Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi nemzetiségi (elsősorban...

Mennyi nemzetiségi (elsősorban cigány és zsidó) él ma Hazánkban és mennyi a magyar? -szerinted.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a zsidó nem számít nemzetiségnek és nincsen is elismerve annak, de ne ezen akadjunk fel.. mert tényleg érdekel amit kérdeztem, és komoly válaszokat kérek.

2015. jan. 10. 09:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Szerintem valahogy így lehet:

800 ezer feletti cigányság

150 ezer környékbeli zsidóság

2015. jan. 10. 09:18
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Honnan a csúzból tudod,hogy 150 kilo zsidó él a környékeden?
2015. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
szám szerint 150 ezer környékén*
2015. jan. 10. 09:24
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

cigányok legfeljebb 650.000

Azon is meglepődök hogy elvileg 650.000-re becsülik őket miközben a népszámlálásban - ami mostmár hitelesebb mivel be lehet vallani kettős identitást - csak 350.000 körül volt a számuk.

2015. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
zsidók csak budapesten élnek. Mivel nagyobb körükben a karrierizmus mint a magyaroknál, rgebbóta gyorsabban fogynak. nem lehetnek sokkal többen 15.000-nél.
2015. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Hááát,marhaságokat én is tudok:nem él Magyarországon kétszázezer zsidó,se kátmillió roma
2015. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én a zsidóság számát nem becsülném le ennyire. Tény, hogy a népességük szinte kizárólag Budapestre és környékére koncentrálódik, de ott jóval nagyobb, mint amennyit az előző válaszoló egyike is írt.


Egyébként, A Zsido.hu szerint:

80ezertől-100ezerig van a létszámuk.

2015. jan. 10. 09:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
már hogy élnének zsidók csak budapesten? Az igaz, hogy arrafelé vannak a legtöbben, de még nagyon sok helyen élnek. Errefelé is, bár én sokról nem is tudtam, hogy az, később derült ki
2015. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok szerintem 800 ezer-1 millió közé lehetne tenni.


A zsidók meg 100 ezer körül.A Wiki szerint:

[link]

De, ők csökkennek, főleg az Izraelbe történő kivándorlásuk miatt.


A cigányok velük ellentétben meg növekednek.

2015. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Kérlekszépen azért mert a holokausztkor mindenhonnan kiírtották őket, horthy csak a bp.-i zsidóságot védte meg.

Egybként attól is függ hogy kit tekintesz zsidónak. Nem elismert nemzetiség, ezért senki nem is vallja magát annak. Ha meg egy zsidó a vallásáról letér... Honnan mondod meg róla azután hogy ő zsidó?

A zsido.hu túloz, csak szeretnék magukat nagynak látni.



,,A nyilas hatalomátvétel (1944. október 15.) idejére az országban Budapesten kívül már csak a munkaszolgálatos századokban voltak zsidók, vidékről szinte valmennyiüket deportálták és meggyilkolták. A fővárosban körülbelül 200 ezer, a munkaszolgálatos századokban körülbelül 100 ezer férfi várta rettegve, mit hoz a nyilas uralom. A Szálasi-kabinet a végsőkig elkötelezte Magyarországot a német szövetség és a háború folytatása mellett, így német kérésre 50 ezer zsidó személyt deportáltak, a maradék fővárosi zsidóságot pedig gettóba zárták, ahol ezreket gyilkoltak meg.[30] Budapesten körülbelül nyolcezer zsidó személyt gyilkoltak meg, további mintegy kilencezer üldözött a bombázás, az éhezés, a betegségek következtében halt meg vagy öngyilkos lett.[31]


1944–45-ben a magyar zsidóságnak kb. 70%-át, mintegy 600 000 embert gyilkoltak meg (Az 1941-es népszámlálás 861 ezerre tette a zsidónak minősülő, azaz legalább két izraelita nagyszülővel rendelkezők számát, és ezen belül 725 ezer izraelita vallásút talált. A túlélők számát pedig 255 ezerre lehet tenni). A zsidónak nyilvánított családokat, zömében időseket, nőket és gyerekeket (a férfiak nagy része munkaszolgálatos volt a fronton) tehervagonokban külföldre deportálták főleg Auschwitz és Dachau haláltáborába, ahol kínhalál várt rájuk. A Kárpát-medencei zsidó származású lakosság a Budapesten és a Romániához tartozó Dél-Erdélyben lakók kivételével gyakorlatilag teljes számban halálát lelte (vagyis a mai Magyarország Budapesten kívüli területein, valamint az Észak-Erdélyben, Kárpátalján, Felvidéken és Délvidéken lakók). A fővárosiaknak mintegy a fele, több mint 100 000 ember vesztette életét külföldi haláltáborokban vagy a budapesti nyilas terror alatt. A budapesti zsidóság másik része életben maradása elsősorban a szervezett és spontán mentőakcióknak tulajdonítható. Az üldözöttek elrejtésében, menekítésében több külföldi diplomata (Raoul Wallenberg svéd követségi munkatárs és Carl Lutz, Svájc nagykövete) és a magyar lakosság egy része is részt vett."


Akkor volt 100.000 tehát, 70 éve. Azóta a npesség is fogyott, ők pedig nagyrészt beolvadtak

2015. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!