Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenféle rosszindulat...

Mindenféle rosszindulat nélkül. Honnan van ilyen autója? (lent)

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy videót amiben egy nagyon szegény településen beszélgettek egy polgármester jelölttel és a falubeliekkel. A faluban háromszáz valahány ember közmunkás, erre beszéltek egy 43 éves fickóval aki 20 éve rokkantnyugdíjas állítása szerint havi 60 ezret kap, mindezt úgy, hogy egy fekete e46-os BMW-ben ült. Arról beszélt, hogy szigorúbban kellene ellenőrizni a munkásokat mert sokan a semmire kapják az államtól a pénzt. Mindenféle előítélet és rosszindulat nélkül, honnan van ilyen autója? Mit csinál az ilyen ember?

2015. ápr. 5. 02:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Azt a videót láttam én is. Ez egy igazi rejtély.
2015. ápr. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

lehet roki mellett dolgozni


azt a 800 ezres roncsot meg aztán lehet sajnálni tőle...

2015. ápr. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 BlackSword ***** válasza:
46%
NA most mert rokkant nem feltétlen munkaképtelen... Egy jó alkuval egy 400-600 közt már kapsz egyet, csak ki kell pofozni, aki ért hozzá annak nem nagy kunszt...
2015. ápr. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudjuk, hogy az adott autót, milyen körülmények között szerezte! Például lehet, hogy szimplán kölcsönben volt nála, valaki olyantól, akinek van másik kocsija is otthon. Lehet, hogy nem a saját pénzéből vette, hanem mondjuk örökölt vagy rokonok dobták rá össze a pénzt.

Lehet, hogy balesetesen vette, és szép lassan építgette újjá.

Emellett tény, hogy az, hogy valaki rokkantsági ellátást kap az nem azt jelenti, hogy szegénynek otthon kell ülnie, az állam még örül is, ha egy rokkant dolgozik, mert legalább fizetnek utána adót, igaz van egy limit (ha egy rokkantsági ellátást kapó embernek három hónapnál hosszabb ideig van bejelentett munkája, ahol a fizetése a minimálbér valahány százalékánál, ha jól emlékszem 150%-nál, több, akkor megszüntetik a rokkantsági ellátást.)

De ezt is meg lehet kerülni, ha nem bejelentett alkalmazottként, hanem vállalkozóként dolgozik, vállalkozóként akármekkora bevételt forgalmazhat.

2015. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg örökölhette is vagy nyerte keresztrejtvényen.
2015. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ő is büszke a szülei teljesítményére.
2015. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt én is láttam. De ha utánam vágnák se kellene olyan autó. Szégyellnék bele ülni.
2015. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy örökölte, lehet, hogy a felesége törleszti neki.


De, az a BMW nem egy nagy szám, 1 millió forint alatt lehet belőle 12-13 évest.

2015. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én csak azért furcsálltam mert kérdezték, hogy ön mit dolgozik és akkor mondta, hogy ő rokkantnyugdíjas mert baj van a szívével meg a veséjével. Na most havi 60 ezerből kaját, ruhát, lakhatást fizetni, meg még tankolni és szervizelni egy autót, meg ha beteg akkor gondolom gyógyszer is kell, hát aki ezeket havi 60-ból megoldja azt megtapsolom.
2015. ápr. 5. 11:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Pontosan. 60-ból egy Ladát sem lehet fenntartani.
2015. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!