Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mi ez a nagy...

Magyarországon mi ez a nagy bohóckodás a koronával meg a parlamenti díszőrséggel? Ezt angliában megértem, mivel ott királyság van, de itt mi ez a nagy királyság majmolás?

Figyelt kérdés
Úgy látszik, mintha kicsit identitászavarban lenne az ország. Olvastam, olyan elmebajos ötletről, hogy magyarországon vissza akarják hozni a királyságot mint hivatalos államformát. Szerintem ez még viccnek is nagyon rossz. Nem is értem, milyen elmebetegnek fordult ez meg az fejében. Ha ez bekövetkezne akkor a miniszterelnök helyét a krály váltaná fel? Akkor Orbán király még palástot és koronát is kapna..?

2015. jan. 16. 03:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Királyság megvan király nélkül is. OV Kormányzó Úr Őfőméltósága is elég jól hangzik!
2015. jan. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 BlackSword ***** válasza:
96%
Ez most fájt... Főleg így reggel... Egyébként nem, nem a miniszterelnök szerepe a király szerepe, hiszen az alkotmányos királyságokban van az uralkodó mellett miniszterelnök és kormány, Az uralkodó ilyen esetekben az államfő feladatköreit látja el, illetve jobban képviseli a népét, mint egy közt.elnök... Erősebb is a nemzeti identitás...
2015. jan. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Monnyuk a mi királyságunk nem alkotmányos királyság lenne, legfeljebb alaptörvényes.
2015. jan. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Magyarország ősi államformája a királyság, aki ezt vitatja az bolond.
2015. jan. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
A még ősibb meg nem. És akkor mi van?
2015. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Láthatod, hogy vannak ilyen értelemmel teli egyedek.

Feltetted a kérdést és már itt is megjelent kettő belőlük.

2015. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Orbánból nem lehet király.

Egyrészt, ő nem nemesi származású, másrészt nem katolikus.

2015. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Nézhettek hülyének, de szerintem az alkotmányos királyság jobb államforma a köztársaságnál. Egy régi dinasztiából származó király biztosan nagyobb becsülettel rendelkezne, mint a mostani politikusok, akiknek olyan hazugságai vannak, hogy a pofám leszakad tőlük.


Amúgy a mai királyságokban nem miniszterelnöknek, hanem ha a hazai posztokat nézzük, akkor köztársasági elnöknek számítana. Plusz-mínusz egy két funkcióval, mondjuk kormány kinevezése, amit ő is ellenőrizne, vagy hasonlók.

2015. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Amennyiben a nép-a dolgozók érdekei lennének a legfontosabbak akkor az ország elnevezése Magyar Népköztársaság lenne úgy mint 1949 augusztus 20 és 1989 október 23 között.
2015. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Akkor elég nagy tévedésben vagy, kedves 8-as.

Egy alkotmányos királyságban a királyi udvarnak csak dísz szerepe van és a tényleges hatalmat ugyan úgy a Parlament képviseli, mint egy köztársaságban.

A vezetők pedig egy alkotmányos királyságban szintén azért nem lopnak és azért nem korruptak, mert a lakosság pofánrugdosná őket, ha azok lennének.


Szóval még mindig ugyan az lenne a probléma, mint ami jelenleg, mégpedig hogy a magyar lakosság egyszerűen magasról cseszik rá, hogy élősködnek rajta.

2015. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!