Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontrendszeres szavazati jog?

Pontrendszeres szavazati jog?

Figyelt kérdés

A lényege az lenne, hogy minden embernek lenne egy bizonyos pontszáma és a pártok is a pontokért küzdenének. Remélem mondanom sem kell, hogy miért kellene egy ilyen törvény.


Nézzük a pontozást!


-Minden 18.-ik életévét betöltött magyar

állampolgárnak van 1 pontja.


-Adózás: Akiknek van bejelentett

munkaviszonya, azaz adóznak, ők

rendelkeznek +1 ponttal.


-Végzettség: érettségi +1, diploma +2, phd

fokozat +3 pontot ér.


Azaz 5 pontot lehet maximum elérni. A rendszer azért is jó, mert senkinek nem vesszük el a szavazati jogát, csak valakié többet ér.



2014. okt. 5. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Támogatom. Mert jelenleg a 8 általános többség uralkodik a dolgozó és képzett emberek felett.
2014. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Ennél nagyobb marhaságot már ki sem találhattál volna.
2014. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Én is hülyeségnek tartom..
2014. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Előhoznák a "hátrányos megkülönböztetés" dumát, mert miféle dolog az, hogy Kovács Béla szavazata 4 pontot ér, míg Lakatos Apolló szavazata csak 1 pontot? Jönne a rasszizmus is rögtön, szóval ez egy halva született ötlet, legalábbis egy ilyen országban nem lehetne alkalmazni.
2014. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2es, 3as, tiszteletben tartom a véleményeteket, csak kérhetnék egy indoklást is?


4es, kit érdekel, hogy előhoznák? Nehogymár egy orvos, egy gépészmérnök, egy tanár szavazata ugyanannyit érjen, mint egy funkcionális analfabétáé, aki azt se tudja, hogy kire szavaz, csak hát kapott pörköltöt + nem fizet semmi adót, csak kivesz az államkasszából

2014. okt. 5. 16:31
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, ahogy előttem leírták hogy akkor meg mindenki azon hüppögne hogy mi az hogy az xy szavazata többet ér.


Meg sajnos akárhogy nézzük, a szavazási rendszer szar. Jelenleg is röhej tényleg, hogy akármelyik utolsó suttyó ugyanúgy 1 szavazatot ér, és belőlük van a több. Viszont egy diplomás ember is lehet elfogult. Nem is beszélve arról, hogy vannak olyan büfé szakok, hogy én szégyellem magam milyen buta emberek járnak oda.


Vagy ilyen szempontból ott van öcsém, diplomás is lehetne, esze van hozzá, de inkább választott egy kétkezi szakmát...most akkor ő ezért kevesebbet is ér?


De összességében az a baj, így is úgyis sok buta, megvezethető ember van, hiába ér 1 okos ember szavazata 10-et, ha jut rá 100 hülye.

2014. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Szavazati jogot 25 felett lehetne kapni, egy intelligencia teszt és egy másik alkalmassági teszt kitöltése után.

Ilyen mindenféle debilek nem szavazhatnának, akiknek pl. a a világtérképről sincs fogalmuk, tovább a szélsőjobbos őrülteket is szűrni kéne. Most szavazhat mindenki, meg is van az eredménye.

Fidesz, novák elődök ülnek a parlamentbe, meg mindenféle turbomagyar hacukába járnak be a nácik a parlamentbe. Undorító.

2014. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

3-as vagyok.

Egyszerű az indok amiért hülyeségnek tartom:

Az egész egy hatalmas diszkrimináció.

Kezdjük azzal, hogy nem mindenkinek adatik meg az egyetem vagy a phd fokozat. Sok embernek dolgoznia kellett. Így ők már hátrányban lennének, sőt azok is akiknek csak szakmájuk van, de munkanélküliek. AZ ilyen embereket egy szintre teszed az írni-olvasni nem tudó léhűtőkkel. Vagy mi van azokkal akik nyugdíjasok, korlátoltak, betegek de van szavazati joguk..

2014. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat találtam ki valamikor régen, hogy mindenkinek ki kéne töltenie egy tesztet mondjuk 10 ponttal (kb 100 kérdésbnől random kap 10-et), és az eredmények szerint súlyozni a szavazatát. Hasonló elven, csak nagyon nehéz lenne megvalósítani. Normálisabb helyeken mondjuk csak lerögzítenének egy laptopot/tabletet, aztán azon elvégezhetnéd a tesztet és leadhatnád azonnal a szavazatot és rögtön számolna is mindent, de hát sajnos vannak kevéssé normális helyek, ahol ez nem működne.


Ez könnyebben megvalósítható (bár így is rengeteg papírmunka, adminisztráció kellene), viszont nem tükrözi túl jól az emberek felkészültségét. Diplomát is kaphatsz a mucsaröcsögei pincérképzőben. És még ha jobb egyetemen szereztél is diplomát, az sem garancia, hogy tisztában vagy a politikai helyzettel. Ellenben sok ember diploma nélkül sokkal értelmesebb, mint egyesek diplomával. Szóval azon még lehetne dolgozni, hogy miért mennyi pont jár, de az alap ötletet én támogatnám.

2014. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy valaki egyetemet,főiskolát végzett,még simán lehet ostoba. És hány ilyen van... szóval nem,nem jó ötlet ez a pontozás,mert egyetemet,fősulit végzettek között is találsz annyi gyökért,amennyit csak szeretnél.
2014. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!