Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kötnéd a választójogot?

Mihez kötnéd a választójogot?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam itt arról, hogy adózáshoz, iq teszthez meg ilyesmikhez kellene kötni. Te mihez kötnéd?


Én ily módon szabnám meg, mert sajnos tényleg nem mindenki érdemli meg.


Pontrendszer kellene:


Csak listás szavazás és a pártok pontokért küzdenének.


Hogy is lennének a pontok?


Mindenkinek automatikusan jár 1 pont


Akinek érettségije van +1 pont/szakma vagy okj +2 pont/ diploma +3 pont


Aki adózik +1 pont


Vagyis van mondjuk Pista, aki villanyszerelőként dolgozik. 1 pont alapból + 2 pont szakma miatt + 1 pont adózás miatt = 4 pont


Van mondjuk Alahandró, aki otthagyta a sulit és segélyen él. 1 pont



2015. jan. 5. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Mellmérethez.


Csak a 18 és 30 közötti szexi nők szavazhatnának és én lennék a szavazóbiztos.

2015. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Megfelelő IQ szinthez kötném.
2015. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Népszerűtlen vélemény:

adózáshoz

2015. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

Közvetlen demokrácia, nem pártokra, hanem egyes ügyekben a döntésekre lehetne szavazni, és az adott ügyben állítanának össze kérdéseket. Kiadnak egy 100 kérdéses sort, ebből feltesznek ötöt. Amennyire jól válaszolsz, annyi ötöddel szorozzák a szavazatodat. Interneten teljesen jól működne. Csak a megfelelő biztonságról kéne gondoskodni. Majd meglátjuk, mikor lesz lehetséges.

Jelen körülmények közt is konkrétan a szavazással kapcsolatos ismeretekhez kötném. A pártokkal és a programjukkal kapcsolatos tudnivalók.

2015. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Akkora baromság ez a "kössük IQ-hoz"... Attól hogy valakinek magas az IQ-ja még lehetnek sületlen politikai nézetei... Az összes politikai vezetőnek átlagos vagy annál magasabb az IQ-ja, mégis nagyon eltér a véleményük.


És honnan tudjuk mi okosok, hogy mi jobban tudunk dönteni? Az intelligencia-mérés pedig nem egy egzakt dolog, nagyon leegyszerűsített képet ad az agyról.


Én lakcímhez kötném elsősorban. Aki külföldön él az ne szavazzon, mert nincs hozzá semmi köze, inkább olyan külföldi kapjon szavazati jogot aki itt él és hatással van rá a döntés.


Az adózás sem hülyeség, bár nem tudom hogy az milyen befolyással lett volna mondjuk tavaly áprilisban.

2015. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Katolikus plébános ***** válasza:
51%

Akkor mi lesz ha Alehandró ez miatt költözik el? Nem fájna a szíved,hogy elmennének országunkból a értékek?


Szerintem ez a rendszer jó,ha már jó pénzért kialakították nem kell átrendezni :)

2015. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, amíg a jogosultak fele lesz..ja az egészet.
2015. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

büntetlen előélet

aki MO-n lakik


az adózás, mint feltétel, az elsőnek jónak tűnik, de aki nem adózik, az lehet, boldogan adózna, csak nincs miből.

És így esélye sem lenne támogatni azt aki új munkahelyeket akarna létrehozni (akár a többi polgár kárára is).

2015. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló (csak sokkal bővebb) teszteket töltetnék ki, mint ami a VS.hu-n volt "Nagy pártválasztó" vagy valami ilyesmi címmel.


Szerintem hamar kiderülne, hogy közel sincs ennyi fideszes, meg mszp-s kishazánkban :-D

2015. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Én inkább azt vezetném be, hogy csak az a párt indulhasson a választásokon, akinek legalább egy normálisan kidolgozott, ész érvekre hivatkozott programja van. Mert a "Folytatjuk!" még viccnek is rossz. Amelyik párt korrupciós ügyekbe keveredett, azt nem engedném többet indulni, a korrupt embereket pedig tiltólistára tenném, hogy nem léphetnek be többet semmilyen pártba, és nem hozhatnak létre újat sem. (mint pl Gyurcsány - DK)

Mindjárt megcsappanna a pártok listája, és egyből világos lenne a sok birkának, hogy nem csak az MSZP-Fidesz létezik a világon.

2015. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!