Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a legnagyobb problémái a...

Mik a legnagyobb problémái a magyar oktatásnak?

Figyelt kérdés
Alkérdés: a tanárok jogosan buktathatnak meg testnevelésből vagy rajzból?

2015. jún. 8. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

"a tanárok jogosan buktathatnak meg testnevelésből vagy rajzból?"


Ezt tőlük kérdezd. Ha nem teljesítesz megfelelően akkor jogosan, de mivel én nem ismerlek így nem tudhatom hogy teljesítesz.

2015. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyi vagyok, tornáról leírom a véleményem:


Szerintem nagyon fontos a mozgás, és az hogy a gyerekek erősödjenek meg, de nem az átlag teljesítményhez kellene mérni a gyerekek teljesítményét, mert aki gyengébb annak valószínűleg a 10 , (vagy nálatok az 5 ös mert ugye nálunk 10 ig vannak a jegyek) sok mindenki számára fizikai képtelenség, hogy ugorjon egy 150 cm magass akkorát mint egy 170 cm es? Vagy egy elhízott gyerek hogy fussa le a 2km t? És ez nem azt váltja ki a gyerekekből hogy mindent adjunk bele, s jó jegyet kapunk, hanem azt hogy hülye torna, úgy is rossz jegyet kapok. Az lenne a minimum hogy ne az osztály számára legyen elvárás, hanem tömeg/magasság. De én az egyéni fejlődést jutalmaznám a tornából gyengébb képességűek számára.



Zenét mindig is utáltam. Farcs hangom van, rajzot se szerettem, mondjuk volt egy pici rajz tehetségem, mert amikor leültem szép munka lett belőle, de aki alapból rossz rajzból annak nincs miért erőltetni.



Igazából a Magyar tanrendszerből egy jó iskolában jót tudnak csinálni, de első sorba a változtatást az is akadályozza hogy kisebb a pénz amit költenek rá, ezért egy amerikai stílusú rendszer működtetése lehetetlen lenne, több tanár kellene, s jobb felszereltségű iskolák. De nem hozzák ki a maximumot abból se ami van.



De ha ez egy kicsit boldogít, ahogy mész keletebre még borzalmasabb minden. Nekünk használhatatlan könyveket adnak, egy kezemen megtudom számolni hányszor használtuk matek osztályba a matek könyvet, vagy a történelmet, de gyakorlatilag mindent ide lehet sorolni, és itt meg olyat csinálnak hogy matematika-informatika osztály heti 1 infó órával. És míg nálatok a legtöbb iskolában intenzív nyelvoktatás van, nekünk úgy jön ki a nyelvekből az órarend hogy 2 angol, 2 német, 1 latin aminek az eredménye hogy egyiket se tanuljuk meg.

2015. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A magyar oktatás úgy összességében elavult.a tanári hozzáállás is siralmas, kb mintha nem is diákokat, hanem bölcsődéseket oktatnának.Rengeteg a felesleges információ, töltelék tananyag, miközben az alapokat, a fontosabbakat nem marad idő jól megtanulni.A tehetséggondozás is a béka feneke alatt van.
2015. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
#2-esnek teljesen igaza van a tesivel kapcsolatosan, például a nem sportoló gyerektől ne ugyanazt várja a tanár, mint egy sportolótól!
2015. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

kÉszségtárgyakból nem buktatunk meg ! rajz, tesi, ének-zene ilyen


Nem lehet a magyar oktatásban buktatni ezekből, max tanári szavazással, abba neg nem lenne benne senki sem

2015. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Túlságosan humánközpontú, alig vannak reál órák és azok sem a legjobbak. Nincs pénz kísérleti eszközökre, vagy ha vannak is eszközök nem működnek. A reál tárgyak óraszámát is növelni kéne, hogy jobban el tudják magyarázni a tanárok a dolgokat.


Én bevezetném az 50 perces órákat, és a 4 napos tanítási hetet mint az egyetemeken. Aki nem tud mit csinálni a gyerekkel az beviheti pénteken is. ilyenkor lenne korrepetálás, egy tesi esetleg kirándulás/múzeumlátogatás

2015. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Az egész szar ahogy van.

Tanárostul, anyagostul...

2015. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok. Buktathatnak tesiből és rajzból is, ha nem úgy teljesítesz, ahogy kell. Nyilván ezek készségtárgyak, ahol a tanárnak figyelembe kell vennie, hogy mindenkit a maga képességei szerint osztályozzon. Viszont, ha a diák támogatás és biztatás ellenére csak sz@rik bele a munkába, akkor bizony meg kell buktatni.


A magyar oktatás legnagyobb problémáját én a következetlenségben és az iskola és a család közötti összhang hiányában látom.

2015. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok(a reálos)


Kinek és milyen ellenérve van a ötleteimmel szemben?

nem anyázni akarok egy jót, csak kíváncsi vagyok mit gondolnak az emberek

2015. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Fogd fel úgy, mint egy munkahelyet.


TFH, nem viszed a szerszámaidat a munkába. Alkalmas vagy a melóra?

Ha nem, akkor mire kapnád a fizudat?

Hiszen nem csinálsz semmit.

Vagyis a tesinél: a felszerelés hiánya miatt alkalmatlan vagy a munkára.


Én azt megértem, ha valaki azt mondja: nincsen jó hangja. Én addig nem hiszem el, hogy "nincsen jó hangja", amíg nem énekel egy magyar népdalt el 1 versszakkal.

De az, hogy a zenetörténetet sem hajlandó alapszinten megtanulni, az egyszerűen buktatásra érett.

Ugyan ez: nem kell, hogy jól rajzolj, de legalább legyél már tisztában az építészeti stílusokkal, és lehetőleg Michelangelot ne a 20. századba tedd be. (Ha lehet.)


Szerintem ezekből a tárgyakból aki képes megbukni, az az életre is alkalmatlan.

Az más, hogy ha valaki EÜ okokból fel van mentve. Ok, akkor nem megy pl futóversenyre. De ettől még mozogni kell. És nem azonnal a gyűrűgyakorlatokat kell megcsinálni (amik szerintem a legnehezebbek). Futás, talajtorna, stb...

2015. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!