Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek sztrájkok?

Figyelt kérdés

Sem a vasutasok, sem a buszosok, senki nem sztrájkol.


Pedig lenne miért.Főként magasabb fizetések, normálisabb munkakörülmények, normálisabb munkakörnyezet.


A magasabb fizetés nem repül az emberek szájába, ki kell menni az utcára és tüntetni, sztrájkolni érte.



2014. szept. 20. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mert van Fidesz, Orsós és rezsicsökketís.

Az emberek full be vannak etetve ezzel a "jajdejó, hogy demokrácia van!"-nal.

2014. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szocik alatt sem voltak sztrájkok, sohasem.
2014. szept. 20. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem kevés indokolatlan és indokolt sztrájk volt már. Kérdező, te most lettél íróképes, vagy mi?
2014. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak sztrájkolni. AZ utóbbi években emlékeim szerint: a tanárok a taxisok és Ferihegyen a dolgozók egy része. Arra azért emlékszem, mert ment a felháborodás a görög(?) sztrájktörők behozása miatt.
2014. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Voltak azért sztrájkok, csak nem annyi. Mi egy ilyen minimalisták vagyunk xd
2014. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

A szocik alatti sztrájkokat a Fidesz szervezte.

Ma nincs, aki megszervezze és a szakszervezeteknek joga sincs már hozzá.

2014. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah még egy:a BKV dolgozók is. Az utolsó kb. 2 vagy 3 éve volt de azelőtt majdnem évente. Gyakorlatilag a metró járt csak és behalt a város. Erre azért emlékszem mert vidékről bejárósként inkább itthon maradtam suli helyett.
2014. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező!!! Azért nincsenek sztrájkok, mert nincs olyan ember, akinek sztrájk lenne a vezetékneve! Ha az országban 200 ezer ember megváltoztatná a vezetéknevét sztrájkra, akkor sok Sztárjk lenne az országban.
2014. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Vasutas sztrájk szinte minden évben van.. Vagy valami ünnepekre teszik ki a sztrájkot (tavaly vagy tavalyelőtt halottak napján volt) vagy akkor van sztrájk amikor érettségi vizsga van. Volt rá példa.

Sztrájkolnak a BKV-ok is.

Én igazából két nagy sztrájkra emlékszem nagyon, mert a részese voltam. Mindkettő sok-sok éve volt már. AZ egyik amikor Budapesten taxis sztrájk volt. Akkor a mentősök-tűzoltók és rendőrökön kívül nem tudott senki közlekedni kocsival.. Emlékszem még fiatal lányként vittük le a kávét, teát, szendvicset az ott rekedt taxisoknak..

A másik sztrájknál már dolgoztam, akkor meg a parlament előtt sztrájkoltak. Akkor a parlamentben dolgoztam (közalkalmazott voltam) és az ablakból figyeltük, hogy literszám öntötték a csatornába a tejet..Nagyon sok ember volt ott..Szóval szokott lenni sztrájk ha szükséges..

2014. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves 9-es válaszoló, de kevered a szezont a fazonnal, amit a taxisok csináltak az a taxisblokád volt, lényegében véve ez egy nagyon durva demonsráció, ami már túllépett a törvényesség határain, a tejöntögetés a parlament előtt pedig egy klasszikus demonstrációs forma.


Vasutassztrájk pedig utoljára 2010 elején volt, ha jól emlékszem, az elmúlt években nem, fenyegettek vele, de végül mindig megállapodtak.

2014. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!