Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szorultak vissza az...

Miért szorultak vissza az ellenzéki, nem-kormánypárti médiában a kormánypárti politikusok intézkedéseiről szóló hírek leközlése?

Figyelt kérdés

Mostanság valahogy semennyire sem érdekli az ellenzéki, nem-kormánypárti médiát (például 444, RTL) a FIDESZ-KDNP-hez kötődő hírek. Régebben simán lehoztak egy-egy olyan hírt, hogy X.Y. FIDESZ-s politikus háza táján ilyen-meg olyan fejlesztések történnek közpénzből. Mostanság csak Felcsútra telik az időből és más hasonló jellegű, politikusokhoz kötődő híreket már le sem közölnek, pedig lenne mit.


Vajon miért?



2015. nov. 23. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rájöttek, hogy az erőket nem célszerű felaprózni, a fejet - OV-t- kell koncentrált támadással ellehetetleníteni. Abban bíznak szerintem, hogy ha OV-t kilövik, akkor a FIDESZ szétesik.
2015. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Attól még igazán írhatnának más kormányközeli- vagy kormánypolitikusokról is. :D Pedig hírportálokon nincs olyan terjedelmi korlát, mint a papírújságoknál. :D


Ha meg az Orbán Viktoros cikkeiket akarják annyira reklámozni, akkor hozzák le címlapon. Ennyi. :D

2015. nov. 23. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teljesen pontos, amit írsz. Az online média továbbra is rendszeresen beszámol ilyesmire, kíváncsiságból megnéztem most a 444 címlapján, és 2 görgetés után ott is volt egy "Polt Péterék nem hajlandóak nyomozni Rogán szomszédjának 600 milliós plakátkampánya miatt" cikk. Az állításod egyedül talán az RTL-re lehet valamilyen szinten igaz. Ők a kormányellenes retorikát akkor kezdték el alkalmazni, amikor a kormány ki akarta őket szorítani a médiapiacról. Azóta azonban sokat mérséklődött ez a javaslat, így az RTL is kicsit lazított, de persze ez nem azt jelenti, hogy ne tolnák a tudósításokat a fideszes mutyikről, mindössze racionálisabban mérlegelnek a hírek súlya között, és ha úgy látják, hogy a veszprémi ormányos medve szüetése érdekesebb, minthogy Lázár szomszédjának a másod unokatestvére BMW-t vett, akkor nem fogják feleslegesen erőltetni.
2015. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert milliószor küldtem már ilyen jellegű híreket a hírportáloknak, azonban alig-alig hozták le valamiket a küldött hírekből. :-/ Valahogy a hírportálokat nem nagyon érdekeli a FIDESZ-es politikusok családi vállalkozásait, saját épületeit érintő közpénzből történő fejlesztések.


(Mindig van mire hivatkozzak, ha küldök hírt. Ugyanis a regionális híroldalakon jelennek meg a politikailag érdekes hírek, ahol nem mondják ki a politikai oldalát a hírnek.)

2015. nov. 25. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked csak ez fáj?

Nekem az, hogy az egész média csak a gazdiknak tetsző híreket, írásokat közöl. Vagyis nincs sajtószabadság.

2015. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!