Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar "birka nép"? Szlovákiában és Erdélyben is hallottam és nagyon sért!

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert megyünk mindig mások után... és sajnos általában rosszul döntünk / döntöttünk, amikor valakihez húzni kell(ett).
2008. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Hogy birka, azt arra mondják, hogy tűr, minden rosszat meg lehet vele csinálni, ha pofont kap megköszöni, nem üt vissza, de még csak nem is szalad el. Abból alakult ki, hogy a birkák is ilyenek, pl elkezd szakadni az eső ott áll kinn, csak ha behajtják őket, vagy a terelőkutya beléjük csíp, akkor hajlandó megmozdulni. Sajnos a hasonlat nagyon nagyon találó, én is úgy látom, hogy a magyar nép teljesen ilyen. Egyébként főleg politikai megközelítésből kell érteni a hasonlatot, tehát akármit csinálnak tesznek a politikusok,adóterhek miegymás, azt mind mind tűri.
2008. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem hiszem,hogy birkák lennénk.Inkább meggondolatlanok és naivak..A többségi döntéseink,választásaink után persze már tényleg nem lehet semmit sem tenni.
2008. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Azt tudni kell, hogy a magyarokon a honfoglalás után mindig valaki kőkeményen uralkodott, és kőkeményen megmondta, hogy mit kell csinálni. Amíg királyság volt, addig a király, aztán amikor ez megszűnt akkor többnyire bábkormányok voltak, akik diktatúrát tartottak fent valamelyik "szövetséges" javára. Kétezer év alatt a magyar már odáig jutott, hogy gyárilag úgy van kódolva, hogy "pofát befog, azt csinálja amit mondanak neki". Innen eredhet, hogy jelenleg nem tudunk mit kezdeni (még mindig) a demokráciával, és most is birka módjára élünk.
2008. szept. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
37%
Na jó! Ebből nekem ELEGEM van! A Szovákok és a Románok fogják be a szájukat mert nagyon sok földet kaptak tőlünk és a mi földjeinken járnak. Az akkor is Magyar föld marad hiába Románok és Szlovákok taposnak rajta! Szlovákia is egy pici ország lenne a mi földünk nélkül ha nem adtuk volna oda nekik! És még ők útálnak minket? Mi nem vettünk el sem a Románoktól és sem a Szlovákoktól földet! És mégis ők neveznek minket birkának? Ők meg gyáva nép! Csak otthonról mernek pofázni,de jöjjenek ide és itt legyen nagy szájuk! De azt már nem, mert félnek a Magyartól, mer ha egyszer a Magyar feldühödik,akkor bizony nem lehet leállítani!
2008. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
78%
Öt éve már,hogy egy Román vendégmunkással dumáltam és megkérdeztem, hogy érzi nálunk magát. Azt válaszólta, hogy ,őszinte lesz nem jól mert mi Magyarok nagyon nagyképüek vagyunk a semmire. Lenézzük őket és azt is mondta (ha nem a saját fülemmel hallom el sem hiszem)hogy mi Magyarok tisztelet a kivételnek nagyon büdösek vagyunk. És nem a hajléktalanokról beszélt. Azt is mondta, hogy nincsen semmink sem és mindig nyaljuk valamelyik országnag a seggét. És dicskedett a Román autógyárral ami az övék nem úgy mint nálunk a letelepedett külföldi tulajdonú gyárak. Úgyhogy nincsenek jó véleménnyel rólunk. A Szolvákok? tökre röhelyes ahogy beszélnek! Voltam párszor náluk és hallottam a nyelvükön megszólalni őket és alig bírtam ki nevetés nélkül. Számomra csúnya hangzású a nyelvük.
2008. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak a pontosítás végett: én erdélyi magyarokkal, és szlovákiai magyarokkal beszélgettem, és az egész ezer évünket fikázták, hogy egy seggnyaló nemzet vagyunk. Amikor Nagy Lajosról (három tenger mosta országunkat), vagy Mátyás fekete seregéről beszéltem elfogytak az érveik, azt mondták, két év múlva nézzük meg hol leszünk, mert náluk már most jobb, mint itt. Halkan jegyzem meg, az útjaik sokkal jobbak.
2008. szept. 11. 22:13
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

"egy Román vendégmunkással dumáltam "

Ezért vagyunk birkák! Ez a román itt dolgozik és van képe minket sértegetni. Mi meg eltűrjük.

"Azt is mondta, hogy nincsen semmink"

Részben igaza van. Hiába kínlódtak a franciák, a románoknak volt bátorságuk ráírni az új francia autójukra

hatalmas betűkkel, hogy DACIA! Viszont náluk 11 000 000 emberre jut egy Nobel-díjas, nálunk (igaz nem sokra megyünk vele) 750 000-re, de ők akkor is úgy érzik, hogy okosabbak és nem lehet őket az orruknál fogva vezetni.

Szlovákok? Soha nem fogják elfelejteni, hogy 1100 éve ők éltek a Kárpát-medencében. A rendszerváltáskor mindenki azt mondta róluk, hogy Csehország nélkül semmi esélyük!

Megmutatták az ellenkezőjét: 2009-től euro!

Ezért vagyunk mi birkák. Engem is sért, de sajnos ez van.

2008. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Mer' (sajnos) ez így van! :(
2008. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
a Magyar nep mindig nagy volt.sajnos az utobi 5-6ev nem az!en magyar vagyok de ukran allampolgar es nekem ez igy jo,tisztelel az ukran nepet mert egy egyszeru tiszta szivu nep,sok a roman baratom,es mind a ket reteg tudja,hogy magyar vagyok es megbecsul.nem birka a magyar,legutob 56-ban bizonyitott nemzetunk,nameg utobb amikor a magyar kormany felvalalta szerepet a Berlini fal lebontasaba.Van ero a magyar nemzetbe csak ideje lenne lerazni a verszivoit,akik tudatosan teszik tonkre a gazdasagot es a magyar becsuletet is!
2008. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!