Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van hivatalos jelentés az...

Van hivatalos jelentés az 1989 paksi nukleáris balesetről?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 29. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

www.sugarvedelem.hu/sugarvedelem/docs/V4i1/Bal_V4_I1final.pdf


ezt olvasd el, és ha továbbra sem hagy nyugodni a kíváncsiság, írj egy emailt a szerzőnek.


Miért pont ez a 26 évvel ezelőtti "egy a százból" ipari baleset érdekel?

2015. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

a link nem sikerült, megpróbálom mégegyszer

[link]

2015. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincsen. Az mélyen titkolják.
2015. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1. köszönöm de nem derult ki abból a 11 oldalból hogy mi volt pakson '89-ben 2.ez szerintem is így van.
2015. jún. 30. 07:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi történt, az az általad linkelt 2 sorból (ill. az abban levő mellékletből) is elég világosan kiderül:

Valaki gondatlanul (az előírások be nem tartásával) kezelt egy, a reaktorból frissen kiszedett detektort, nagyobb dózist kapott, mint a megengedett, és valószínűleg sérült a bal keze.


Amit én linkeltem az nem ad választ a kérdésedre, de az világosan kiderül belőle, hogy hol érdemes érdeklődni, ha ilyesmire vagy kíváncsi. A másik dolog, amit meg akartam azzal a cikkel mutatni, hogy az ilyesmi egyáltalán nem olyan rendkívüli, ahogy azt te valószínűleg képzeled.


Egyébként az nem nukleáris baleset, ha valaki hülyeségből vagy gondatlanságból megfog egy sugárzó vackot, és attól megsérül. Ha a villanyszerelőt agyoncsapja az áram, vagy ha a takarítónő leesik a lépcsőn és kitöri a nyakát az atomerőműben, az sem nukleáris baleset. Ezek egyszerű munkahelyi balesetek. Az ilyesmi bár sajnálatos, de azért minden munkahelyen előfordul, ahol kicsit is veszélyesebb dolgokkal dolgoznak, mint egy ceruza vagy egy számítógép.


(nah, nekem már be sem jön a link... Letiltották!!! a tudjukkik! :D )

2015. jún. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! Tényleg nem volt vészes én is lefordítottam (nem tudom eddig miért nem tettem meg ,jól tudok angolul) a 2003-as keményebb volt!
2015. jún. 30. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!