Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tehetnek ilyen szemétsége...

Hogy tehetnek ilyen szemétséget az emberek?

Figyelt kérdés

[link]


Én is környékbeli vagyok, mikor meghallottam a hírt, le voltam döbbenve.


Haldoklót kifosztani a legundorítóbb dolog.


Remélhetőleg jól megbüntetik a tetteseket.



2014. nov. 27. 11:30
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Elgondolkodtam. Melyik a nagyobb szemétség? Meglopni egy haldoklót, miközben mentőt hívsz hozzá, vagy lazán átlépni felette, miközben az életéért küzd?
2014. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm szívrohamot kapott az utcán,ott feküdt a betonon és mindenki elment mellette.

Az volt a szerencséje hogy egy ember segített neki és mentőt hívott.

Ha az az ember nem segít neki,akkor már halott lenne

2014. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Több kár van mint haszon ha segítesz. Ha nem veszed észre akkor nincs közöd hozzá. Mivel akkor neked jutalomból el kell menni a rendőrségre stb. meg még ki is kérdezhetnek. Ezért az emberek inkább hagyják megdögleni egymást mert csak bajuk lesz ha segítenek.
2014. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivé lett ez a valamikor szebb napokat látott Ország? hihetetlen.
2014. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira szürreális, hogy már-már megrendezettnek tűnik. Még a fosztogatás egy dolog, de milyen ember az, aki simán átlép egy földön fekvő felett, mert ő vásárol? Jó hogy nem állt a hátára, hogy elérje a felső polcot.
2014. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. válaszoló. Ez nem a te reszortod eldönteni, hogy mikor jó segíteni és mikor nem. Vagy hogy mikor segítesz valójában és mikor nem. Ez a te lelkiismereted és hogy utána tükörbe tudsz-e majd nézni. Egyikőnk se Isten, hogy joga legyen életről vagy halálról dönteni...
2014. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Több kár van mint haszon ha segítesz."


Nem éri meg megmenteni egy életet, mert utána esetleg be kell sétálni a rendőrségre? Elég érdekes gondolkodásmód.

2014. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak leírtam amit az átlag ott akkor abban a helyzetben gondol. Persze messzirõl meg utólag könnyû okosnak lenni de mi van ha egy esetleges halálesetnél pont azt kezdik el ganusítani aki segített? Az átlag így gondolkodik és tedd a kezed a szívedre és úgy mond hogy nekes nem forsul meg ez a fejedben.
2014. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki agyilag rendben van, akkor ha lát egy ember összeesni, nem kezd el gondolkodni olyanokon, hogy meggyanúsítanak, be kell mennem a rendőrségre stb., hanem ösztönösen segít. Pláne ha nem egy részeges hobóról van szó, hanem egy jól szituált fiatalemberről. De még ha gondolkodik is, akkor is rá kéne jönnie, hogy előbb fogják segítség nyújtás elmulasztása miatt elővenni, mint hogy meggyanúsítsák akármivel, amiért segített.
2014. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!