Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vicces, hogy hova nem...

Nem vicces, hogy hova nem lehet kerülni ha az embernek vannak kapcsolatai? A korábbi botrányok mit se számítanak ha a minisztériumokról van szó.

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 3. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Megáll az ész.
2015. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen helyre nincs C típusú átvilágítás? Vagy az ezek szerint nem ér semmit?


"285 ezres fizetésért"

Nem tudom, hogy ez nettó, vagy bruttó, mindenesetre ez nem egy standard kormánytisztviselő fizetés, általában jóval kevesebbet keresnek...

2015. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó helyre került :)

Na de legalább kirúgták! Azért ez ritka, hogy történik valami.

Az átvilágítás nem ezt vizsgálja. Illetve, amit elhallgatsz, annak nem biztos, hogy utánanéznek.

2015. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és a kormánytisztviselők nem keresnek általában kevesebbet.

Ott is besorolás van és számít a nyelvtudás, a végzettség.

És a kormánytisztviselő nem ugyanaz, mint a köztisztviselő.

2015. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából tudom, hogy keresnek... Nem ugyanaz a kettő, de a bérszámítás alapja teljesen ugyanaz. A 285 soknak számít, főleg, ha ez egy pályakezdő gyerek volt. Vagy jó sok nyelvvizsgája volt? Szerintem inkább haveri alapon olyan beosztást kapott, ami extrákkal jár, de nehezen hiszem el, hogy ha én vagy te olyan végzettséggel odamegyünk, akkor ennyit fogunk hirtelen keresni.
2015. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga pl. nagyon sokat számít. Nálunk családban van kormánytisztviselő, úgyhogy innen tudom. Két felsőfokúval nagyságrendekkel nagyobb a fizetése, mint azoknak, akiknek nincs semmilyen papírjuk nyelvtudásról. Pont a besorolás miatt nem lehet csak úgy nagyobb fizetést adni valakinek, mert az haver :)
2015. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kormánytisztviselői kezdő fizetés ennek a felét sem éri el.
2015. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De haveri alapon kinevezheti mondjuk osztályvezetőnek, vagy hasonló, ami viszont besorolás szerint is extrákkal jár.

Oké, 2 felsőfokú már rendesen megdobja, de kezdőként ezt még akkor is soknak tartom.

2015. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!