Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az alábbi törvény...

Támogatnátok az alábbi törvényváltoztatásokat a kerékpáros és motorkerékpáros közlekedésben?

Figyelt kérdés

-Felnőtt szállíthat másik felnőttet a kerékpáron


-Gyerek szállíthat másik gyereket a kerékpáron


-Segédmotoros kerékpár jogosítvány megszerzéséhez elég egy elméleti vizsga és a 12 éves életkor


-Segédmotoros kerékpár vezetéséhez nem szükséges bukósisak


-Segédmotoros kerékpáron szállítható utas


-Kerékpár és segédmotoros kerékpár éjszakai vezetéséhez nem szükséges fényvisszaverő mellény


-Segédmotoros kerékpároknak nem szükségesek papírok, nincs rájuk kivetve adó, pont mint a kerékpároknál is



2015. aug. 6. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

1. Igen

2. 14 éves kor felett legyen a szállító személy

3. Nem, mert veszélyes lehet.

4. Nem, mert veszélyes lehet.

5. Igen

6. Nem

7. Nem

2015. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

- létezik;

- nem;

- nem;

- nem;

- nem;

- esetleg;

- nem.

2015. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen támogatnám.
2015. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2, ha a kerékpáron ki van alakítva utasülés, esetleg felszerelt csomagtartón.


3, szerintem bőven jó a 14 éves határ. Középiskolába is akkor kerül fel a gyerek.


4, határozottan nem. Egy segédmotoros kerékpárral szabályszerű 45km/h sebességgel közlekedni, de ennél még gyorsabbak is lehetnek. Olyan sebességnél pedig már nagyon veszélyeseket lehet esni.


5, szerintem belefér.


6, aztán a figyelmetlenebb autósok meg üssék el őket sorban. Még lakott területen oké, de azon kívül egyértelműen viselni kell, a saját biztonságuk érdekében.


7, miért?

2015. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
48%

Mindenben egyetértek az utolsóval, de segédmotoroskerékpár max. 40km/h-val mehet. (Gyakran 45-öt írnak, de ez téves. Autós- Motoros Iskola oktatójától tudom. :) )

Szerintem a korhatár rendben van.. 2015 év elején olyat nehezítettek a kresszen, hogy egyáltalán vagy csak nagyon kevés 12 éves menne át... A másik meg, hogy nem érne le a lábuk az újabb robogókról, a hibridekrő meg ne is beszéljünk. :D A bukósisak egy nagyon jó dolog, nem értem miért jó az, ha egy esetleges balesetben nagyobbak a sérülések... Az adó (kötelező biztosítás), azért van, hogy ki tudd fizetni, ha kárt okozol. ;) Ezzel sincs semmi gond. Szerintem jobb, hogy nem lehet utast szállítani. :) Tehát nem, nem támogatnám.

2015. okt. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hibridekről *
2015. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mindegyik nagyon jo igen jo.elektromos kerékpárokat nem szeretem
2021. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!