Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen vezetőre...

Szerintetek milyen vezetőre lenne szüksége az országnak?

Figyelt kérdés
Igazából itt arra gondolok, hogy a történelem során milyen emberek irányították akár a mi országunkat, vagy a világban milyen vezetők voltak. Mit gondoltak ide ki kellene? Széchenyi? Churchill? Újra Rákosi? Vagy esetleg egy olyan, mint Obama?

2015. ápr. 21. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
SZerintem nem vezetőre, hanem saját lábán álló nemzetre van szüksége az országnak. Vezetőre a szolgának van szüksége.
2015. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Vona
2015. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Lehet sokan hülyének fognak nézni, de szerintem a monarchia a "legjobb" államforma.


Konkrét személy most hirtelen nem tudok mondani, esetleg Károly Róbertet tudnám - tudom kicsit messze nyúltam vissza az időben. Ha van egy király, akit gyerekkora óta uralkodásra nevelnek és van némi befolyása a hatalmi ágak felett, akkor működőképesebb rendszert lehetne létrehozni, mint a mai demokráciák. A korrupciót is ki tudná irtani és nem arról szólna a politika hogyan mocskolják egymást a hazug pártok.

2015. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

#3


Monarchiának a nemesség is a része, ami kicsit ront a helyzeten.

2015. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Károly Róbert nem volt magyar. Idegen igába kellene hajtani a fejünket?
2015. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
#3 igazad van. Szerintem is sokan néznek hülyének. Föleg akik tanultak történelmet.
2015. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen olyanra, aki nem lop és megbünteti a tolvajokat.
2015. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet sokan hülyének fognak nézni, de szerintem a monarchia a "legjobb" államforma."


Nem csak lehet.

2015. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Azt szoktam mondani, hogy Magyarországnak vagy egy Mátyás király, vagy egy Hitler kéne. A baj az, hogy jelenlegi állapotában csak egy Hitlert érdemelne, az meg nem lenne túl jó. Illetve nem érdemlésről van szó, hanem képességről. A mai Magyarország egy Mátyás király-szintű vezetőt nem tudna követni.

Vona Gábornak volt egy nagyon jó mondata (egyébként nem vagyok jobbikos): "jelenleg sem koronaérett királyjelöltet, sem királyságérett társadalmat nem látok".


A királyság egyébként nem feltétlenül egyszemélyi vezetőt és még nagyobb központosítottságot jelent. A középkorban sok szempontból sokkal kevésbé volt központosított a társadalom, mint ma. Az állam hatásköre sokkal kisebb volt.

2015. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell vezető, épeszű embereknek erre nincs szüksége. Miniszterelnöknek olyan kell, aki nincs és nem is volt soha pszichiátriai kezelés alatt.
2015. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!