Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem olyan...

Magyarország miért nem olyan nacionalista és konzervatív, mint a 80-as években? Hogy lehet az, hogy most elvileg független és jobboldali országként kozmopolitább a kormány és az emberek gondolkodása, mint szovjet függésű, szélsőbaloldali országként?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 21:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Pl. most nincsen sorkatonaság, akkor volt.


Most a gyereknek az amerikai és japán rajzfilmeket vetítjük, akkoriban hazai, hazafias meséket gyártottunk.


Akkoriban levegőnek nézték a melegeket, most felvonulás van megengedve nekik.

2014. okt. 5. 21:26
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
A szabad információáramlás eredménye. Nyugodj bele, ez már így marad.
2014. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

1. Mi értelme van a sorkatonaságnak? Elvesz az életedből, amit tanulásra fordíthatnál vagy dolgozásra. Normális viselkedés nem azon múlik.

2. Régen azért vetítették azokat a meséket, mert nem fogtak más csatornát, mert nem engedték igazán.


Én most se különböztetem meg a melegeket, addig míg el nem kezd tapogatni vagy valami hasonló. A felvonulást provokálásnak tartom.

2014. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Magyarország nem független jobboldali ország.

Az EU csatlakozásnál ezt választották....



A 80-as évekből tényleg 1-2 dolgot át kellett volna menteni.De, az nem a szovjet mintájú sorkatonaság.Hanem például az erős rendőrség.

2014. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert azóta eltelt 25 év, és sokkal jobban teret kapott magának a globalizmus.Szerintem a globalista gondolkodás az, ami visszaszorította a tradicionalista eszméket.
2014. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Magyarorszag a budos eletben nem volt nacionalista meg konzervativ a 80as evekben.


neked fogalmad sincs mirol beszelsz.

2014. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem a globalizmus.


Japánban is erős a globalizmus.Viszont azért keretek közé van fogva...

Mégis nacionalista a népesség...


Magyarország a 80-as években sem volt nagyon nacionalista.Sok-sok évig mentek a propagandák az internacionalizmusról, kozmopolitizmusról.


Ez az ország csak pár éve lett egy picit nacionalistább.

2014. okt. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen sületlenségeket beszélsz itt össze-vissza !! Az említett időszakban internacionalizmus volt. Sehol nem volt magyarlakta területek autonomia igénye, nem volt szlovákokkal ellentét. Szélsőbal, meg egyáltalán nem volt, sőt, mint legvidámabb barakk inkább jobboldal felé húzott.
2014. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Néha mivel én félig lengyel vagyok, apukám onnan származik és emiatt volt hogy apu vitt ki pár kaját lengyel rokonoknak,,,,,
2014. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látens meleg vagy kérdező? Esetleg Kerényi Imre?
2014. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!