Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van széleskörű kulturális...

Van széleskörű kulturális felzárkóztatás program Magyarországon, aminek keretében az eltérő kultúrájú emberek kulturális oktatása zajlik?

Figyelt kérdés

Lehet itt gondolni cigány illetve bevándorló kérdésre, vagy annál hétköznapibb, egyszerű vidéki-városi kulturális különbségekre. Engem főleg a ez, tehát az országon belüli eltérő kultúra, gondolkodásmód, mondatszerkezetek és logika érdekelne. Megfigyeltem pl. hogy a fővárosban, annak is egyetemein a zsidó-germán kultúrkör az uralkodó, ami egy vidéki ember számára sok meglepetést, nehézséget, félreértelmezést tartogat.


Hasonlóról nem hallottam, gyakorlati tapasztalatom az, hogy a fővárosi egyetemen leadja a tanár a maga nyelvezetével, logikájával, mondatszerkezetével az anyagot, és kész, aztán jön a vizsga és aki megértette az átmegy, aki nem, az nem.


2015. okt. 27. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy zsidó-germán kultúrkör, mert még életemben nem hallottam róla.
2015. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy kultúránk van a magyar. Azon belül vannak szokások, hagyományok amiben vannak eltérések területtől függően. Olyan nincs, hogy "egyszerű vidéki-városi kulturális különbségek", mert nem bírod teljesen megkülönböztetni az embereket ilyen alapon. Egyedül ami még jelen van a főváros-vidék(minden ami nem főváros) ellentét, ami inkább az életmódból adódik. A teljes magyar felsőoktatás arról szól, hogy a tanár leadja az anyagot majd be kell magolni, ez független attól, hogy hol van az egyetem/főiskola.
2015. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!