Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok, ha bevezetnék...

Mit szólnátok, ha bevezetnék hazánkban is a 35 órás munkahetet?

Figyelt kérdés

Németo-ban, Ausztriában, Franciao-ban csak heti 35-36 óra a kötelező munkaidő, itthon még 40.

Sztetek jó lenne itthon is a heti 35 óra?



2014. okt. 19. 12:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%

Amint bevezetik, csökkentik a béreket!!!


Szóval NEM!

2014. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Kissé sokallom. Szerintem napi 4-6 óra munkából egy embernek bőven elég, ami annyit jelent, hogy heti max. 30 óra.
2014. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Én heti 50 órát dolgozom, mert ilyen órabérek mellett még 40 órával is éhen halnék.
2014. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Ja nagyon jó lenne, tekintve hogy a legtöbb munkahelyen így is kötelező a túlóra, amit persze nem számolnak el. Ezzel csak azt érnék el hogy még kevesebbet kapnának az emberek, ugyanannyi munkáért.
2014. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Az más kérdés, hogy mennyit dolgozol. Ez a kérdés viszont a minimálisan kötelező óraszámról szól és az bizony nagyon nem mindegy, hogy a paraszt 12 órát ül egy irodában vagy 6 órán át gátoldalt kaszál 60 fok melegben a napon.

Ha te akarsz dolgozz napi 30 órát, nekem négy bőven elég lenne.

2014. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

"a legtöbb munkahelyen így is kötelező a túlóra, amit persze nem számolnak el"


Ezt úgy nevezik, hogy lopás és bűncselekménynek minősül. De a kérdés még mindig nem ez volt.

2014. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Külföldön úgy tudom ezzel párhuzamosan nem csökkentették a béreket.
2014. okt. 19. 12:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alapelképzelés nem rossz, de akkor már célszerűbb lenne átállni a 30 órás munkahétre, de persze ezt egy nagyon alapos elemzésnek kellene megelőznie, és tény, hogy az elején ez fizetéscsökkenéssel és gazdasági visszaeséssel járna, tehát nem lenne egy sétagalopp. Sajnos sokan azt hiszik, hogy a kevesebb munka a lustaság miatt van, pedig most is rengeteg olyan munkakör van, amit csak napi 4-6 órában kell betölteni, ezáltal például csökkenthető a munkanélküliség vagy recesszió esetén munkahelyek menthetők meg, de ez egy nagyon sok összetevős dolog, tehát nem szabad csak úgy beleugrani.
2014. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

"Ezt úgy nevezik, hogy lopás és bűncselekménynek minősül. De a kérdés még mindig nem ez volt."


Ezzel még a dolgozó is szabályt sért, hiszen a Munka Törvénykönyve azt is kimondja, hogy a dolgozó a munkabérről nem mondhat le. Erre egyetlen törvény adta útvonal létezik, ha először felveszi a munkabérét akár készpénzben, akár átutalással, majd visszautalja a munkáltatónak, vagy befizeti annak.

2014. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Nyolcaska én is a heti 30 órát preferálom.
2014. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!