Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ragaszkodnak az öregek...

Miért ragaszkodnak az öregek annyira a baloldali pártokhoz, amikor semmi pozitív nincs bennük hazánkban?

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Mert ők a vörös időkben nőttek fel, akkor voltak fiatalok. És a legtöbb embernek a fiatal évei fűzik a pozitív élményeket az életéhez (függetlenül attól, hogy jó vagy rossz volt a gazdaság és a politika), és ezért a legtöbb nyugdíjas csőlátású baloldali.
2015. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Mert a többiben sincsen semmi pozitív.
2015. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%

Aki most öreg, az a Kádár-rendszer idején fiatal volt. Természetes, hogy jóleső nosztalgiával gondol vissza azokra az időkre. Három emeletet is felrohant a lépcsőn, kettesével szedve a fokokat, ma meg esetleg bottal ügyetlenkedik, a második foknál már reménykedve nézi a fordulót, ahol öt percet pihen. Nem kellett még kis nejlonszatyor a gyógyszereknek, nem kellett külön szemüveg olvasáshoz, TV-nézéshez és távollátáshoz, élt még az összes osztálytárs, munkatárs, összejárkáltak beszélgetni, sütni-főzni, sörözni - hogyne lett volna jó világ akkor! Ha félretesszük azt, hogy miben volt más, hogy egyesek számára tényleg békés, nyugodt, kicsit poshadt langyosvíz volt, mások meg idegbajt kaptak attól, hogy nem juthattak előrébb egy csökött agyú párttitkár miatt, akkor is szép emlékeik vannak az öregeknek azokról az időkről, mert öregkorában az ember rájön, hogy fiatalnak lenni sokkal jobb volt, mint idősnek.

Ezért aztán azokat a pártokat szeretik, amik a Kádár-rendszert ígérik nekik. Hozzászoktak, hogy volt ez az MSZMP, akkor épp az volt, lehet, hogy jó is volt, az is lehet, hogy nem - hát most itt az MSZP, az is olyasmi. Meg van olyan is, akinek csak azért tetszik ez a Mesterházy gyerek, mert megígérte, hogy nyugdíjemelés lesz.

De korántsem általános, hogy az öregek a baloldalinak mondott pártokhoz húznának: a Fidesz is sok hívet tudott szerezni a nyugdíjasok között, mert nagyon ráéreztek arra, mit akar hallani a Kádár-rendszerben felnőtt generáció. Minden állami, központi, az állam erős, az állam megvéd és ellát téged, a mi országunk szép és jó, a legfőbb vezető sajátkezűleg, a falatot a maga szájától elvonva gondoskodik rólad, te csak létezz, bámulj és szavazz - ebben éltek ezek az emberek a Kádár-rendszerben, ezt kapják most a Fidesztől is.

2015. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, de a Baloldalban aztán főleg semmi pozitív nincs
2015. szept. 27. 20:07
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

kizárólag csak a vörös szín miatt, a baloldalban is ezt a vörös "színt" látják.

a Kádár rendszer alatt, az akkori állam fogta az emberek kezét, segített nekik, terelgette az útján, és megmondta hogy hogyan és miképp éljen.

ez így ebben a formában szép és jó, csak a bibi ott kezdődött, hogy ehhez a "boldogságos nyugodt" élethez kellett egy kis pénz, amit a 70-es években kezdett el az állam fel venni hitelek formájában.

és hiába mondod el ezeknek az embereknek, akik ebben a korban éltek, hogy a látszólagos jó életük amit akkor kaptak Kádártól, azt a mostani generációk törlesztik vissza kemény adók formájában, nem fogják megérteni mert ők csak a jót és a biztonságot látták ebben a rendszerben, azt nem tudták hogy ennek az életnek hatalmas árát fogják majd megfizetni a későbbi generációk.

meg ugye ígérnek nekik fűt fát a baloldali politikusok, nyugdíj emelést stb, ami persze max évi 20ezer forintot jelent választásonként.

2015. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Nagymamán '22-be született és ő is ilyen volt, mert hálás volt annak rendszernek azért, hogy 1 keresetből megtudott élni a szüleivel, egyedül feltudta nevelni a lányát és főiskolára is mehetett Egerbe, pedig akkoriba ötöd annyian jártak oda.
2015. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nem állítom se azt hogy akkoriban jó volt, se azt hogy rossz, mivel akkor még nem éltem. De a mostani Baloldal semmit érő, azt viszont látom.
2015. szept. 27. 21:16
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Én se én fiatal vagyok, de őszintén én egyik pártba se látok túl sok jót.
2015. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért mondod, hogy annyira ragaszkodnak a baloldali pártokhoz? Az MSZP-re a választók 7, a DK-ra 6, az LMP-re 5, az Együttre 2, a PM-re pedig 1 százaléka voksolna. Ez összesen 21%. Sokallod a 21%-ot?

Sok nyugdíjast ismerek, és vannak köztük Fidesz-rajongók, sőt még Jobbik-kedvelők is. A baloldali érzelműek közül pedig sokan csak azért szavaznak valamelyik balos pártra, hogy ne Orbán vagy Vona legyen. Olyanok is vannak szép számmal, akik nem mennek el szavazni, mert elegük van az egészből.

2015. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Én azt nem értem miért ragaszkodik bárki annyira a pártokhoz, amikor semmi pozitív nincs bennük hazánkban?

Mind élősködő piócák.

2015. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!