Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy mégis...

Mit szóltok ahhoz, hogy mégis mekkora különbség van a magyar és az angliai minimálbér között? Egy ismerősöm kint dolgozik és ezt postolta.

Figyelt kérdés

"Szeretném szemléltetni, hogy mi a különbség az otthoni megélhetés és az itteni között. Sokan akiknek fogalmunk sincs milyen idekint élni azt hozzák fel, hogy "jajj hiába keresel olyan sok pénzt de mennyivel drágább az élet ", hát itt a bizonyiték a hitetleneknek, hogy nem. Ma Magyarországon nettó 450 forint a minimálbér, vagy ha nem is pontosan ennyi, én mielőtt kijöttem ennyiért dolgoztam bejelentett munkásként ( de szerintem megegyezhetünk ebben az összegben, mivel ismerek olyanokat akik még ennyit sem keresnek sajnos.. ). Angliában a minimálbér nettó 6.5 font vagyis 2925 Forint 420 forintos árfolyamon ( inkább kevesebbel számolok, hiába nagyobb a jelenlegi árfolyam ). A képen baloldalt az otthon megvásárolt áru látható 450 forintos összegért a Tescóban ( nem tartalmaz akciós terméket illetve a post alatt mellékelve megtalálható a blokk is ). A kép jobb oldalán pedig itt angliában megvásárolt termékek 6.5 fontért ( elnézést kicsit csaltam összesen 6.68 fizettem, de csak mert nem volt zsömle ezért hamburger zsömlét vettem ami kicsit drágább volt, és amúgyis hamarosan emelni fogják a minimálbért, mivel itt ugye évente emelik... ) Lássuk akkor a termékeket


Magyarország


- 4 Zsömle ( 60 Forint )

- 150 gramm tesco lapka sajt ( 215 Forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 85 forint )

- 1 sport szelet ( 89 Forint )

- Összesen : 449 Forint


Anglia


- 4 hamburger zsemle ( 0.65 font, 273 forint )

- 200 gramm sajtkrém ( 0.49 font, 206 forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 0.50 font, 210 forint )

- 24 darab narancsos piskótatallér (300 gramm ) ( 0.95 font, 399 forint )

- 227 gramm csirkemell sonka ( 0.55 font, 231 forint )

- 1 kiló müzli ( 1.99 font, 836 forint )

- 1.13 liter tej ( 0.75 font, 315 forint )

- 0.5 kg baconszalonna ( 0.80 font, 336 forint )

- Összesen: 6.68 Font ( 2806 forint )"


A kép hozzá:

[link]


A blokkok:

[link]

[link]


2015. júl. 11. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
82%
A zsömle egy dolog. Majd megnézzük mikor lesz háza, fogorvosa, műtéte esetleg, mikor íratja a gyerekét oviba, stbstb. Egy zsömle nem minden.
2015. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
38%
Angliában van a legmagasabb életszínvonal. Pont ahhoz hasonlítod Magyarországot?
2015. júl. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

Hát azét maga az élelmezés teljesen más mint itthon... Korábban írta, hogy ott 1 heti fizetéséből megvan az egész havi pénz amit költ. A többit félre tudja tenni. Itthon ezt nem tudom mennyire lehet megengedni. A lakásvásárlás megint más dolog. Ha nem londonba akar valaki költözni akkor még meg is engedheti idővel magának. Londonban az árak azért el vannak eresztve.


De magára az élelemre visszatérve. Azért ugyanannyi munkáért kicsit mást lehet megengedni. És ennyivel nem is igaz, hogy az árak is annyival drágábbak.

2015. júl. 11. 00:40
 4/61 A kérdező kommentje:

"Angliában van a legmagasabb életszínvonal. Pont ahhoz hasonlítod Magyarországot?"


Nekem ezáltal onnan van információm, ezért azzal hasonlítom össze... Egyébként sokszor jönnek az emberek azzal, hogy többet keresnek persze, de az étel ára is annyival többe kerül...


Erre eszembe jut egy régebbi cikk, amiben pont az volt, hogy itthon többe került a pick szalámi mint angliában.


[link]

2015. júl. 11. 00:42
 5/61 anonim ***** válasza:
76%

Na most én nem adok igazat a haverodnak.

Igen, a hamburger zsömle annyiba kerül amit leírt. Az is igaz, amit a többi termékről írt ahogy a baconszalonna os csak 80 penny..

De azt miért nem mondja ezek a termékek (amik a képen is vannak) a legegészségtelenebb, legrosszabb termékek amit egy ember ehet. Ezek mind nem egészségesek. Otthon Magyarországon is van 100 forintos párizsi vagy 200 forintos szalonna.

A minőségi ételek is dupla annyiba kerülnek mint otthon.

Én is veszek csirkemell sonkát de nem az 55 pennys rossz minőségút hanem a normális, ehető sonkát ami majdnem 2 fontba került Ami mindjárt majdnem 900 forint átszámolva mindössze 20 deka. A tesco lapkasajt is olyan borzalmas, mintha műanyagot enne az ember (ízre) Ilyen borzalmas minőségű ételeket otthon is lehet venni olcsón. Egy jó minőségű lapka sajt is 1.50 fonttól indul. A barátod nyilván egy szobában kuksol egy olyan lakásban ahol 8-ad magával él egy fedél alatt, és csakis pocsék minőségű, ehetetlen ételeket vesz magának. Néha büszke mert tud venni leárazva mirelit ételeket is. Nem kell sok év, hogy megérezze az egészségtelen ételek hatását.

Tény, hogy magasabb a minimálbér itt kint, de ha nem akarsz úgy élni mint a kínaiak, vagy az arabok (akik a szart is megennék ha 10 pennybe kerülne) akkor bizony minimálbérből annyira boldogul mint otthon bárki minimálbérből. Mint írtam Otthon is lehet vásárolni pocsék termékű ételeket olcsón.

2015. júl. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Korábban amúgy ezzel is foglalkozott. És szerinte (meg volt régebben cikk is erről) ami ott ezek a tesco minőséges cuccok, azok itthon átlagos termékeknek mondhatóak. Sokszor mást is raknak bele mint amit más országba küldenek. Bár ez már csokimárkánál is előfordult, hogy másmilyent küldtek az osztrákoknak mint nekünk.
2015. júl. 11. 00:52
 7/61 anonim ***** válasza:
47%

Még valamit. Az elsőnek igaza van. A zsömle és a pocsék tescos ételek semmit nem érnek. De egy fogászat legalább kétszer drágább mint otthon. Én vagyok az élőpélda rá, mert éppen benne vagyok.

6 fog implantátum beültetése itt kint az árajánlat szerint 4300 fontba kerül ami átszámolva jelenleg 1 millió 900 ezerbe kerül.

Otthon magánorvosnál aki profi a szakmájában sokkal igényesebb munkát végezve ugyanazt a munkát 1 millióért csinál meg. 4 alkalommal kell hazarepülnöm és viszonylag olcsón tudok jegyet venni, de még így sem vagyok az itteni árajánlat közelében.

Vagy itt a fiam. Otthon egy diák ha szakmát tanul nappalin akkor a tankönyvek, és füzetek árát kell rendezni. Maga az oktatás végül is ingyen van. Itt kint ha betöltötted a 21 évedet és hiába kezdted már el az iskolát fizetős. A fiamnak évi 4500 fontjába kerül az oktatás, ami 4 éves. Itt nem szórakoznak az emberrel. Ha nem fizetsz akkor nincs szolgáltatás.. ennyi.

Szóval sok-sok olyan árak vannak ami miatt mélyen a zsebedbe kell nyúlni..Aki olyan silány ételeken él mint barátod az itt kint is csak vegetál.

2015. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Amúgy most lehet azt mondani hogy 2x annyiba kerül pl a fogászati beavatkozás, de a fizetések nem ezzel arányosan alakulnak.


Korábban volt a gyk-nszó az albérletárakról.

Kint 1,5 szobás lakás olyan 150-180ezer között van. (london mellet) Ez itthon ilyen 50-60 körül. (és ez nem pest feltétlen)

Mit veszünk észre? 2,5-3x többe kerül. DE ajánlatos azt is figyelembe venni, hogy mégis a fizetésünk mekkora részét költjük rá.


Ha a minimálbért nézzük akkor azt látjuk, hogy még a kinti kb a fizetése harmadát költi albérletre, itthon ez olyan 80-85%. Lehet mondani hogy sokkal drágább mint itthon, viszont nem a fizetésekkel arányos.


Mondtad a fogászatot, hogy 2x annyi. Viszont a fizetés 4-5x annyi. Ezt se felejtsük el.

Rokonomat is keresték korábban kintre évi olyan 20-25 milliós fizetésért. (nettó) Itthon akkor kapott évi olyan 6 millió körül (persze végül nem ment mert itthon is elvolt vele)

2015. júl. 11. 01:05
 9/61 A kérdező kommentje:

És az is igaz, hogy nyugatról sokan jönnek ide fogászat miatt. Van egy kisebb fogászati turizmus. De miért is? Mert itthon az ottaninak kb a fele. Viszont ha a fizetéseket nézzük akkor lehet hogy otthon is melengetheti magának, de azért csak eljön ide mert mégis olcsóbb. Itthon nem feltétlen engedheted meg magadnak az ember.


Azt továbbra se felejtsük, hogy nem mindegy hogy itthon kell a fizetésedből megélni vagy kint 2x drágább dolgokért kell fizetned a 4x jobb fizetésedből.


Ha azt nézzük ott se engedheti meg magának egy minimálbéres a fogorvost. DE! Előbb megengedheti magának majd mint az itthoniak. Kevesebbet kell érte dolgoznia.


Nézzük meg hogy valami csoda folytán egyiknek se kell költenie, mert más eltartja. Akkor mégis ki engedheti majd meg magának előbb?


Az aki havi 80-at kap és 1 millió az orvos vagy az aki 450 körül kap havonta és 2 millió az orvos?

2015. júl. 11. 01:13
 10/61 anonim ***** válasza:
77%
Nem érted mit mondunk. Nyilván jobb hely Anglia mint Mo, ezen senki se vitatkozik. Kb a világ TOP3 legjobb országa közt van. Csak éppen nem állja meg a helyét, amit a barátod bizonyítani akar. Az egy ferdítés. Az összképet kell nézni, és az már korántsem ugyanolyan árazású mint Mo-n. De tudjuk jobb hely, pláne ha itthon se vitted semmire, akkor már inkább egy gazdag országban legyél rabszolga.
2015. júl. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!