Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon leginkább...

Magyarországon leginkább nagyarányú kiadás és adócsökkentésre lenne szükség állami téren?

Figyelt kérdés
Ha több pénz maradna a lakosságnál, akkor felpörögne a gazdaság.
2015. máj. 27. 07:27
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
93%

Vagy a turizmust (mármint hogy mennénk nyaralni Bulgáriába, Horvátországba meg Görögországba) és még kevesebb maradna a hazai gazdaságban. Nem tudhatjuk.


Kiadáscsökkentésre szükség lenne, de nem a gazdaság felpörgetése miatt, hanem az adósságteher csökkentése miatt.

2015. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
87%
A magyar állam természeténél fogva szarul és drágán csinál mindent, ergo minél kevesebb feladat, jog marad nála, annál jobb.
2015. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%

"Magyarországon leginkább nagyarányú kiadás és adócsökkentésre lenne szükség állami téren?"


Igen, persze, jó lenne. Csakhogy: honnan veszel el, hogy ne legyen belőle általános elégedetlenség, és rövidtávon se legyen belőle probléma? Mert a gazdaság felpörgése nem olyan, hogy másnap már 20%-kal "jobb", hanem egy többéves folyamat.

2015. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem kéne százmilliárdokat herdálni ilyen-olyan felesleges kiadásokra, amik csak arra jók, hogy a haveroknak megtömjék vele a zsebeit.
2015. máj. 27. 08:17
 5/52 anonim ***** válasza:
6%
A lakosságnál és a vállalkozásoknál ma is több pénz van, mint amit a statisztikák mutatnak, az okosba kifizetett bérek (4 órás minimálbérre bejelentve 200 ezret keres) és az elcsalt szolgáltatások miatt (számla nélkül).
2015. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 Koplárovics Béci ***** válasza:
12%
Tehát - szerinted - értelmesen csakis egy Fideszes gondolkodhat?
2015. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
De írhatnám azt is: feltettem egy kérdést neked, nem fekszek le neked azonnal, és ettől máris egy k*cs*g fideszes vagyok. Letojva hogy hová szavazol: eszed amennyi látszik. Nem is csodálom, hogy melletted szétlopják az országot.
2015. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Már láttam régebbi válaszaidnál is, hogy fideszes vagy, szóval kár gyötrődnöd, hogy annak tartanak.
2015. máj. 27. 09:01
 9/52 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

Melyiknél? Mutasd már meg, légyszíves. Például hol írtam a "szent fideszem"-ről?


Tudod egy ÉRTELMES ember nem fogadja el egyik pártot sem feltétel nélkül. Sőt: el sem utasítja egy párt MINDEN dolgát csak azért, mert nem az a párt a kiskedvenc. Aztán persze beszélhetsz elvakult fideszesekről, semmivel sem vagy jobb tőlük, csak a pártod más. Mivel engem beskatulyáztál 1-2 hozzászólás alapján, és mivel az ember általában magából indul ki, így te nyilván feltétel nélkül egyetértesz a kedvenceiddel. Bocs, hogy én meg nem... És hogy az eredeti kérdéshez is hozzátegyek: amíg a hozzád hasonló csőlátásúak vannak többségben (bőven többségben!), addig itt se nagyarányú kiadáscsökkentés, se adócsökkentés nem fog segíteni senkin.

2015. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
89%

Igen, de ez nem úgy megy, hogy hirtelen visszavágjuk az ide és oda kerülő pénzeket, aztán lesz valahogy. Teljes szemléletváltás kell, megnevezni egy célt, megtervezni hozzá egy stratégiát és azt végig vinni.


Jelenleg például az állami szektor egészen elborzasztó hatékonysággal működik, a folyamatos sikkasztásoktól eltekintve is pénznyelő. Ennek a racionalizálása legalább a dolgozó állomány felének az elbocsátásával járna a szolgáltatás minőségromlása nélkül.


De azzal az embertömeggel valamit kezdeni kell. A java képzetlen és nincs tapasztalata, gyakorlata a versenyszférában, az állását is protekcióval szerezte abban a reményben, hogy ellébecolhat valahogy a nyugdíjig, vagy legalábbis, amíg "lesz valami". Vagyis a piac számára értékes tudás és tapasztalat hiánya mellett még az ambíció, motiváció is hiányzik.

2015. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!