Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt ez az ügy, hogy Ákos...

Volt ez az ügy, hogy Ákos szerint a nőknek kevesebb fizetést kéne adni, mint a férfiaknak. Mi van az egyedülálló anyákkal, akkor hogy élnének meg?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem ezt mondta miért hazudsz?
2015. dec. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Sok-sok családi segítséggel.
2015. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
....és jó gyerektartással!
2015. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem ezt mondta, hanem azt, hogy a nőknek kevesebbet kéne dolgozni és többet törődni a családjukkal. Aki kevesebbet dolgozik, az értelemszerűen kevesebbet is keres.
2015. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

"Ákos szerint a nőknek kevesebb fizetést kéne adni"


Nem ezt mondta...

2015. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak több helyen is ezt hallottam
2015. dec. 24. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

# 4/6 Időpont ma 11:28


De nem is ezt mondta, barátom, te se hazudj. Azt mondta a női princípium az, ha férjhez megy meg gyereket szül. Na, ezzel meg elmegy a 'csába.

2015. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Ákos üzenetének lényege az, hogy a nőket alapvetően nem arra kéne nevelni, hogy a pénzkeresésben beelőzzék a férfiakat. A legtöbb nő ugyanis nem alkalmas erre. Ezért van az, hogy mind a mai napig vezető beosztásban nyugaton férfiak vannak többségben a teljes, javítást nem igénylő egyenjogúság ellenére is.

Persze lehet növelni a nők arányát azzal, hogy női kvótákat vezetünk be, de ezzel meg már a férfiakat diszkrimináljuk.

A legtöbb nőnek valójában könnyeb és boldogabb élete lehetne, ha nem várnánk el tőlük a férfiakéhoz hasonló versengést.


Nem írtam persze, hogy nincs kivétel. Van olyan nő, aki alkalmasabb vezetői beosztásra, mint sok férfi, ezért én annak vagyok a híve, hogy az emberek a munkájukat és fizetésüket kizárólag képességeik alapján kapják, ne nemük szerint.

Ugyanakkor Ákossal kelll egyetértenem azzal, hogy a nőket a princípium beteljesítésére kéne nevelni. Aztán ha ez nem tetszik neki, akkor serdülőként meg lehet adni neki a döntési jogot.

2015. dec. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

# 8/8 Időpont ma 16:05


"Ákos üzenetének lényege az, hogy a nőket alapvetően nem arra kéne nevelni, hogy a pénzkeresésben beelőzzék a férfiakat. A legtöbb nő ugyanis nem alkalmas erre. Ezért van az, hogy mind a mai napig vezető beosztásban nyugaton férfiak vannak többségben a teljes, javítást nem igénylő egyenjogúság ellenére is."


Tegyük fel, hogy ezt mondta. Nem ezt mondta, de ez most mellékes. Ha ezt mondta, az is ugyanakkora ökörség. Nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve nem erre vannak nevelve. A legtöbben egyrészt egyenlő munkáért egyenlő fizetést akarnak, másrészt meg csak ugyanúgy dolgozni. Egy olyan kijelentés, hogy a nőknek az legyen az életük netovábbja, hogy férjhez mennek, és gyereket gyártanak, nem gyengén felháborító.


"Persze lehet növelni a nők arányát azzal, hogy női kvótákat vezetünk be, de ezzel meg már a férfiakat diszkrimináljuk."

Egyetértek.


"A legtöbb nőnek valójában könnyeb és boldogabb élete lehetne, ha nem várnánk el tőlük a férfiakéhoz hasonló versengést."


De a társadalom nem várja el tőlük. A nők saját kérése, hogy hadd versenyezzenek a férfiakkal. Miért ne engednénk ezt?

2015. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Ő azt mondta, hogy a nőknek nem az a dolga, hogy ugyanannyit keressenek, mint a férfiak.

Szerintem ezt nem úgy gondolta, ahogy később kiforgatták, mindenesetre elég nagyot csalódtam benne. Azt hittem több esze van ennél. Később persze magyarázta, hogy a nőnek a család, meg a gyerekszülés a dolga, persze, értem. Ez a világ rendje.

De nem ezt mondta.

Nem a nők találták ki, hogy ők is dolgozzanak. Viszont, ha már nekem is dolgoznom kell, akkor elvárom, hogy ugyanannyi munkáért ugyanannyi pénzt kapjak. Ne diszkrimináljanak csak azért, mert nő vagyok.

Szerintem százszor megbánta már, hogy belement ebbe a témába, de ezt már elk...ta.

2015. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!