Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok az alábbi...

Mit szólnátok az alábbi intézkedések bevezetéséhez az ország helyzetének javítása érdekében? Támogatnátok vagypedig elleneznétek őket? Miért?

Figyelt kérdés

-Állami mezőgazdasági és könnyűipari termelés visszahozása, de csakis a mai körülmények között nyereséges ágazatokban. Felélesztenénk, visszavásárolnánk a 80-as, 90-es években még állami tulajdonban lévő üzemeket a külföldi vállalatoktól és újra gyártanánk állami szinten a korabeli magyar termékeket. Pl. Amodent fogkrém (most is van, de már nem magyar, hanem holland, tehát ezt is megvásárolnánk és itthon gyártaná állami üzem), Győri keksz (ugyanaz a sztori, mint az Amodentnél), valamint újra bevetnénk olyan trükköket, hogy egyik gyár melléktermékéből egy másik még profitálhat. Pl. Körmenden újraindulna a bébitápszer-gyártás, és a maradék tejszármazékokból újra gyártanák a ROLL-jégkrémet. Élelmiszeren és higiéniai termékeken kívül a könnyűipari termelést is államosítanák és felélesztenék pl. újra lenne Hódiköt kötöttárú.


Ezek az állami termékek ÁFA-mentesek vagy csökkentett ÁFÁ-val rendelkeznénk, így buzdítanák az embereket arra, hogy ezeket vásárolják. Annyi boltban elérhetőek lennének, amennyiben csak biztosítani tudnák, de lenne egy állami "multi"-szupermarket hálózat, a Konzum, ami kizárólag Magyarországon, állami üzemekben gyártott termékeket árulna. Ezekben további nagymértékű vásárlói kedvezményi programok, kuponok lennének, a TESCO-ról és hasonló láncokról lemásolva.



-Az állami közmédiát átalakítanák, megpróbálnák visszahozni a 80-as évek színvonalára. Itt a minőségre és a műsorok oktató, nevelő hatására mennének rá. Fiataloknak például újra menne a Cimbora és a Delta című műsor. Szigorú szabályok lennének, hogy erőszakos, degenerált vagy a szexualitással "bunkó" módon foglalkozó műsorok nem mennének állami TV-kben. Tehát éjjel-nappal Budapest, Győzike, Balázs Show, Pokémon és a társaik nem mehetnének csak kereskedelmi csatornákon, ellenben mondjuk Verne-regényekből készült filmes feldolgozások, színházi előadások, régi magyar rajzfilmek, vagy az Egyszer Volt... francia oktatórajzfilmek mehetnének, ahogy tudományos ismeretterjesztő műsorok is. Elő lenne írva az állami TV-bemondók számára egy dress-code is, hogy igényesen, elegánsan kell megjelenniük a kamera előtt, tisztán, érthetően, civilizáltan kell beszélniük, szlengszavak, káromkodások nem lennének megengedve. Férfi bemondók például öltönyben, nyakkendőben és zakóban lennének, női bemondók fehér blúzban. Az állami TV-ben kerülni kéne a villódzó, hangos, látványos speciális effekteket is, mivel a műsor tartalma lenne a lényeg, nem a megjelenése. Pl. ha a Híradó indul, elég ha van valami rövid zene és megjelenik a HÍRADÓ felirat, nem kellenek repdeső 3D betűk, dubstep zene és Naprobbanás a háttérben. Ezzel azt is elérnénk, hogyha a kisgyerek a szüleivel nézi az állami TV-t, abból is normális beszédet, viselkedési módot lát. Az állami TV-ben csak állami termékek reklámjai mehetnének.


-Iskolákban szigorúbb felmérést tartanának a tanárok körében, erélyesebben gyomlálnák az alkalmatlan tanárokat. Alkalmatlan tanár: nem tanítja megfelelően a tantárgyát, a gyerekeket áltudományos, valami szekta vagy csoport oldalán olvasott dolgokra tanítja pl. homeopátia, szcientológia, a gyerekeket érzelmileg zsarolja, rasszista, gyűlölködő.

A tantárgyakat is keményebben tanítanák, másból viszont könnyítés lenne. Az Orbáni tesi-mánia menne a süllyesztőbe, viszont nagyobb figyelmet fordítanának a helyesírásra, a XX. századi történelem pontosabb ismeretére, a természettudományos tárgyakra. Be lenne vezetve a háztartástan-óra, ahol tanulnának főzni, varrni, szerelni, helyesen takarítani, ilyesmi.



2015. aug. 21. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ott bukik el, hogy nagyon idealista. A részleteket valaki írja meg utánam, nekem most találkoznom kell az asszonnyal.
2015. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Csakis az első pont tetszik.

A Tv-és dolog láthatóan neked nagyon fontos mert ezt nagyon körülirtad.Nemtudom van-e gyereked,nekem van és nem néz erőszakos rajzfilmeket,sőt szinte semmit olyat ami felnőteknek való.

2015. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Bizonyos részeivel igen.
2015. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát éjjel-nappal Budapest, Győzike, Balázs Show, Pokémon és a társaik nem mehetnének csak kereskedelmi csatornákon"


Az megvan, hogy ezek sosem mentek állami tévében?

2015. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már ötlet szintjén ott megbukott, hogy állami felügyelet alatt képzeled el az egészet.
2015. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem égész jó ötletek, bár néhánnyal nem értek teljessen egyet.
2015. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Jó lenne, de vajon honnan lenne rá pénz?
2015. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyet értek, de szerintem az állami TV alapból elég konszolidált és senki sem nézi hatvan alatt... A Pokemon-nal mi a baj? A Győri Kekszet meg miből vásárolnánk vissza? Amúgy tetszik a felvetés, csak tőke kéne hozzá... Az lenne benne a jó, hogy a régi értékek sok módon újra visszatérnének, de meghagynánk a választási lehetőseget az embereknek... Ha a Konzum nemjelent színvonal-beli különbséget a Tesco-hoz képest, akkor nekem ok!
2015. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Annak idején a kommunistáknak is volt egy felvetésük. Csak nem lehetett megvalósítani. Ráment nálunk jó negyven év, mire mindenki elhitte.

Na az itteni javaslatokkal az előbbin kívül az is baj, hogy nem visznek előre. Azt nem tudom, mennyi idő menne rá, míg elhinnék ezt.

2015. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, Mo.-n a szocializmus magatol ert veget, kulso hatasok miatt... Kilencvenben itt nem folyt ver, egyszeruen a szomszed nagyteso kifulladt... A magyarok jobban eltek a szocializmusban mint ma, ellenben mondjuk a lengyelekkel... Olvasgattam a Guardian archivumat es ugy hivatkoztak rank a nyolcvanas evekben, h "kis paradicsom a voros keleten"... Szerintem ez hizelgo, es a kerdezo alatal felvazolt intezkedesek is hasonlo helyzethez vezetnenek... Mondjuk meg mindig nem ertem, h mi a baj a Pokemonnal...
2015. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!