Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó egyeseknek, hogy...

Miért jó egyeseknek, hogy pártszimpátia alapján utálják a CBA-t?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 19. 03:05
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azért mert a pártszimpátia alapján sokszor őket hozza jobb helyzetbe a kormány.

Pl a vasárnapi boltbezárást a CBA teljes mértékben támogatta, megmondták, hogy egyetértenek azzal, hogy senki se dolgozzon aznap, de ahol a törvény engedi nekik ott mindenhol nyitva tartanak. Ezt szokták képmutatásnak nevezni.



"Mint ismert, a CBA Déli pályaudvarnál lévő egysége azért tudja vasárnap is fogadni a vásárlókat, mert a vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvény értelmében március 15-e után is nyitva maradhatnak - mérettől függetlenül - azok a boltok, amelyek közforgalmú vasúti pályaudvarok területén helyezkednek el. Nos, a fővárosban összesen egy ilyen üzlet van.


Mindenképp érdekes, hogy bár a CBA még novemberben a leghatározottabban támogatta a vasárnapi boltzárat, ma már nincs ellenére, ha egyik partnere versenyelőnybe kerül a törvényi kiskapu miatt. Pedig a CBA Kereskedelmi Kft., mint a franchise jogok birtokosa vélhetően minden tagnak előírhatná, hogy márpedig a "kereskedelmi dolgozó pihenésének, családi életének biztosítása miatt" minden partnernek be kell zárnia vasárnap."


[link]



És ha csak az előző lenne, de nem:

[link]



És még:

[link]



A vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvény eredményeként a CBA vasárnap tovább lesz nyitva a bevezetés után, mint előtte, nyilván az ott dolgozók megelégedésére. A CBA a Fény utcában egy olyan piacon maradhat nyitva, ahol egyébként vasárnaponként csak “egyedi nyitva tartás” van, tehát a boltok többsége nem nyit ki. A CBA versenytársára, az üzlettől néhány méterre, a Mammuton belül működő Sparra vonatkozik a kötelező zárva tartás.



Az ilyenek miatt utálják sokan a CBA-t. A képmutatást mondtam már?

2015. ápr. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
95%
És senki se jöjjön majd azzal, hogy hát 444. Itt nem véleményt fejeztek ki, hanem csak tényeket közöltek.
2015. ápr. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:

itt már régen nem párt szimpátiáról beszélünk, maximum párt unszimpátiáról beszélhetünk mo-n

másrészt meg nem gondolod, hogy lehet köze ahhoz is, hogy az embereket zavarja a drágán adott selejtes minőségű termék? főleg ha túlhajszolt alul fizetett dekoncentrált dühöngő eladónál kell fizetni?

vagy nem lehet, hogy ahhoz van köze, hogy tépik a hajukat, hogy miért nem mehetnek inkább közben aldi-ba vagy spárba vasárnaponként, ha pontosan tudják, hogy ott olcsóbban igényesebb minőségű árút kapnak?

csakis a pártokkal van bajuk nem a CBA minőségével, és kiharcolt pofátlan helyzet előnyével..

2015. ápr. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
legalább millió hasonló helyzetű kisbolt van ami nem a CBA franchise tagja, a 444 teljesen nyíltan rá van szállva a boltra már jó ideje
2015. ápr. 19. 03:54
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

Megszoktam hogy le van tudva azzal, hogy 444 és a tények az embert már nem érdeklik. Mikor egy helyen a CBA nyitva lehet de a Spar nem, kicsit nem furcsa és nem magyarázza meg hogy miért is utálják az emberek a kivételezést?


És megint megkérdezem. Szerinted nem képmutatás amit a CBA művel? Igen teljes mértékben támogatjuk a zárva tartást, de mi azért sok helyen ahol lehet nyitva leszünk, sőt van ahol hosszabb nyitva tartással. Na ennyit arról, hogy nekik is fontos, hogy vasárnap senki se dolgozzon.

2015. ápr. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

alapvetően kisbolt, a spar nem. ennyi


és mint mondtam kismillió kisboltra lehetne ellenpélda csak mondjuk a mamut környékén, csakhát mancikanénit körülményes b×szogatni, hogy fideszes, meg nem is vehető rá annyi ember a vak köpködésbe mint a CBA ellen, ami még a boltban sosem járt emberek szerint is mocskos és tele van lejárt cuccal

2015. ápr. 19. 04:05
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

én már évek óta utálom a CBA-t és egyszerűen azért, mert drága, és rossz minőségű cuccokat árulnak.. ennyi, bocs de akármennyire erőlködsz, nem fogom megvenni másfélszer drágábbal azt a hagymát, aminek a felét utána kukába dobom mert rohad..

ez, hogy a megszokott helyeimet bezárták vasárnap és már azt sem dönthetem el hova megyek, ez csak hab a tortán.. magát a CBA-t nem ezért nem szerettem és nem ezért nem jártam oda eddig sem és ezután sem..

2015. ápr. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
mert hétfőtől szombatig nem jut el szegény melós a kedvenc boltjába bekényszerítik a 11ig nyitvatartó CBAba :,(
2015. ápr. 19. 04:13
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

nem kérdező, mivel nem vagyok egy kib szott robot, így néha elfelejtek ezt-azt megvenni szombaton a rohadt nagy tömegben, és mehetek vasárnap dupla oylan messzire megvenni 2x drágábban, mert a szeretett kormány pártunk ennyire "család centrikus", hogy egyes dolgokban tilos lett embereket dolgoztatni, de az már nem számít, hogy a többi 800 ezer ember továbbra is dolgozik vasárnaponként..

gondolkozz már picit, kinek volt jó ez a vasárnapi boltbezárás? szerinted az emberek hány százaléka dolgozott ott? a vasárnap dolgozók 5%-a? a többi 95% továbbra is dolgozik vasárnap, csak még egyéb dolgokkal is nehezítve lett feleslegesen az élete.. ja bocs nem feleslegesen, hsizen valakinek tuti hasznos volt, ha a hétköznapi embernek nem is..

2015. ápr. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

"mert hétfőtől szombatig nem jut el szegény melós a kedvenc boltjába bekényszerítik a 11ig nyitvatartó CBAba :,("


és igen kérdező zavar, hogy nem mehetek oda ahova én akarok, és nincs is konkrét oka, mert az adófizetőkből sneki sem járt jobban.. és nem, nem mentség az, hogy de hát ez még épphogy beleférne, mert ha vmit elfelejtettem azt meg tudom venni 200ft-vel drágábban is nem fogok belehalni, nem mentség, mert nem én vagyok a hülye pártokért, hogy minden baromságukat elviseljem, és ami még épphogy tűrhető tőlük azt lenyeljem, hiába nem jár jobban senki csak ők, hanem fordítva.. ezek az isten barmai vannak értünk, mi fizetjük őket az adónkból azért, hogy kitalálják, hogy NEKÜNK mi jó.. nem nekik! nekünk adófizetüknek.. nem azért fizetem őket az adómból, hogy egész nap egy irodában üljenek és azon gondolkozzanak mi az amit a kisember még eltűr és lehet belőle nyerészkedniük

2015. ápr. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!