Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Le lehetne közmunkázni a...

Le lehetne közmunkázni a magyar államadósságot, így megszabadúlni az adósságtól?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy Három százalékponttal csökkenhet az államadósság ebben a hónapban [link] de még így is rengeteg és ami az adósságvisszafizetésére megy havonta meg a kamatokra, azokból lehetne munkahelyet teremteni, emelni a közmunkások fizetését, a segélyt a családi pótlékot, támogatások összegét és a kisvállalkozásokat lehetne támogatni


Úgyis rengeteg a közmunkás, munkanélküli és már sok jólképzett diplomás is akad köztük. Itthon úgyis csak az utcát söprik, semmi érdemi hasznuk sincs, miért nem lehetne elküldeni közmunkára azokba az országokba akiknek tartozunk ?


Rengeteg országnak tartozunk, mehetnének oda is sepregetni vagy amit ott nem végeznek el a közmunkások sem, pl az állatkertből a piszkot, kakit, duánót kitakarítanánk és egyéb feladatokat elvégeznénk pl mosogatás, szemétszedés, bármi


Úgy hallottam rengeteg banknak is tartozunk, oda is elvihetnék az embereket az ottani banki kerteket takarítani, söprögetni, kertészkedni és vállalhatnának munkafeladatot a bankok életében, pl recepciós, tanácsadó stb hiszen sok magasan képzett munkanélküli van, akik olyan jó hírű egyetemeken végeztek, mint az ELTE vagy a BME, láthatnának el érdemi feladatokat kis pénzért, de az adósságot ledólgoznánk. Azok a közmunkások meg akiknek 8 általánosuk van hordhatnák a sittet a bankok építésénél.


Erre miért nem gondólt senki ? Megvalósítható lenne ez?


2014. nov. 24. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet,de a politikusokat vigyék el közmunkára, mivel az államadósságért ők a felelősek.
2014. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is le lehetne, de közmunkázzák le azok akik felhalmozták!
2014. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Jól értem, hogy a diplomás munkanélküliek kimennének külföldre éh bérért dolgozni olyan helyekre, ahol a magyar átlag kereset 3x-osát megkereshetik? Hogy vennék rá őket?


És a munkanélküliek, akiknek családjuk van Mo-n? Családostól száműznéd őket?

Hogy megvalósítható lenne-e, hát szerintem egyetlen része sincs ami ebből megvalósítható. Sőt szerintem elég beteges ötlet :S

2014. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene folyamatosan növelni az államadósságot! Nem kellene annyi Államkötvényt kibocsátani, aminek a hozamát évente kell fizetni és a lejáratkor visszavásárolni.

Ha az adósságot hitelből törleszti az állam, akkor az nem fog csökkenni.

Az ötleted viszont ostobaság.

2014. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Jól értem, hogy a diplomás munkanélküliek kimennének külföldre éh bérért dolgozni olyan helyekre, ahol a magyar átlag kereset 3x-osát megkereshetik? Hogy vennék rá őket?"


Úgy ahogyan most. Ha nem vállalja el, nem kap pénzt, segélyt sem és tőrlik a regisztrációját. Nézd, itthon semmi hasznosat sem tesznek, csak söprik az utcát, másnap újraleesik a levél a fáról, kinnt legalább az államadósságot ledólgozhatják. Majd küldhet haza pénzt a családjához. A fő hogy ha megszabadulunk az államadósságtól, hatalmas tehertől szabadúlnánk meg,


Akik felhalmozták, vagy nem élnek pl Horn. vagy cserébe hogy eladták az országot, jól keresnek pl Békesi vagy aki eladta a magyar állami aranyat stb. sajnos a közmunkásnak kellene ezt lemelózni és lehetne kezdeményezni az országgyűlés felé, hogy tegyék meg az intézkedéseket.

2014. nov. 24. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem ártana a csicskáknak!!! Hajtanám az összes politikust orrvérzésig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kőfejtőbe, követ törni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
kérdező, úgy értettem, hogy kimehet Unión belül akárhova dolgozni önszántából 3x-os fizetésért, akkor miért várná meg hogy kiküldjék minimálbérért, ha már úgy is az lesz a vége hogy külföldön fog dolgozni?
2014. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

"kérdező, úgy értettem, hogy kimehet Unión belül akárhova dolgozni önszántából 3x-os fizetésért, akkor miért várná meg hogy kiküldjék minimálbérért, ha már úgy is az lesz a vége hogy külföldön fog dolgozni?"


Szerinted megérti, hogy miről beszélsz neki?

2014. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mert közmunkában nem ugyanazt a munkát csinálná, hanem alacsonyabbat pl recepciós lenne egy közgazdász vagy bármi közmunkameló, de itt a fizetésből az államadósságot ledólgoznánk.


Pl kéne recepciós a bankba akinek tartozunk, ott 300e Ft-al egyenértékű bért kée adni, ha egy magyar tőlti be akkor is, de egy diplomás közgazdász közmunkás képes lenne betőlteni pl feléért, őt nem vennék fel feléért sem ha magától keresne munkát, de így államközi megállapodással 150e-et vagy 100e-ret kereshetne, abból az államba megy 50-100e havonta, ő meg kézbekap 50e-et mint itthon az utcaseprésért, ő is jóljár, mert nem az utcán seper a többi dilós közmunkással, hanem meleg fűtött helyen, értékes emberek közt és az állam is megkapja a lóvét

2014. nov. 24. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!