Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy oldanátok meg Budapest...

Ti hogy oldanátok meg Budapesten a hajléktalankérdést?

Figyelt kérdés

Bár a belvárosból valamennyire eltűntek, de a kisebb-nagyobb erdőkben meg már félni kell, nehogy megtámadjanak, rengeteg hajléktalan sátortábor van a környező erdőkben, vagy akár nagyobb parkokban!


Hajléktalanszállóra a 90%-uk nem akar menni, mert oda tilos piát meg cigit vinni, ráadásul egymást lopkodják ott.

Ismerősöm mondta, aki ilyen területen dolgozik, hogy a számukra kitalált munka vagyis ilyen segítésre (hogy kilábaljanak) is baromi kevesen mennek el.


Ti hogy kezelnétek a problémát? Hogy oldanátok meg?



2015. jún. 2. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Azon nem kell csodálkozni, hogy alkoholisták, csak így lehet kibírni a totális reménytelenséget. Viszont olvastam egy cikket, hogy- talán Amerikában- olyan hajléktalan szállót üzemeltettek, ahol megengedett volt az alkoholfogyasztás. (A rendbontásra természetesen ügyelnek.) Ide szívesen mentek a hajléktalanok, mégis csak védett környezetben vannak, biztonságban van a cókmókjuk, és ha nem balhéznak, maradhatnak. Egy ilyen intézménybe biztosan szívesebben mennének.
2015. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Végleges terminálással
2015. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Jóléttel, reintegrációval.
2015. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sok fold van az orszagban, ami parlagban all, itt farmokat hoznak letre, es a hajlektalanokat telepitenem le, ahol onellatoak lehetnenek, ezt felugyelnem, lenne orvosi ellatas stb., zoldsegek termesztese, allatok tenyesztese lenne a feladatuk.
2015. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is a negyedik válaszolóval értek egyet. Annyi különbséggel, hogy nem a várostól távoli farmot hoznék létre, hanem egy közvetlen városszéli földön alakítanám ki nekik az önellátó életformát. Így esetleg ha van többlettermelés, akkor azt el is tudnák adni a városi piacon, vagy egy nekik létrehozott piacon, így lenne bevételük, és aki eljutna olyan szintre, és akarna, talán még a normális életbe is vissza tudna lépni ha már van egy kezdőtőkéje albérletre. Persze ennek az elképzelésnek az anyagi részén még dolgozni kellene, de ki lehetne belőle hozni valami használhatót, kivitelezhetőt. Mármint azon anyagi részén kellene még finomítani, hogy a bevétel hogy lenne elosztva köztük, vagy azé lenne, aki árul, nem tudom, de biztos meg lehetne találni kis gondolkodás után a megfelelő megoldást.
2015. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Jah, szép elgondolás #4-es, csak azt felejted el, hogy ezeknek az embereknek 90%-a mihaszna semmirekellő, akik a büdös életbe nem akarnak majd reintegrálódni, ezáltal munkát sem akarnak végezni, mert teljesen jól elvannak ők a saját mocskukban, hugyunkban fetrengve az aluljárók közepén. Persze vannak olyan hajléktalanok is akik tesznek a boldogulásukért, és a kapott segítséggel élnek, munkát vállalnak, szállásra beköltöznek, de értelemszerűen nem őket hívjuk "klasszikus" hajléktalanoknak.
2015. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én is a 4-eshez hasonló megoldást gondolnék.

előbb kategorizálni kellene például végzettség alapján őket, és eszerint megpróbálni foglalkoztatni őket.

a tanultabbaknak valószínűleg könnyebben lehetne komolyabb munkák elvállalására is motiválni.

a kevésbé tanultakat pedig lehetne hozzájuk illő, fizikai munkát, természetesen állapottól függően.


egy program szerint lehetne őket személyreszabottan visszavezetni a munka világába, életvezetési tanácsadás, ilyesmik.


a közmunka programnál inkább rájuk kellene fókuszálni.


miután már körülbelül ki tudtak alakítani, mondjuk önkormányzati szinten a környéken élő hajléktalanokról egy képet, segítséggel bérlakásokban elhelyezni őket, szintén kategorizálva az alapján, milyen munkát talált.


nyilván ez sem jelent 100%-os megoldást, mert vannak akik vagy nem hajlandóak munkát vállalni, vagy nem munkaképesek.

ez már egy kissé más téma, de szerintem itt kellene azon elgondolkozni, hogy egy mindenki számára azonos mértékű nyugdíjat bevezessünk. egyetlen dologhoz kötve, ez pedig a valaha bejelentett munkaviszony.


ezt az összeget(vagy épp a rendes munkából származó jövedelmet) a rehabilitált hajléktalanok(és mondjuk egyéb problémásan gazdálkogó emberek) esetében az adott önkormányzat fennhatósága alá vonnám.

ebből a pénzből levonják a havi rezsit, emellett pedig napi 3x étkezést biztosítanék nekik, a maradékról pedig különböző kérelmezés útján lehetne hozzájutni, tehát lenne egy megbízott, akihez tudnának fordulni, ha valami egyéb dologra szükségük van, és ennek az ellenőrzésnek a szükségességét rendszeresen felül lehetne vizsgálni.

2015. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért nem mennek el dolgozni mert kéregetéssel többet összeszednek mint te vagy én rendes munkával ünnepekor meg főleg adakozóbbak az emberek mikor Pesten hazafele félrészegen egyik aluljáróba csövesekkel szóba elegyedtünk ezt ők is megerősítették.

Nem hiába van területi harc meg a területek felosztva hajléktalanok közt :D

Dolgoztam kórházba detox részlegen volt ott is hogy behoztak egy csatt részeg csövest és a zsebében ott volt a 150 ezer :D

Én ezért nem adok 5 Ft-se egyik kéregető csövesnek se felőlem eljátszhatja hogy mennyire nincs pénze meg hogy mennyire éhes.

2015. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is: tudom hogy az ország két részből áll, Budapest meg vidék, de ez nem csak titeket, fővárosiakat érintő problémák. Ugyanúgy vannak hajléktalanok Miskolcon, Debrecenben, Szegeden, Kecskeméten, Győrben, stb.

Másodszor munkahelyek teremtésével. Nem közmunka, hanem pl.: gyári sor munkás. Amihez nem feltétlen kell képesítés, de szűkösen meg lehet élni belőle. Ha van munkahely, kevesebb a hajléktalan és a munkanélküli. Ez persze nem jelent végleges megoldást, de csökkentené a számukat.

Egyébként ha jól tudom külföldön vannak olyan szállók, ahol lehet cigizni meg inni, csak bizonyos szabályokat be kell tartani.

2015. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lezavarnám őket a csatornába mind. Ott lesz nekik a Kánaán: nyugodtan piálhatnak, üvöltözhetnek, verekedhetnek, dagonyázhatnak a saját szarukban, meg amit akarnak, senkit nem fog érdekelni.

Össze kéne gyűjteni az összeset, és bepaterolni a kanálisba. Ha úgy akarnak élni ezek a retkedékek, mint a patkányok, akkor éljenek is ott, ahol ők. Jól megértik majd egymást.

2018. jan. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!