Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarként szégyenlem, de nem...

Magyarként szégyenlem, de nem szeretem a hazám. Más is van így?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam itt, talán soha nem is éreztem magam jól itt, mintha idegen lennék egy idegen országban.

Távol érzem magamtól a kultúrát, a hagyományokat, nem szeretem a pesszimista búskomor mentalitást, az átlag magyar ember bunkó, idegbeteg, másikat lenéző, kibeszélő, a másikkal direkt kicsesző viselkedését.

Kiráz a hideg attól ahogy a magyarországi munkahelyek bánnak az emberekkel, hogy egy utolsó rabszolgának néznek, nem tartják be a törvényeket, hogy a munkavállalónak csak papíron van joga.

Gyűlölöm, hogy nem lehet szinte senkivel bármilyen témáról beszélgetni anélkül, hogy előkerüljön a politika, a mocskolódás, gyűlölködés!


Elegem van és legszívesebben már senkivel nem tartok fent semmilyen kapcsolatot a fentiek miatt.

Soha nem éltem külföldi országban, nem tudom ott milyen, hogy ott csak anyagilag jobb, vagy embernek is jobb lenni.


De nagyon szégyenlem, hogy magyarként nem szeretem a hazám és szívem szerint elköltöznék innen jó messzire.


2015. okt. 6. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

"Távol érzem magamtól a kultúrát, a hagyományokat"


Már bocs, de ezek nem is léteznek. Minden civilizált országban már az amerikai kultúra dominál, minden film amit nézel, minden TV műsor amerikai koppintás. Olyan, hogy magyar kultúra és hagyományok már rég kihaltak.


"nem szeretem a pesszimista búskomor mentalitást"


Akkor leginkább magadat nem szereted, menjél pszichológushoz.

2015. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan ugyanazt teszed te is, mint azok, akiket megvetsz. Ugyanúgy csak panaszkodsz, másokról beszélsz. Semmivel sem vagy különb, csak szeretnél különleges lenni. Mellesleg bármelyik másik Kelet-Európai országban hasonló a mentalitás, mint nálunk. Kicsit nacionalista, önző, panaszkodó. Ezzel jár a rossz gazdasági helyzet. Te csak egy újabb "Mr. Különleges" vagy a sok közül, aki többre tartja magát a többitől. Lehet lepontozni.
2015. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
kelet-európai* (mielőtt még valaki belekötne)
2015. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább azt szégyellem (helyetted is),hogy egyszer sem sikerült normálisan leírnod azt a szót,hogy "szégyellem".....a "külföldi országot" meg már meg se említsük!!
2015. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
91%
Egy jó pszihológus...!
2015. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagy egyedül.

Gyerekkoromba kezdtem el külfldöre utazni, aztán fiatalon már egyedül, és mindig imádtam más országokban élni. Most már 8 éve élek Németországban és itt lett családom.

Sokszor szóba kerül az itteni magyarokkal, hogy vissza költözni, de szinte mindenkinek a mentalítás miatt nem megy. Akikkel itt jóba vagyok sokan otthon is jól éltek. Legtöbbjük otthon is kb félmilliós fizetésben voltak. De pont az elöre lépes hiánya a megbecsülés hiánya miatt léptek le.

Már egy éve nem voltam Mo-n és habár jó lenne haza menni, de az utobbi idöben már többen hítak a barátok közül, hogy a mostani politikai szituról kérdezzenek, és mikor elmondom a véleményemet, akkor rettentesen leugatnak. Hihatetlen, hogy ök hívnak fel engem, ök kérdezik a véleményemet és utánna teljesen kiakadnak. Nincsen kevdem haza menni, csak, hogy megint mindehol politika legyen a központi kérdés.

2015. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni hogy mit szeret és mit nem. :)

Én személy szerint szeretem az országunkat, a városomat, a lakásomat. Szeretem az utcáinkat, az illatokat, mindent. Nem vagyok gazdag, de boldog vagyok. Legfőképp szerintem azért, mert nem mások véleménye érdekel. Nem vagyok "nagymagyar" sem, csak egy átlag kis ember. Születhettünk volna ennél 1000x roszabb helyre is. Voltam sokat Németországban, ha dolgozol, rendes életed lehet. De sosem lesz a te hazád, mindig csak egy "migráns" leszel a szemükben és ezt éreztetik is veled.

2015. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

szar közegben élsz, szar emberek vesznek körül, és szar szürke az életed.

ennyi.

2015. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Neked nem az országgal van bajod, hanem az életeddel, magaddal. Magyarul depressziós vagy, ezen szakember segít. Ez egyértelmű, mert már úgyis mind Amerikában élünk, ahogy a Rammstein is megénekelte már régen: [link]


Amerikában élsz, úgyhogy nem értem miért az országban keresed a hibát.

2015. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Tedd azt, költözz el! Én jól érzem magam, mert nincsenek illúzióim más országokkal és népekkel kapcsolatban.
2015. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!