Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb visszaállítani...

Nem lenne jobb visszaállítani az eredeti 176 országgyűlési egyéni választókerületet?

Figyelt kérdés
Úgy értem most 93 000 embert kell képviselni egy képviselőnek és csak a 20-30 ezres települések az egyéni választókerületi központok. Egy átlag 3-400 ezres megyének 4-5 képviselője van, míg a korábbi rendszerben volt 6-7-8 is és akkor jobban volt a megye, illetve a vidék képviselve. Ma összesen 3 olyan település van az országban, aminek egymagában 1-nél több képviselője van: Budapestnek van 18 és Debrecennek van 2 saját képviselője, plusz kis része egy harmadik választókerülethez tartozik. A régebbi rendszerben viszont 55-60 ezer emberre jutott egy képviselő, így már a 80 ezres Szombathelynek is 2 képviselője volt, egy saját, a másik helyen pedig osztozott a környező falvakkal, emellett az én választókerületemben is 50 ezer ember élt és akkor a 7 ezer lakosú járásszékhely városomnak is volt saját képviselője, osztozva a járás többi településével, most meg egy 28 ezres várossal és agglomerációjával kell osztoznunk egy képviselői helyen.
2015. aug. 24. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg a parlamentben nem egyéniség ülnek hanem hübéresek. Ha olyan lenne mint az amerikai szenátus, ahol egy szenátor kegyeiért és szavazatáért meg kell harcolni, akkor talán jobb lenne. De ezek mind bólintó Jánosok. Se arcuk, se egyéniségük, csupáncsak párttagkönyvük van.
2015. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A parlamentben frakciók működnek, amelyeket az egyes pártok hoznak létre. Nincs érdemi képviselete egy településnek sem. Ezen nem változtat a képviselők száma.
2015. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amire gondolsz, még formálisan sem valósul meg. Ők nem képviselnek, hanem saját jólétüket teremtik meg. Ha persze törődnél azzal, hogy tényleg képviselnek-e, akkor kénytelenek lennének. Ők nem, hanem azok,akik erre képesek.
2015. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapból egy képviselőnek visszahívhatónak kéne lenni ha úgy érzik a képviseltek nem megfelelően képviseli őket. Mert így 1-2 hónapot kampányidőben nyalizik a polgároknak utána 4 évig bármit is csinál még ha semmit se csinál akkor is ott ül és kapja a fizetést.


Második be kéne tiltani h a párt pénzbüntetést szabhat ki arra a képviselőre aki nem úgy szavaz ahogy a frakcióvezető mondja. Mert így milyen képviselő az? Kit képvisel? Egyedül csak a pártot képviseli és képviselheti is mert különben jön a bírság.


Még ez a 199 fő elég is de kéne egy felsőház is amibe megyénként +főváros 2-2 képviselőt küldene. Ezzel a végrehajtó hatalmat már két "szerv" is ellenőrizné.


Be kéne vezetni a fél prezidenciális rendszert. Ezért nem a prezidenciálist mert akkor az elnöknek túl nagy hatalma lenne. Ám egy fél prezidenciálisba a végrehajtó hatalmat a törvényhozó mellet még a elnök is vmilyen szinten ellenőrizni tudná.

(természetes ez se működne megfelelően ha mindenhol fidesznyikek ülnének, de ha pénzbírság nem lenne lehet lenne egy két képviselő aki igen is megpróbálná jól képviselni az embereket)


A bíróság és a ügyészség elkülönítése a politikától h megfelelően tudja végezni ellenőrző tevékenységét is. Ezért a kúria elnökét és a legfőbb ügyészt is választás útján szavazná meg a nép 4-5 évre. Meglenne határozva h hány éves kortól hány év szakterületen eltöltött munkaidővel, milyen végzettséggel lehet indulni a választáson. Politika hovatartozása nem lehet, vagy nem hozhatja nyilvánosságra. Emberek megkapnák mindnek az önéletrajzát hol, mikor mit dolgozott, milyen érdemei vannak és ez alapján választanák meg őket.


Ezzel talán csökkenteni lehetne a hatalommal való visszaélést és a korrupciót. Ilyen államberendezkedés mellet sose lesz jobb.

2015. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én az egész egyéni választókerületesdit eltörölném. Konkrétan az én körzetem képviselője engem (és tudtommal a körzetben a közeli haverjain kívül senki mást) nem kérdezett meg, hogy mit szeretnénk, hogyan szavazzon az adott fontos vagy kevésbé fontos kérdésekben. Csak nyomkodja a párt által kijelölt gombot akkor is, ha egyértelműen hátrányosan érinti a körzetét a szavazata. Akkor meg minek, ha nem azokat az embereket képviseli, akik megszavazták? (Jó, én speciel nem szavaztam meg, de attól sem érdeklődött, aki megszavazta.)
2015. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!