Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nettó hány...

Magyarországon nettó hány forint fizetéstől mondható, hogy valaki jómódú és hánytól az, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
2015. okt. 24. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Relatív.
2015. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nettó 500 ezres - 600 ezres bevétel jónak számít.

A 6000 ezer még külföldön is jónak mondható, durván 2000 euró.


Viszont főleg az ingóságok, vagyontárgyak a döntők.

Általában, nagy méretű családi ház, szép autók.


Aki piszkosul gazdag, neki viszont több ingatlanja van, azok között is van villaszerű épület.

Illetve, luxuskategóriás autók.

Az ő bevételük viszont másfél millió forinttól a határ a csillagos ég.

2015. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez függ attól isl, hogy hány embert tart, illetve mennyit költ különböző kiadásokra, hol lakik (pl. Budapest XII. kerületében egy új lakás árából némelyik településen egy egész utcát meg lehetne venni némi túlzással).


Megerősíteném azt a választ, hogy szubjektív módon kell megítélni az életkörülményei alapján, illetve hogy váratlan helyzetekben mennyit engedhetne meg magának (mivel sokan szeretnekk nagyzolni, így váratlan helyzetben egy fityingjük sincs).

2015. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinek mennyi ez az összeg. Én nettó 250 ezres fizetéstől már jó módúnak tartanám magam ha egy fizuból csak magamat kellene eltartanom a saját házamban hitel nélkül. Hitelem most sincs és házam is van de a nettó 150 ven még kevés a jómódhoz nagyon. Más meg ki röhögne érte hogy ez neki 250 ezer aprópénz. Havi 4 száz már gazdagságot jelentene nekem.
2015. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A jómódú az, akinek alig használt, vagy új kocsija van; mellette saját háza és megengedheti magának, hogy egy évben elmenjen egy-két hétre nyáron a tengerpartra, télen pedig valahova Síelni az Alpokba. Ha pedig nagyobb összegű váratlan kiadás jön, akkor nem esik kétségbe, hanem ki tudja fizetni.


Gazdag pedig az, akinek több befektetése is van (üzletek, lakások, házak, stb.) és mellette megengedheti azt, amit a jómódúak csak hosszabb időre és mellette mondjuk van egy-két felsőbb kategóriás autója, illetve akár még vitorlása/hajója is. A háza alapterülete pedig 300 m2-nél kezdődik...

2015. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Végül butus vagyok, mert nem írtam a fizetésről. Az a baj, hogy aki jómódú, vagy gazdag, az általában nem fizetésből él. De ha számszerűsíteni akarjuk, akkor a jómódút min. havi 5-600 ezerre raknám, a gazdagot pedig min. 1,5-2 millióra mondjuk.
2015. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Jomodu szerintem netto 1 milla folott.


A gazdag embereknek meg nem fizetese van, hanem bevetele.

2015. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legszegényebb aprófalvakban, ahol alig van munkalehetőség, még a száz-százötvenezres fizetés is álom kategória.

Ez van. A megyeszékhelyeken már magasabb a mérce, a fővárosban a legmagasabb.

2015. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

200-250 ezertől jómódú, 500 ezertől gazdag.


(Amúgy az a poén, hogy van egy ismerősöm aki 500 felett keres havonta, de mindig sír hogy egyre nehezebb.)

2015. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!