Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nemm tartjátok undorítónak...

Ti nemm tartjátok undorítónak a menekülteken segítő önkénteseket? Szóval miért nem a magyarokon segítenek előbb?

Figyelt kérdés

Annyira nyalják a feneküket... Pár napja volt a hírekben, hogy a Nyugatinál is például fizetik nekik a wc használati díját. Pedig ott a Westend bevásárlóközpont néhány tíz méterre... Meg visznek nekik kaját, ruhát, mindent.


A magyarok között is rengeteg szegény van. Miért nem inkább a honfitársaikon segítenek? Már persze úgyértem az eredeti magyarokon.


Én ezen meg vagyok döbbenve, hogy rengeteg magyar is éhezik, nélkülözik, mégis inkább az ő feneküket nyalják.


Sajnálom nagyon a menekülteket, félreértés ne essék, de ebből az országból ugyanúgy rengetegen menekülnek, mert katasztrofális a helyzet, itt is sokan meghalnak, bár nem bombázás, meg lövöldözés miatt, hanem mert halálra fagynak az utcán, lakásaikban, éhenhalnak, vagy épp a borzasztó közbiztonság és puhány törvények miatt ölik őket bátran a C típusú állampolgáraink...


Szóval szerintem előbb a magyarokon kéne segíteniük. Nektek mi a véleményetek erről? Meg tényleg nem értem miért nem a Westendbe mennek WC-re. Az ingyen van.



2015. aug. 5. 11:18
1 2 3 4
 1/37 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

Szerintem te nem tudod, mi is az a menekült.

Magyarországról jelenleg nem menekül senki, mert itt nem fenyegeti senkinek az életét senki.

A menekültek azok, akiknek létét, vagy családtagjainak létét a hazájukban veszély fenyegeti.


Az egy másik kérdés, hogy az ide özönlő ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÓKNAK csak igen kis része menekült.

Szerintem meg kellene különböztetni, hogy ki a MENEKÜLT, és ki NEM AZ.


A menekülteknek emberiességi okokból menedéket kell nyújtani, akik pedig nem menekültek, azokat ki kell toloncolni.

A menekültügyi eljárásnak éppen az a feladata, hogy tisztázza, hogy az illegális határátlépő menekült-e, vagy csak gazdasági bevándorló (mint a magyarok nyugaton).

2015. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

[link]


Jó csak akkor is... Nekem ez fura, hogy előbb a külföldieken segítenek, mint a saját honfitársaikon. Ezek a dolgok pont egyformán fontosak lennének a magyar embereknek is. Magyar gyerekek is szeretnének játszani, azonban nekik sincs játékuk, de még élelmük sem.

2015. aug. 5. 11:30
 3/37 A kérdező kommentje:

Az origo.hu-n is vannak, akik ugyanezen a véleményen vannak. Egy komment:


"Peter19822015.08.05. 10:32:16

Nehogy már a mieinknek segitsünk a tollakal meg egyebekel! Mikor sok magyar csaldád éhezik,meg nem tudnak a gyerekeknek iskolaszereket venni,akkor mi a f ért a meneküteket kell támogatni meg a kedvükbe járni?"

2015. aug. 5. 11:32
 4/37 A kérdező kommentje:

"mukus 862015.08.05. 09:42:41

Csak egy egyszeru kerdes. Ezek az "önkentes segítők " voltak valamikor is barmelyik gyermekkorhazban? Ott a kortermeket délutánonként jatszoterre " varazsoltak" ezek a segitok oda is minden nap bementek különféle jelmezekben,hogy a Magyar beteg gyermekek napjait szebbe tegyek???? Sajnalom

En is ezeket a menekult gyerekeket,de azt hiszem nekunk a sajatunkkal kellene foglalkozni eloszor...."

2015. aug. 5. 11:33
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Mi kozod van hozza hogy ki kinek segit?


emeld fel a s..ed, es segits a magyarokon, ne a szadat jartasd!

2015. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
71%

Az általános felfogás szerint a magyar saját maga tehet a nyomorúságáról, mert lusta tanulni és büdös neki a munka.

Hát ne várd, hogy bárki is segíteni fog :)

2015. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Én csak azt kérdezném, hogy te/ti, honnan a halvány lila gázos dunsztosüvegből tudjátok, hogy ugyanezek az emberek nem segítenek magyar rászorulókon is? Komolyan.


Ha meg az fenék kinyalás, hogy fizettek nekik WC-t, vagy rendeztek nekik egy szuperhősös, vidám estét, hát akkor... khm. Nem írom le kivel és mit csinálj.

2015. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Eleg komoly problema lehet valakinek a fejeben ha undoritonak birja nevezni azt hogy egy ember segit egy masik emberen.


Komolyan elmebeteg az egesz orszag.

2015. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%

"Ti nemm tartjátok undorítónak a menekülteken segítő önkénteseket? "


Nem, szerintem nagyon emberi amit csinálnak.



"A magyarok között is rengeteg szegény van. Miért nem inkább a honfitársaikon segítenek"


Egyrészt nem tudhatod, hogy az önkéntesek közül ki segít és ki nem pl a magyar szegényeken.

Másrészt a szegények tudnak magukon segíteni. Tanulással, jó állással, ügyesebb pénzkezeléssel. Ki lehet tűnni és lehet jobban keresni, jobban élni. A menekültek viszont olyan helyzetben vannak, hogy már nem tudnak magukon jobban segíteni. Háború elől menekülnek, nem tudnak itt hirtelen munkát vállalni (amit a magyar szegények igen), sok esetben már hónapok vagy akár évek óta vándorolnak (amit a magyar szegények nem) és sokan közülük a barátaikat, családjukat vesztették el (amit a magyar szegények nem). Sokkal inkább rá vannak szorulva a segítségre, mint a helyi rosszabbul élők.



"Én ezen meg vagyok döbbenve, hogy rengeteg magyar is éhezik, nélkülözik, mégis inkább az ő feneküket nyalják. "


Ugye nem a feneküket nyalják (ez egy erős túlzás) hanem segítséget nyújtanak nekik. Élelmet és emberséget adnak. Az, hogy miért őket segítik és miért nem a helyieket azt már az előbb leírtam.



"Sajnálom nagyon a menekülteket, félreértés ne essék"


Legalább magadnak ne hazudj, dehogy sajnálod. Remekül bemutattad, hogy mennyire utálod nemcsak őket, de még a rajtuk segítőket is.



"bár nem bombázás, meg lövöldözés miatt, hanem mert halálra fagynak az utcán, lakásaikban, éhenhalnak"


Egyrészt az a mennyiség marginális a háború elől menekülők arányaihoz képest - gyanítom évente kevesebb, mint 100 ember hal meg éhezés vagy a kemény tél miatt, míg pl Szíria 22 milliós lakosságából 11 millióan már elhagyták az országot -, másfelől léteznek ingyenes étkeztetést kínáló programok, illetve jóléti szolgáltatások pl nyugdíj ami enyhíti ezt a problémát.



"Meg tényleg nem értem miért nem a Westendbe mennek WC-re. Az ingyen van."


A fizető vendégeknek. Szerinted mennyire örül(né)nek neki az üzemeltetők, ha csapatostul járnának a menekültek oda ingyenvécére? A fizetős WC (ami arra lett kitalálva, hogy fizetségért cserébe elvégezheted a dolgodat) sokkal praktikusabb megoldás.

Illetve a másik részletkérdés, hogy te tudod, hogy van a Westendben WC, de egy menekült honnan tudná?

2015. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%

1:Mondd csak kedves kérdezö! Mit találsz még undoritonak????

2:Te segitettél már életedben valakinek? (Tudod, ugy önzetlenül. Nem amikor a kereskedö kérdezi, hogy miben segithet -az én pénzemért!!!-)

3: Mi jogon kéred számon máson, hogy mit tesz, kinek segit?

2015. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!