Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a határon...

Mi a véleményetek a határon tuli magyarok egyszerüsitett honositásáról?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy valamiféle elismerést kaphatnak amivel "igazolhatják", hogy magyarok ha akarják, de szavazójogot ne kapjon olyan, aki nem ebbe az országba fizeti az adót, meg él itt, tapasztalja mi folyik itt.


Ennyi. Nem kell ebbe belemagyarázni semmiféle populizmust meg egyéb hülye turbómagyarkodást, ahogy szoktak itt jó páran.

2015. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

ÁÁÁÁ......ha most leírnám a véleményemet akkor kitiltanának, mivel hétvégén kaptam egy utsó figyelmeztetést ......véleményem szerint a semmiért.



Szóval..... finoman.... a magyarok egyszer leszavazták ezt, és ezzel véleményt nyílváninitottak, ennek ellenére erőltetetten mégis bevezették. Egyik cél nyilvánvalóan a szavazatszerzés volt. A másik az öncélú "magyarkodás".


- Rengetegen kapnak állampolgárságot olyanok is akik nem is lennének jogosultak rá, vagy csalás útján szerzik meg.


- A támogatások -segélyek mértéke már-már felveti a pozitív diszkrimináció fogalmát


-Sokaknak nem tetszik az se, hogy giccses rendezvényeken ajnározzák őket


stb. stb.

2015. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

"aki nem ebbe az országba fizeti az adót"


Akkor pedig a határon belüli naplopók sem szavazhatnának. :D

2015. jún. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

"Szóval..... finoman.... a magyarok egyszer leszavazták ezt,"


Nem a "magyarok", hanem a sok bolond aki berezelt, hogy jön a 23 millió román. :D

2015. jún. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

""aki nem ebbe az országba fizeti az adót"


Tévedés. Aki itt lakik valamilyen szinten fizet adót. És nem is keveset

Pl.: Általános Forgalmi ADÓ (27%)!

-Jövedéki ADÓ stb.

2015. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az állampolgárság megadása mindenképpen egy előremutató külpolitikai lépés, csak azt sajnálom, hogy szokás szerint mindent telibesz"rva megadták, nem kis felháborodást okozva ezzel az amúgy is minket gyűlölő szomszédoknál, illetve, hogy csak a szavazat kellett. Utóbbit egyébként sem támogatom.
2015. jún. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindent adnék a határon túliaknak, ugyanolyan magyarok mint mi akik a határokon belül élünk. DE szavazati jogot csak annak, aki itt keres és itt adózik!!!
2015. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"de szavazójogot ne kapjon olyan, aki nem ebbe az országba fizeti az adót, meg él."


Párom nem itt él, hanem hivatalos "Szlovákiában", de itt dolgozik. Na, vele mi legyen? Ő most akkor magyar, vagy nem magyar? :D


Egyébként a véleményem az, hogy annyira nem egyszerűsített a honosítás. Nagyon sok papír kell hozzá, meg hivatalos irat a hatóságtól is, ami egyébként érthető, hogy mindenféle jött-ment hadd ne igényelje már az állampolgárságot, de nekem több olyan határon túli ismerősöm van, aki inkább nem is igényelte. Így is uniósok, most azért, hogy 4 évente egyet x-eljen, nem fogja kockáztatni pl. Szlovákiában az állását...

2015. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ebben a formában teljesen elutasítom. Egy olyan ne magyarázzon bele az én életembe, aki talán még az országba sem tette be soha a lábát. A nyugdíjért(ukrán), ösztöndíjakért (erdélyi) és egyebekért tartják a markukat, de a közösbe semmit nem adnak be. Én azt az elvet vallom, hogy ha kapok, akkor adjak is cserébe. Arról nem is beszélve, hogy ezeket és még sok mást, többek között egy modern kórházat, úgy kapnak, hogy itthon egyáltalán semmi sincs rendben. A kórházunkban se függöny, se elég kötszer, műszer, stb. Sok iskola költségtérítéses, még az okj is min. kétszer annyiba kerül, mint régebben. Komolyan nem sajnálnám tőlük az ösztöndíjat és hasonlókat, ha osztrák szinten élnénk. De mivel Európa egyik legallja állama vagyunk - a híresztelésekkel ellentétben - ezért sajnálom. Főleg az ukránoktól a nyugdíjat, amikor az én korosztályom (huszonéves) már nem is álmodhat róla.

Most pedig, hogy egyszerűsített a honosítás, mindenféle jött-ment megkaphatja. Még olyan is, aki a nyelvet sem beszéli ! Saját szememmel láttam rá példát nemrég. Sokan ki is használják. Mindenféle hazafiasság nélkül képesek kérni az állampolgáságot pusztán azért, mert általunk Eu-tagok lehetnek és még kapnak is ezt az a kormánytól.

Aki tényleg magyarnak érzi magát, arra még azt mondom, hogy jól van. De szavazni az is csak akkor szavazzon, ha tervezi, hogy ideköltözik. Mert anélkül undorító már ország dolgaiba belemagyarázni. Én sem szavazok át pl. Romániába.

2015. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem leginkább ez a szavazás szúrja a szemem.

Egy erdélyi honosított magyar állampolgár simán szavazhat levélben. Ha én, született magyar állampolgárként kiköltözök Erdélybe rendesen, állandó lakcímmel stb. Akkor én csak a követségen vagy a 2 konzulátus valamelyikén szavazhatok. A szomszédom viszont aki Romániában született, honosított magyar állampolgár simán szavazhat levélben.

Ez a Fidesz féle egyenlőség. Röhej!

2015. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!