Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dávid Ibolya még tud valami...

Dávid Ibolya még tud valami "őszintét" mondani az embereknek, hogy rá szavazzanak? Vagy csak a hatalomhoz ragaszkodik és azért akar az elgyengült szdsz-el egyesülni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Egy ilyen elvtelen pártra normális ember szerintem nem szavaz...de vhogy mindig összejön nekik az 5%....
2010. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Dávid Ibi politikai karrierjének vége.
2010. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy vége a karrierjének. Szerintem csak most kezdődik. Egyébként én már tettem fel egy rá vonatkozó kérdést, ahol senki nem értett egyet velem, de azért most itt is felvázolom.


Szerintem ő is abból indul ki, mint én, vagyis, hogy az MSZP-nek vége. Kifújt, 2014-re egyszámjegyű párt lesz. Ezért ő már most elkezdett begyűjteni mindenkit, akit csak tud a baloldalon tulajdonképpen arra várva, hogy előbb-utóbb az ölébe hullik mindenki, és az MSZP kiszorulásával a baloldalon ő csinálja meg az egy a tábor egy a zászlót. Lehet, hogy ez nem így lesz, nem sikerül, sokan átlátnak rajta, de nem ugyanezt csinálta a FIDESZ is 94 után? És nekik sikerült. Ők akkor a megroggyant MDF-et tolták ki a jobboldalról. Most meg a ma még kis MDF akarja kitolni a megroggyant MSZP-t a baloldalról. Biztos vagyok benne, hogy ez van mögötte.

2010. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Dávid Ibolya a képviselői székhez ragaszkodik, és nagyon reméli, hogy a köv. parlamentben az MSZP-nek és az ő pártjának meglesz az 1/3-a, megmentve az ő mentelmi jogát. D. I. kapálózása főleg a mentelmi jogról szól.


előzőnek:


"Szerintem ő is abból indul ki, mint én, vagyis, hogy az MSZP-nek vége. Kifújt, 2014-re egyszámjegyű párt lesz."


Ez a feltételezésed, de értelmetlenség. Az MSZP a baloldalon pozicionálja magát, baloldali tömegpárt akar lenni. A baloldali szavazók rengetegen vannak. Ha ők elmennek szavazni, akkor ők alkotják a választók 40-60 százalékát. Az MDF nem pozicionálja magát egyértelműen a bal oldalra, hanem csak a kulturális értelemben a baloldalhoz kapcsolódó liberális rétegekre próbál hatni, ami nem ugyanaz, mint baloldali tömegpártnak lenni. Bokrossal nem lehet tömegeket vonzani, viszont a liberális-technokrata miliőbe tartozó rétegekre hat ez a figura. Az MDF nem tudja és nem is akarja átvenni az MSZP helyét, mert nem baloldali tömegpárt. Sokkal inkább az SZDSZ helyét vette át és egy kevés MSZP-st (a gyurcsányista-kókista vonal szavazóit).


"Ezért ő már most elkezdett begyűjteni mindenkit, akit csak tud a baloldalon"


Nem mindenkit, hanem meghatározott elv mentén szelektál. Bokros beleillik a fent leírt tendenciába, az SZDSZ-esek bevonása is, de pl. esze ágában sincs Krauszt vagy Karsait stb. hívogatni.


"nem ugyanezt csinálta a FIDESZ is 94 után?"


Nem. A Fidesz 1994 után, pontosabban inkább 1996-1997-től az összes jobboldali szavazat begyűjtésén munkálkodott, ezért jobboldali tömegpárttá alakult. Nem az MDF vagy a KDNP megüresedő helyére pályázott, hogy az FKGP kisöccse lehessen.


Jelenleg az MDF az SZDSZ eltűnésével és a kókista-gyurcsányista technokrata, "neoliberális" irányzat bukásával keletkezett űrt próbálja betölteni, vagyis ő szeretne lenni az MSZP kispárti szövetségese, olyan, mint korábban az SZDSZ. A Fidesz is próbál ilyet csinálni, nekik a KDNP lenne a kispárti szövetségesük, de az nem akar életre kelni.

2010. jan. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
D.I. olyan mint egy démon a pokolból. Jó lenne ha eltűnne örökre.
2010. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Iboly, csak azért fog össze fűvel-fával, mert ha nem jut be a parlamentbe, akkor megszűnik a mentelmi joga és bíróság elé állítják. 2006-ban játszotta az erkölcsharcost, aki nem áll össze senkivel, most meg politikai krválkodik.

Dávid Ibolykát fejbe kell lőni.

2010. jan. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
00.33: Kösz a részletes és színvonalas választ. El kell gondolkodnom ezen. Lehet, hogy tényleg te látod jól az MDF törekvéseit, vagyis hogy nem a baloldali tömegpárt, hanem csak a balliberális társutas párt státuszát célozták meg. Az MSZP bukását viszont fenntartom. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen előzmények után mindenféle innováció nélkül (teljesen a régi garnitúrát indítják a mostani választáson is)fenn tudjon maradni ez a formáció. Azért az MDF 94-ben annál kevesebbe bukott bele, mint öszödi beszéd meg BKV-ügyek. Ezt nem részletezném tovább, mert azt hiszem, pont veled vitatkoztunk már erről egy másik kérdésnél. De ha van még erre mondanivalód, azért az érdekelne.
2010. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!