Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki lesz a kormányp...

Szerintetek ki lesz a kormánypárti erő,2018-ban?

Figyelt kérdés
szerintem tuti a jobbik, le is lehet vezetni, hogy miért.

2015. jún. 9. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Bár én nem vagyok jobbikos, úgy gondolom hogy a jelen állás szerint akár tényleg nyerhetnek. Persze ehhez még kell egy-két fideszbotrány (és akkor már a varázsrezsicsökkentés hatása sem lesz az igazi), és az is hogy a baloldal ne tudja magát összekaparni.
2015. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem "kik lesznek" - fogadnék rá, hogy koalíciós kormány fog 2018-ban alakulni!
2015. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is a Jobbik, a jelenlegi megbuherált választási rendszerben mindent a győztes visz, a Fideszt meg majd megüti a guta :D
2015. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért, írtam, hogy "ki" mert a koalíció most sem ért semmit sem, az embereknek nem kell koalíció, mert abból látni az adott párt gyengeségét, a fidesz a jobbikra hajaz. Másrészt meg BEVÁNDORLÓELLENESSÉG, ENYHE KÖZELEDÉS OROSZORSZÁGHOZ(paksi atomerőmű stb.), HALÁLBÜNTETÉS GONDOLATA, ÁLLAMI VÁLLALATOK SZEREPVÁLLALÁSA(központi hatalom fontossága), ENYHE EU ELLENESSÉG(mi a saját, és "igazságos" utat járjuk), ezek kikövezik a jobbik ideológiáját, de hogyha megvan ki lesz 2018ban a kormánypárti erő, akkor kinek az ellenzéki szerepe fog megerősödni? a mostaniak ebben a formában aligha.
2015. jún. 9. 17:44
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem hiszem, hogy a Jobbik fog kormányra kerülni 2018-ban.

Ha meg is nyerik a választást, szinte biztos, hogy nem fognak abszolút többséget szerezni az országgyűlésben.

Más pártok pedig nem támogatnák a kormányalakításukat, így kialakulna egy belpolitikai válság.

Felmerülhet, hogy ha a Fidesz-KDNP kerülne hasonló helyzetbe, akkor ők találnának-e támogatót. Ebben a helyzetben talán elképzelhető, hogy a Jobbik, LMP megszavazná a fideszes kormány megalakítását, de nem lépnének koalícióra, hanem csak alkalmi szövetségek lennének a szavazásoknál. Valószínűleg ez is belpolitikai válsághoz vezetne és megbukna a kormány.

2015. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mindenesetre érdekes lesz, az biztos, de akkor is a jobbiket valószinűsítem, lehet összeolvad 1-2párt, így alakul egy új ellenzék, vagy feljön a munkáspárt. ki tudja..

Olyan párt fog nyerni, ami elég látványos dolgokat fog tenni, ez egy korszakváltás lesz, még a munkáspártot se zárom ki.

2015. jún. 9. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Soha többé BAL oldal.

Fidesz-KDNP vs Jobbik lesz

2015. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Son Goku vs Dermesztő lol
2015. jún. 9. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Jobbik. De előbb kell.
2015. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vagy a Jobbik vagy a Fidesz fog nyerni, de akkor koalícióra kell lépniük a másikkal.

Tehát koalíciós kormány lesz.

2015. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!