasírják a szocializmust, hisz a nemzet szuverenitása jó dolog."


Élnek közeli rokonaim Londonban és Malmöben(igen az a város amelyet sokan a liberális fertőnek is neveznek) és eddig még soha sem panaszkodtak, hogy milyen züllesztő lenne a sok bevándorló, Londonban voltam is kint több napig, problémás bevándorlókkal csak egy nagy turkáló szerű üzletbe találkoztam, de az mind1 is mert csak azért mentünk be oda mert én nem ismertem azt a franchiset..normálisabb környékeken, csak olyan négereket/indiaiakat/törököket láttam aki iphonennal, divatos ruhákban mászkált. Nyilván köztük is vannak bűnözők meg akik segélyért járnák de eddig ismerősöktől csak azt hallottam, hogy normális környékeken nincs baj velük. Azt meg, hogy édesapád mit mond, én tiszteletben tartom de az ő tapasztalatai csakis azt mutatják, hogy maga a rendszer még mindig a legtökéletesebb, hiszen ha a liberalizmus és kapitalizmus szar lenne, akkor nem oda vándorolnának. A segély miatti bevándorlókat szerintem úgy lehetne leggyorsabban lerendezni, hogy egységesen minden Európai országban bevezetnének egy törvényt, hogy aki fél év alatt nem talál munkát annak takarodó van.

2014. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

A kapitalizmus nem szar, viszont a liberalizmus igen.


Természetesen minden városban vannak jobb környékek, Miskolcon, Ózdon is.


De azért Malmö, Miskolc...stb elég gázos helyek úgy általában.

Londonban múltkor feketék lefejeztek egy angol nőt, csak úgy.Több pakisztáni rabszolgatartót is lekapcsoltak már, tudod , mikor fiatal lányokat "fognak" és bezárják , megerőszakolják őket.


Jelenleg még nincs annyi bevándorló, hogy kirobbantsák saját forradalmukat, de majd idővel.


A másik, hogy Európa elveszíti európai jellegét, kultúráját és részben építészetét is emiatt a liberális multikulturalizmus miatt.


Egy olasz , egy portugál vagy egy szlovák könnyű szerrel beilleszkedik bármelyik európai országba.


Ellenben egy szomáliai vagy pakisztáni nem, más a kultúrájuk ,nagyon más, túl nagy a különbség.

2014. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Valahogy több, mint 20 év alatt nem sikerült elérni ahhoz a ponthoz, hogy ne csak a nyugathoz tartozzunk, hanem a magyar bérek is hasonló színvonalúak legyenek. Ugyanazért a munkáért itthon vicc összeget sóznak az ember zsebébe, de az élelmiszer, stb ára csak kicsivel olcsóbb, mint pl. Ausztriában.

Nem az oroszokkal kéne foglalkozni, hanem inkább ezzel!

2014. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akik akkor eltek azoknak úgy tűnhet hogy akkor jobb volt. de aki alaposan utána nez az rajön hogy az akkori jóllét látszólagos volt hitelbol tortent aminek az összeomlása a várható volt. S annak az árát utana masok fizették meg.nyilvan most is jobb lenne nekem, ha kapnek hitelt foleg ha azt utana masok fizetnek vissza.
2020. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!