Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért nem...

A magyar kormány miért nem engedi megvédeni az állampolgárokat és a magántulajdonát?

Figyelt kérdés

Azt mondja a kormány hogy Nincs elég rendőr - kivéve ha tüntetés van persze.

De akkor miért nem enged nagyobb teret a magántulajdon és az állampolgár védelmének ? Mert vagy az állam védi meg az állampolgárt - ez most enyhén szólva "nem működik" mert ugye nincs elég rendőr - vagy maga az állampolgár védi meg saját magát - ez meg ugye eleve kizárva törvényileg (most ne gyertek nekem az önvédelmi törvénnyel, mert már többször bebizonyosodott hogy sz@r.)


Tehát akkor meg vagyunk lőve.Mi a teendő? Miért nem engedélyezik mondjuk a gumilövedékes puskát-pisztolyt önvédelemre ?


2010. jan. 21. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mert pontosan a hatalom fél attól hogy ha Gyurcsány újra elszólja magát akkor feléjük fordul a csöve!
2010. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Mert ez egy elb@szott ország.
2010. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Mert álliberális áldemokratikus kettős mérce uralkodik hazánkban is. De attól még, hogy valamit liberális-demokratikusnak nevezünk, attól az még diktatórikus és elnyomó. Csak a többség ezt nem fogja fel.
2010. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam egy hangzatos szöveget ezzel kapcsolatban.

Ez egy társadalmi szerződés az állampolgár és az állam között. Az állampolgár lemond az önvédelem jogáról, cserébe az állam az erőszakszervezetein keresztül biztosítja az állampolgár biztonságát és a közbiztonságot.


Az egyik ismerősöm mondta, hogy milyen rossz amikor néhány gazdagabb szomszédja két méteres kőkerítéssel védi a telkét az elővárosi övezetben. Nem akartam mondani, hogy ha lenne telkem én még lőréseket is építenék a kőfalba, meg szögesdrótot a tetejére.

2010. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha megtámadnak, lefosom a törvényeket, még ki is törlöm velük.
2010. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! A polgárok azért nem élnek az önvédelem/önbíráskodás jogával, mert ezt az államra ruházták át.
2010. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
most néztem, hogy ezt előttem is írták már :)
2010. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha már önvédelem és lejjebb a nyugdíjasok!


[link]

2010. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Jó a belinkelt cikk


"- Rendeljék haza a katonáinkat Irakból, illetve Afganisztánból, és küldjék őket járőrözni, mondjuk Szabolcsba meg Borsodba."


Irakban meg az afgánoknál az amcsikkal együtt először lőnek aztán kérdeznek. Ez kellene Szabolcsba is.

2010. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szlovákiában persze csak kis papírmunka és már viheted is haza a golyószórót, itt meg b*szakodunk a gázpisztolyra a viselésivel. Gondolom néhány magyar fegyvertartó már úgy érezheti magát, hogy bárcsak szlovákiai magyar lenne. Vagy még mindig ott van Ausztria, ahol legalább annyi fegyver van mint ahány lakos, de az ismétlő puskák nincsenek bejelentve, mert nem engedélykötelesek.
2010. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!