Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A II. világháború alatt mi...

A II. világháború alatt mi lett a budapesti állatkert állataival pl. az elefánttal? Megették őket?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
szerintem ellopta orbán
2015. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
2015. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ők is a hollókauszt áldozatai lettek!!!!(A madárház biztosan).

Nem is értem miért nem kell kártérítést fizetnünk még a Fővárosi Állat és Növénykertnek is ?!?!?

2015. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"A második világháború hatalmas károkat okozott a kertben. Az előző háborúban is előállt ellátási problémák és emberhiány csak a kisebbik gond volt, sajnos az Állatkert Budapest ostromakor a frontvonalba került. Súlyos bombatámadások érték, aminek következtében az állatok és az épületek java elpusztult. Az ostrom elvonultával a kiéhezett lakosság végzett az állatokkal. A háború előtt még 2500 példány élt a kertben, a háború végére 15 maradt életben, az Állatkert rettenetes képet mutatott. Az intézmény összes dolgozójának összefogása eredményeképpen a kertet 1945. május elsején újra megnyitották, miután a romokat eltakarították, és sikerült egy pár újabb állatra is szert tenni, amelyeket az egyetlen megmaradt Elefántházban szállásolták el. A háborút követő pár évben nagyon lassan folyt a helyreállítás, építőanyag hiányában. A kert állatállománya újra növekedni kezdett."


[wikipédia] :)

2015. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!