Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért a Fideszt...

A magyarok miért a Fideszt szidják, hogy nincs pénzük, mikor legtöbben értelmetlen dolgokra költik a fizetésük? Mikor én abszolút nem azt tapasztalom, hogy olyan nagy szegénység lenne az országban.

Figyelt kérdés

Most nem kellenek a minimálbéres példák.

Magyarországon aki minimálbért keres, az még kap mellé jócskán zsebes fizetést is.

Tudom, mert az összes ismerősöm aki minimálbéren van bejelentve, vagy kicsivel felette, bőven kap mellé még kiegészítést is.

És nem egy helyről hallottam már, hogy a minimált zsebes pénzel kompenzálják.

Ezt azért mondom, mielőtt jönnének azok a példák, hogy havi 70 ezerből élnek egyesek.

Biztos van ilyen, de ez nem jellemző az átlagra.

És a szélsőséges példák sem számítanak, mert mint ahogy minden országban van szegény réteg, úgy nálunk is.


Elég sokat járok az országban minden felé, sokszor csak McDonald’s-ban tudok enni mert az időm ezt engedi meg, és olyan még soha nem volt, hogy üres lenne egy meki, vagy legalábbis ne lennének bent 70%-os telítettségben, vagy a drive-ban ne állna folyamatosan 3-4 kocsi.

Aki szokott ott enni, tudja hogy két ember kajája alaphangon 3-4ezer forint.

És magyarok szegénységben élnek igaz?

Vagy mondjuk mikor a plázákban és bevásárlóközpontokban 10 perc mire találok parkolóhelyet, mert tele vannak ezek a helyek vásárlókkal.

Ez is a szegénységre jellemző igaz?


De sorolhatnék még ezer példát, mondjuk pont tegnap voltam az IKEA-ban, és kb egy gyufaszálat nem lehetett volna elejteni annyian voltak.

Az összes pénztárnál 20 méteres sorok kígyóztak.

Ez sem azt a mély szegénységet példázta.


Nem azt mondom, hogy olyan luxus életszínvonal lenne Magyarországon, de aki normális kereteken belül költené el a pénzét, az simán kijönne a fizetéséből.

Mondjuk 4 ezer forintos mekizés helyett venne rendes ételt, és megfőzne annyi pénzből simán két napra valót két embernek, nem pedig egy étkezést ejtene belőle.

Vagy mikor megkapja a fizetést, nem azonnal menni a plázába, megvenni a legújabb legtrendibb ruhákat, mert az mindenképp a biztos megélhetést biztosítja....?

De ott vannak a számítás technikai eszközök, a híradástechnikai eszközök, abból is mindig a legújabb legtrendibb kell, mert akkor már nem fél emberek lesznek az illetők, ha ezeket birtokolják.


Rengeteg "értelmetlen" dologra költik a magyarok a pénzüket.

Persze nem azt mondom, hogy mobil helyett kézzel írott levél, vagy tv helyett diavetítő legyen, de az kényszerérzet, hogy mindig a legújabb és legtrendibb holmikkal legyenek körülvéve az emberek, teljesen meghülyíti őket, és a fizetésük felét azonnal el is verik.

Tipikus példa, addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér, hát ők még azon túl is bőven nyújtózkodnak.

És akkor jön az, hogy ebben az országban nem lehet megélni, mert a Fidesz megkeseríti az emberek életét.

Hát én pont úgy veszem észre, hegy ezek az emberek saját maguk keserítik meg az életüket azzal, hogy mindig többet akarnak, mint amire telik.


Ide sorolhatnám még a lakás hiteleseket is, nem azokat akik a deviza miatt buktak be, hanem azokat akik minden áron a legtrendibb 200nm2-es házat akarták maguknak, tele minden trendi extrával, és inkább nem esznek 15 évig csak elmondhassák magukról, hogy ők kacsa lábon forgó házikóban élnek.

Arra persze nem gondolnak, hogy lehet elég lett volna 20 millióért házat építeni, nem pedig 40 ért, mert a 20-at még csak csak ki tudták volna fizetni, és most nem -jobb esetben albérletben éldegélnének, mert a bank elvitte a trendi házukat.

Szóval nincs itt olyan nagy szegénység, legalábbis amit a saját szememmel tapasztalok, nem azt mutatja.

Inkább csak elégedetlenkedő embereket látok, akik a kormányt hibáztatják azért, mert nem tudják normális keretek között elkölteni a pénzüket.


Csak azt nem értem, miért ilyenek a magyarok?



2015. okt. 18. 15:56
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
60%

"De sorolhatnék még ezer példát, mondjuk pont tegnap voltam az IKEA-ban, és kb egy gyufaszálat nem lehetett volna elejteni annyian voltak."


Ja vagy mondjuk Orbáncodnak köszönhetően mindenki csak szombaton tud vásárolni?

2015. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
75%

Lenne egy kérdésem.

Az MSZP idején ezek ugyanúgy megvoltak. Akkor mit fújjoltatok annyira az akkori kormányra, amikor Magyarországon hihetetlenül magas volt az életszínvonal már akkor is?

2015. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Úristen, szinte éreztem, hogy valaki ezt ki fogja emelni demagóg módon.

A hét bármelyik napján, ha jártál volna IKEA-ban, akkor tapasztalhatnád te is, hogy mindig tele van vásárlókkal.

Egyébként örülök, hogy ennyire tellett -orbáncozásra.

A kérdés mondani valója gondolom el sem jutott az agyadig.

2015. okt. 18. 16:03
 4/58 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, te mikor dolgozol, ha minden nap az IKEA-ban lébecolsz?
2015. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
36%
Az a baj, hogy rossz a mintavételezésed. Ha a gyermekéhezésre gondolok, ami egy létező fogalom Magyarországon, nem az Andrássy úti éttermeket járom végig, hogy lám-lám ezekben is vannak sokan, gyerekek is, nincs is gyermekéhezés.
2015. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
66%

Tegyük fel, hogy 2-3 millió ember valóban jól él és te ezeket a milliomosokat látod.

A többivel mi lesz? Nyugodtan dögöljenek meg, mert mindenki annyit ér, amennyije van?

2015. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, te biztos valamelyik nagyvárosban élsz, ahol nem tapasztalod meg a szegénységet!

Gyere el a Keleti régióba, Szabolcs, Borsod, Heves, Hajdú-Bihat megyébe és meg tudod, hogy itt egyáltalán NINCS jólét, ahogy azt Orbánocskádék minden félórában nyomatják!!!

Rohadtul nem kaptam több fizetést, ahogy azt ígérték!

Még ha emelkedett is, abból még több adót VONTAK LE, így nem hogy többet, hanem KEVESEBBET hozok haza!!!

Gürcölj te is havi 68ezerért!!!

Akkor legyél nagyszájú!

2015. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 MolotovPunk ***** válasza:
77%

Az MSZP alatt 13-14 ezer forinttal többet kerestem havi nettó szinten.Továbbá az élelmiszer árak is jóval lentebb voltak,nem volt 27 % os áfa és egy kulcsos adórendszer helyett ott több kulcsos adórendszer volt,ami azért lényegesen igazságosabb volt.

Ami tény:Ő alattuk is ment a tolvajkodás,de a fityesznél sokkal durvább módon megy a pazarlás és mutyizás...


Továbbá nem tudom te hol élsz,de írásod alapján gondolom nagy városban,ahol valószínűleg több jómódú ember él,viszont le kéne nézned neked is egy két faluba vagy kis városba és akkor látnád élőben mekkora nyomor van az ország jelentős részén...Én ezt eléggé megtapasztaltam,mert rokonaim nagy része faluban,vagy kisvárosban él.

Tehát igenis nagyon jogos,hogy sokan kritizálják jelenlegi kormányunkat.

2015. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ attól ,hogy az ország melyik részén él az ember,Budapesten Észak-nyugat Dunántúlon jobb a helyzet ,többet keresnek az emberek,sokkal több a munkahely.

Attól függ egy család anyagi helyzete ,hogy mennyi gyermek van,2-3 gyermek felnevelése,iskoláztatása nagyon sok pénzben van.Abban igazad van,hogy takarékoskodás jó dolog,engem arra tanítottak a szüleim.Most is van 2,4 millió megtakarításom,ezt évek alatt havi 20-30 ezer forintokkal gyűjtöttem össze,pedig csak 125 ezer a nettó bérem.Fölösleges dolgokra nem költök,mobilom például már 8 éves és nem okos,telefonálásra tökéletes.

2015. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
87%
Az ikea nem egy markas uzlet, a butorok fureszporbol vannak, nem fabol, tehat nem a gazdagok jarnak oda. Amit irtal, az mind igaz, de nem politikafuggo. Akik ezt csinaljak a penzukkel, azok mindenkor ezt csinaljak, barki van a politikai barsonyszekben. A gdp-tol fugg, hogy egy orszag mennyire szamit szegenynek.
2015. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!