Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon van valami...

Magyarországon van valami független politikai hírportál, ahol nem cenzúráznak ki, ha épp nem értesz egyet a megjelentetett hírrel? És nem "húz" valamelyik párthoz?

Figyelt kérdés

Mindenhol vagy bal, vagy jobboldali újságok hírportálok vannak.

Az a kifejezés hogy "szabad sajtó" szerintem már nem is létezik.

Amelyik oldal nagyobb befolyást tud gyakorolni a hírportálra, akkor mindjárt csak ellenzéki hírek jelennek meg.

Ez számomra teljesen elkeserítő, hogy vagy a Fideszt fikázzák minden cikkben, vagy a baloldalt.

Egy független cikket nem olvastam már lassan évek óta.

És ha esetleg nem értek egyet -legutóbb a 444 egyik cikkére reagáltam forrásokkal és korrekt tényekkel, hogy az állításuk hazugságon alapul- azonnal törölték a válaszomat.

De ez számtalanszor előfordult már, hogy ha egy jobboldali vonatkoztatású választ ejtek egy baloldali "fikázó" cikkben, akkor rövid időn belül törlik a kommentem.

Valaki nem tud valami megbízható független hírportált, ahol nem befolyásolja a cikkeket a bal vagy jobb oldal?



2015. okt. 26. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. És nincs is rá igény, meg alatta még nagyobb feszültség lenne mert minden oldal ott kötne ki. Az igazságot meg sehol sem engedik. Pl. Kuruc-on leírtam a valótlan állítást tartalmazó cikk alá az igazságot, erre tiltottak, a cikket meg átírták arra amit írtam.
2015. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"megbízható független hírportál"


Először is tudni kell különbséget tenni a "hír" és a "vélemény" között. Amikor te elolvasol egy cikket, akkor valójában nem egy hírt olvasol, hanem egy újságíró véleményét olvasod egy hírről. Ez elkerülhetetlen, akármennyire is akar tényszerű lenni: amilyen szavakat használ, ahogyan fogalmaz, az tükrözi a véleményét. De ettől a portál még lehet független.

Az igazságtartalmát pedig a forrásokból lehet eldönteni, amelyekre hivatkozik. Például a 444 gyakran hivatkozik civil forrásokra egy-egy esemény kapcsán. Ezzel az a gond, h ahol több ember összejön, ott ugyanazt az eseményt mindenki másképp látja, így bármit is akarok bizonyítani, úgyis lesz köztük olyan, aki azt mondja amit hallani akarok. Épp ezért nem tartják sokan a 444-et hitelesnek. Persze ez még mindig nem jelenti azt, h minden írásuk hazugság volna.

Csak, mint mondtam, ki kell szűrni a cikkből a "hírt" és meg kell megkülönböztetni az író "véleményétől".


Szóval a lényeg: megbízható hírportál nagyon sok van, de az olvasás közbeni gondolkodás és az önálló véleményalkotás elsajátítása elengedhetetlen.


A cenzúráról:

Tapasztalatom szerint, ha törölnek, akkor azt jó okkal teszik. Általában rasszista, gyűlöletkeltő, közösség elleni izgatásra alkalmas szövegek szoktak ennek "áldozatul" esni. Ezek a szólásszabadságba sem tartoznak bele, sőt inkább visszaélés azzal.

A te hozzászólásoddal kapcsolatban nem tudok véleményt mondani, ahhoz látnom kellene mit írtál.

2015. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Amit leírtál az mind szép és jó, de nem erre voltam kíváncsi, ezzel én is tisztában vagyok.

Pont ezért kérdeztem, hogy független emberek tollából származó írásokat publikáló megbízható portál létezik e.(?)

Mert én nem szeretném a sorok között olvasni a lejárató szavakat, nem szeretném kiszűrni egy adott cikkből az írójának a pártbéli hovatartozását, aztán levonni a konzekvenciát és azon agyalni, hogy most vajon azért írta ezt mert elfogult (vagy a pénz ezt követeli meg tőle) valamelyik oldal iránt, vagy szimplán igaza van (?)


És egyébként nem kell ahhoz rasszista vagy gyűlölet keltő választ ejteni, hogy töröljék a hozzászólást.

Elég ha nyomatékosabban megkérdőjelezed a cikk valóságtartalmát, és elég sok ellenzéki ember jelenti a válaszodat, akkor esélyes hogy eltávolítják a megjegyzésed.

Persze ez nem megszokott, de elég sokszor előfordult már velem.

Igazi független újságírói tényfeltárást már alig lehet olvasni valahol, olyan ritka mint a fehér holló.

Szinte már csak a lejártó és személyeskedő cikkekkel van tele minden...

2015. okt. 26. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, hogy elvileg miért lehetetlen független hírportál. Mert alapvetően ez egy biznisz, a hírszolgáltatás egy profitorientált üzlet. És mint minden profit orientált dolog, ezeket is a népszerűsége tart fent, a kis bevételű látogatatlan oldalak elsüllyednek.

Na már most, ha egy hírportál a középúton lenne, nem húzna egyik szélsőség felé sem, tehát sem nem lenne nagyon liberális se nem lenne szélsőjobboldali, tehát ilyen light-os lenne, akkor alacsony maradna a nézettsége, mert szélsőségek nélkül nem lehetne érdekes, vérlázító, provokatív épp ezért nem olvasná senki, mert nem lenne érdekes, ebből kifolyólag alacsony lenne a népszerűsége, ebből kifolyóan a süllyesztőbe menne. Lehet vannak/voltak ilyen hírportálok, csak nem hallottál róla..

2015. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!