Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs összetartó mozgalom?

Miért nincs összetartó mozgalom?

Figyelt kérdés

Az emberek egymásnak esnek mert ezt meg azt támogatják, pont mint a republikánus demokrata pártok amerikában. Közben meg összejátszanak jót nevetnek a sok emberen. Miért nem fog össze a nép ha például áfa csökkentést akar. Például lehet egy olyan törvény hogy egymillióan aláírnak egy petíciót akkor azt el kell fogadni. Például áfacsökkentés, vagy támogatni az orvosokat meg hasonló.

Egy demokráciában az hogy választ a nép egy oldalt egymásnak mennek aztán semmi beleszólásuk a dolgokba akárki akármit csinál a bársonyszékben az nem demokrácia.

Egy olyan országot nem tudok ahol a népnek közvetlen beleszólása van a dolgokba. A kormány sokmindent titokban a nép megkérdezése nélkül csinál ez demokrácia.



2014. okt. 3. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
En probaltam osszefogni a lakossagot varosomban es a kornyeki falukban, onnan atterjedhetett volna akar az egesz megyere a mozgalom. De valaki mar rogton bejelentett hogy a szorolapozast elkezdtem, es becsuktak.
2014. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az rendben hogy négy vagy akárhány évente eldönthetik az emberek milyen irányt vegyenek de közben is élnek az emberek. Ezalatt az idő alatt pedig semmilyen közük nincs hogy a befizetett adójukkal közalkalmazottakkal mit csinálnak mire megy el a pénz. Senki nem tud semmit csinálni ez pedig nem demokratikus.
2014. okt. 3. 17:50
 3/7 A kérdező kommentje:
17:49 Ez tényleg igaz?
2014. okt. 3. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Svájcban "közvetlen demokrácia" van, ahol mindent megszavaztatnak a néppel. Konkrétan ott a politika csak mint végrehajtó hatalom van jelen, úgy gondolom. Itthon viszont még a fontosabb döntésekben is kuss van. Csak akkor kérdezik meg a véleményünket, ha borítékolható az eredmény, vagy ha követelmény a szavazás.


Egyébként én is érzem azt, amit te leírtál és valóban probléma. Osszad meg és uralkodj....

2014. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A népet atomizálták, minden nagyobb összetartást még a csírájában elfojtanak. Ezek egy totalitárius rendszer körvonalai.
2014. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

minden nagyobb összetartást még a csírájában elfojtanak.

Ezért vannak egyházak,különféle civilszervezetek,alapítványok,sport egyletek?Te érted amit írsz?Ezért alakulhatott egy csomó párt,érdekvédő szervezet????

2014. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem az olyanokat, mint ti. Ezért nem tartok veletek.
2014. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!