Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha az Árpád...

Nem lenne jobb, ha az Árpád apánk induló lenne a magyar himnusz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valamennyire szentségtörésnek számít a Himnusz lecseréléséről beszélni, de ez annál sokkal vidámabb, és a dallama is egyértelműen magyaros.
2015. okt. 6. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én még nem hallottam egyszer se, viszont most elolvastam és nekem nem tetszene, mert nagyon nincs közöm Árpádhoz.
2015. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már hogyne lenne közöd hozzá? Neki volt a legnagyobb szerepe abban, hogy most itt élsz. Már ha magyar vagy.
2015. okt. 6. 18:55
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy mi számít magyarnak, azon kívül Istennek nagyobb köze van ahhoz, hogy itt élek.
2015. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezen kívül Istenhez való fohász, amit szerintem a legtöbb ember is megszokott tenni. A dallama meg azért magyarosabb, mert nem két teljesen más és független személy az író és zeneszerző. Mind amellett a Himnusz elsődlegesen egy költemény, amit szavalni szoktak. Ezzel szembe az Árpád apánk induló szövegén is látszik, hogy beépítettek népdallami szóhasználatokat, emiatt dallamosabb.
2015. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért magyarosabb a dallama, mert népdalra íródott :) Inkább az a különbség, hogy itt előbb született a dallam, mint a szöveg, a Himnusznál meg fordítva.
2015. okt. 6. 19:19
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Én csak ránézésre mondtam, nem jártam utána. Nekem viszont a legfontosabb az, hogy a magyar nép legfontosabb műve több tisztelet és munkát érdemel, minthogy csak egy szám legyen egy albumról. Ez alapján akár pár évente is cserélgethetnénk.
2015. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Kárpátia számára gondoltak, akkor elárulom, hogy a Kárpátia csak feldolgozta. Ez egy katonadal.
2015. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem a Kárpátia száma eredetileg, ők csak feldolgozták. Mint már említettem, a zenéje egy népdal, a szövege pedig, ha jól tudom, a Horthy-korszakban íródott.
2015. okt. 6. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként jó ez így. Már csak azért is, mert a Himnusz Istenhez való fohász.
2015. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem totálisan mindegy. A legtöbb ember onnantól hogy kikerül a suliból, gimiből, egyetemről többet esélyes, hogy sosem hallgatja, maximum meccsen vagy hasonló helyen.


Innentől kezdve szerintem totál mindegy mit énekelnek, alapból nem tartom az egészet egy túl értelmes dolognak. Kicsit túl van lihegve ez az egész himnusz dolog, nem csak MO-n, hanem mindenhol.


Ami zeneileg tetszik az a Székely és az Orosz, de szigorúan csak zeneileg, független attól, hogy himnusz vagy sem.

2015. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!