Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt Magyarországon a pártok...

Ak0sgfx kérdése:

Itt Magyarországon a pártok nagyon rosszak?

Figyelt kérdés

A Fidesz, az MSZP, a KDNP, az LMP, a DK, az Együtt, a Magyar Liberális Párt, a Párbeszéd Magyarországért, a MIÉP, a Jobbik, a JESZ, a Haza Nem Eladó Mozgalom Párt, a Zöldek Pártja és a Független Kisgazdapártra gondolok. Én nem szavaztam egyikre sem, mert én utálom mindegyiket. A Jobbik mindent megpróbál, hogy kormányt alakítson önállóan, de nekik nem sikerül, az MSZP is mindent megpróbál, hogy újra kormányt alakítson és a Fidesz is mindent megpróbál, hogy újra megnyerje a választást és hogy kormányt alakítson a jövőben.


Szerintetek ezek a magyar pártok rosszak ?



2015. máj. 25. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
a fidesz nen a töbi rosz!!!! (mer a fideszbe va orbán :)))
2015. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen, nagyon rosszak.
2015. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ja.
2015. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meglehetősen önzőek. Persze a többség, aki a húsosfazék közelébe kerül, így jár. A kapzsiság fertőző és szemellenzőssé teszi az embert.


Amúgy nekem pl. nagyon tetszik Angela Merkel politikája,de ő persze egy olyan országban kormányoz, ahol jóval magasabb az átlag életszínvonal, mint itt.


Persze ez nem mentesíti a mi politikusainkat, hogy egy amúgy is csóró országból még lopnak, amit bírnak.

2015. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor olyan sorrendben, amilyenben felsoroltad:


A Fidesz abból a szempontból rossz, hogy bebetonozta és centralizálta a hatalmát, és az ország érdeke helyett önös célokra fordítják azt.


Az MSZP azért rossz, mert sok mutyi történt náluk (de közel sem annyi mint a Fideszben) és ha nem is olyan intézményesen álltak ki a hóhányók mellett, mint a Fidesz (Polt Péter, NAV fedezésével, rendőrség, bíróság , AB és egyéb kiherélésével, törvénymódosítások stb.), de azért csak van saruk, és képtelen kivetni maguk közül a gazembereket. Amúgy sok tekintetben jók voltak, csak a kommunikációjuk volt rossz, és határozatlanok, következetlenek voltak, ami kormányon bűn.


Az LMP régen jó volt, de számos dologban megmutatkozik szerintem, hogy bár szavakban ellenzéki, valójában egy követ fúj a Fidesszel, de ha arról van szó, a Jobbikkal is. A veszprémi időközi választáson bebizonyosodott, hogy nem az ország érdekénél előbbre valóbbnak tartják a pártérdeket, vagy pedig a Fidesz keze alá akartak játszani az ellenzéki szavazatok megosztásával. (Az ország érdeke, hogy minél kisebb esélye legyen a kétharmados törvények egypárti, egyeztetés nélküli áttolásának, ami hosszú távon is megköti mások kezét, még akkor is, ha rosszak.)


A DK-ban szintén sok olyan politikus van, akik nem patyolat tiszták.


Az Együttben a Bajnai jó volt, de ő gyakorlatilag kilépet, a többiek meg nem igazán jók, de legalább nem is ártalmasak.


A Magyar Liberális Párt (Fodor) Szintén bemutatkozott, kissé trójai faló szerintem. Jelentéktelen és haszontalan figura.


A Párbeszéd Magyarországért a legaktívabb: erőforrásukat ők használják ki a legjobban. Jávor Benedek jól nyomja az EU-parlamentben a dolgokat, Szabó Tímea a Magyar parlamentben, Karácsony Gergely Zuglói polgármesterként mutatja meg, hogy mi is az átláthatóság, és tesz számos hasznos dolgot, és sok önkormányzatban van képviselőjük, akik gyakran nagyon jól szerepelnek és felkészültek. Itt emelném ki pl. Mach Péter pesterzsébeti képviselőt, akit második ciklusban választottak újra (először LMP-sként listáról jutott be, második alkalommal egy erősen fideszes körzetet is leverve nyert egyéniben, mert annyira bizonyított).


MIÉP szerintem már nincs is, de ha van, nem hallani róla, és egy rasszista pártot én nem is tudok vállalhatónak tartani. (A hazaszeretet nem egyenlő a rasszizmussal.)


A Jobbikban is erősen jelen van a rasszizmus, de sérti őket, hogy ezt a szemükre vetik, csak hát akkor nem kéne teret adni neki. Vona ezen a téren pávatáncol egy kicsit, de hiteltelen a cukikampánya. A programjuk, pedig ésszerűtlen, gazdaságilag fenntarthatatlan, sőt kivitelezhetetlen, pár elem, ami mégis jó, az más pártoknál is megvan, illetve, nem kormányprogramnak kellene lenni, hanem egy vállalkozásnak a feladata (egészségügyi szálloda, stb.) Fontos kérdéseket ugyan pedzegetnek, de rossz választ adnak rá, és csak elmérgesítik a helyzetet.

Ők csak annyiban jobbak most a Fidesznél, hogy nincsenek kormányon. Kormányon legalább olyan ártalmasak lennének. Lényegtelen hogy kisebb mértékben van jelen a korrupció (még) de szaktudásuk hiánya, elborult elméjű politikusaik miatt nagy veszélyt jelentenének.


JESZ gyakorlatilag súlytalan semmi. Kínjukban összeállt egy párttá az MDF az SZDSZ-szel, pedig semmi közös nem volt bennük, csak, az, hogy mindketten esélytelenek voltak és be akartak kerülni a parlamentbe. Különben az MDF konzervatív, míg az SZDSZ liberális párt volt.


A Haza Nem Eladó szerintem hibás döntés volt, hogy párttá alakult, nem is volt igazán komoly programjuk, csak néhány kiáltványuk.


A Zöldek Pártja Szintén súlytalan, nem is létező kamupárt szerintem (éppúgy mint a MIÉP - ha van még - JESZ, HNEMP


Az ha nem szavazol semmire nagyon rossz. A Fidesz nem azért nyer folyton kétharmaddal, mert olyan jók, hanem mert nem mennek el az emberek szavazni. Nem csak azért érdemes szavazni, hogy kormányra kerüljön valaki, hanem azért is, hogy ellenzéki párt bejusson a parlamentbe, és ezáltal ellenőrizze a kormányt. Tiltakozzon a rossz törvények ellen (pl. most a Fidesz szeretné a közérdekű adatigénylést ellehetetleníteni, miközben nem szolgáltatják ki önként azokat, ahogy kellene. Fizetőssé tennék, meghosszabbítanák a határidőt, ezáltal sumákolásra adnak lehetőséget). Ez ellen is a PM tiltakozott először.

2015. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!