Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt a Radnóti...

Mi értelme volt a Radnóti Miklós gimnáziumnak a weboldalát feltörni egy ISIS szimpatizánsnak?

Figyelt kérdés
Mivel az internet van egy csomó olyan magyar weboldallal ahol ócsárolják az Iszlám Államot. Nem egy egyszerű kis weboldal amit talán az iskolások is csak hetente nézik a weboldalt TANÍTÁSIDŐBEN. Nem hiszem, hogy nem talált egy olyan weboldalt aminek a feltörése bebizonyította volna mindenki számára, hogy ő egy hacker zseni és tényleg az Iszlám Állam szimpatizánsa... Csupán feltűnési viszketegségből törte fel ahelyett, hogy elment volna valami muszlim helyre feleséget/feleségeket keresni...

2015. júl. 29. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem iszlám állam szimpatizáns, hanem csak egy unatkozó, otthon ülő hacker, aki szerint jó poént ilyen dolgokat csinálni és rémisztgetni az embereket.

Ugyanaz, mint amikor valaki Zsana falu honlapját törte fel. Az iszlám állam szerintem azt sem tudja, merre van Budapest, vagy létezik-e ilyen, nem hogy Zsana...

2015. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pontosan. Inkább kikellene menni a szabadba egy kicsit élvezni az életét. Ezt még úgy is tudja, hogy közben betartsa a muszlim szabályokat meg úgy is, hogy betartsa a helyi szabályokat :)
2015. júl. 29. 09:07
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a tettes nem is muzulmán.

Volt már ilyen Magyarországon, hogy valami hackercsoport kormány által irányított oldalakat tört fel, akkor még komolyan is vették őket valamennyire.

De az, hogy feltöri egy unatkozó gyerek Zsana, egy gimi meg valami adok-veszek oldal honlapját, szánalmasan gyenge próbálkozás, de én a kezét törném el az ilyennek. Ez a terrorszervezet nagyon nem játék, még kevésbé szórakoztató, az ilyen hülyegyerekek meg pont ezzel élnek vissza, erre verik.


Egyértelmű, hogy ezt nem iszlám állam szimpatizáns csinálta. Ha az lenne, nem ilyen isten háta mögötti, jelentéktelen, baromira gyenge védelmű oldalakkal próbálkozna.

2015. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az elkövetőnek simán azonosulási problémája van...

Nekem is volt ilyenem, de nem törtem fel egy gimi weboldalát az ISIS nevében. Arra én is emlékszem, hogy az Anonymous mindig benne volt a hírekben, de most éppen a másik oldalról van szó...

Ennek a hackertámadásnak semmi értelme nem volt. Abban sem vagyok biztos, hogy TOR-t használt az "internetes ujjlenyomat eltűntésére" így az is lehet, hogy holnap a rendőrség nyit ajtót és éppen valami kocka játékkal játszik és egy elhízott, pattanásos kölyköt találnak csak aki hébe-hóba hallott az ISIS-ről

2015. júl. 29. 09:20
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy most a suli diákjai azonnal leboruljanak Mekka felé és az iszlámot kezdjék imádni. Egyszerűen erőfitogtatás, hogy szinte bármit megtehetnek, sehol sem érezheted biztonságban magad.
2015. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kovpet ***** válasza:
100%
Mindent törnek, ahol biztonsági lyukat találnak. Nem hiszem, hogy tudatában vannak, hogy épp mit törnek meg (a magyar szöveget sem értik). Frissíteni kellene rendesen a cms-eket és akkor kevesebb sikerélményük lenne. :)
2015. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt most nem az informatikai kérdésről van szó, hanem arról, hogy mégis mi értelme az éljük ki az életet helyett otthon egy ilyen hackertámadásra...

Simán csak muszlimnak képzeli magát a támadó(nincs ezzel baj, mert kamaszkorban mindenki azonosulni akar valamivel amit körülötte/médiában lát)

Csak ez eléggé bénán sikerült, mert még Korán-t sem fogott a kezében és nem azért nem iszik alkoholt, mert ez van benne a koránban, hanem azért, mert az apja még egy korttyal sem meri megkínálni, hátha részegnek képzelné magát :)

Simán csak egy kocka álnévvel most azt hiszi, hogy most ő egy igazi kis muszlim aki körül gépfegyveres emberek vannak és van 4 felesége és rengeteg pénze van és az ő kezében van az olaj meg a heroin biznisz és ott Szíriában azt mondogassák egymásközt az ISIS tagok, hogy ez a Phenome DZ egy proféta és adjunk majd neki tartományokat meg sok pénzt...

2015. júl. 29. 10:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tenyleg az ISIS volt.

De nem szemelyesen ment egy ember es nezte, hogy hu, most feltorom ennek a sulinak az oldalat.


Hanem a neten tonna szamra futnak az ismert hibakat kereso robotok.

Baromi konnyu irni egy scriptet, ami elkezdi bejarni a netet es ha talal valami ismert, konnyen kihasznalhato serulekenyseget, akkor jelez, vagy akar automatikusan belep es megcsinalja a modositasokat.


Ehhez nem kell semmi extra 1x megirjak es onnantol kezdve fut szepen.


A vedekezes pedig konnyi, egyszeruen, ha mar kesz CMS-t hasznalnak az emberek, frissitsek.

2015. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha ez így lenne akkor a weboldalak 70%-án ez lenne... Mármint, ha az automatikus feltörésről lenne szó

Amúgy én kíváncsi vagyok, hogy ki lehet az a Phenomene DZ

2015. júl. 29. 17:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, hogy igy van.
2015. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!