Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az RTL híradójában mekkora...

Az RTL híradójában mekkora csúsztatások szoktak lenni?

Figyelt kérdés

Ma véletlen belenéztem, de rögtön elképedtem.

Azt állították, hogy a terhesgondozásból a Fidesz kivette az ingyenes Edwards szindróma szűrést.

Ez a vizsgálat soha nem volt ingyenes. Pár gyereket már szültem, mindegyiknél pengettünk Mszp kormány alatt is ezért a vizsgálatért.

Csak ezek után fura, hogy az M1-et fikázzák, hogy nem hiteles!


2016. jan. 19. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ha ezt a riportot láttad, itt egyszer sem említik, hogy ingyenes lett volna.

2016. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező.... értő-szövegértés gyakorlására, sok olvasást ajánlok.
2016. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

[link]


A kérdezőnek teljesen igaza van, 23:19nél kezdődik a hír, ez hangzik el: "edward szindrómás Volt a magzat és csak Azért derült ki időben, mert ki tudta fizetni a több tíz ezer forintos vizsgálatot. Az rtl híradónak nyilatkozó genetikus szerint az a probléma, hogy eltöröltek egy korábban kötelező vizsgálatot, mert Nem volt megbízható, de nem tettek a helyébe másikat.így aki nem tudsz fizetni, Csak az ultra hang marad, ami 10ből 3esetet nem mutat ki! "


Mi is történik itt? Ez egy fél igazság, mert az a vizsgálat, ami eddig volt, az sem volt hatékony, tehét feleslegesen van kihangsúlyozva a vizsgálat eltörlése, mert azt sugallja, hogy korábban jól működött és most már rosszul, miközben arról van szó, hogy sosem működött jól.. az RTL nek megéri azt hangsúlyozni, hogy a fidesz kormány idején el lett törölve valami, és aki fél füllel hallgatja a híradót annak ez marad Meg belőle! Egyébként a genetikusnak nincs igaza, a probléma Nem Az hogy eltöröltek valamit ami nem hatékony, sőt ez egy pozitív dolog! A probléma pont a kevésbé hangsúlyos kilogikézható rész, hogy sosem Volt ingyenes hatékony szűrővizsgálat! Az rtl viszont nem hazudott, mert kerestek egy genetikust, aki ezt mondta és ők csak idéztek! De ébresztő! Ezt hívják ferdítésnek! Mintha Egy külföldi újságíró fideszes propagandát idézne, "az ország jobban teljesít" - mondta orbán viktor! Miközben nem hazudnak mert Csak idéztek, azt sugallnák a nézőnek, hogy Mo egy király hely ahol Minden rendben van.. na az rtl is ezt műveli, csak a fidesz ellen!

Nyugodtam leazólhat az előttem megszólaló két ember hogy nincs igazam, de szerintem ez a jelenség tényleg valós és nagyon káros a társadalomra nézve, hogyha a legnépszerűbb kereskedelmi csatorna ilyen dolgokra vetemedik!

2016. jan. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ja és azt is hozzáteszem, hogy "az a probléma, Hogy sosem volt ingyenes a hatékony vizsgálat" ez a mondat 100%ban fedi a valóságot és 3x tömörebben és lényegre törőbben közli az információt ami a hírközlés alapja, tehát a túlbonyolított körül írás egyetlen célja a tudatos manimulálás! És megfigyeltem, hogy talán nem véletlenül, de az ilyen részek a rövid vágásokba, mint pl amit az első mutatott be sem kerülnek! Mivel számtalan ilyen esetet láttam már, nem zárnám ki azt sem, hogy ez tudatos, hiszen amikor az ember végig nézi vágatlanul a híradót, a figyelme egy idő után lankad, és több ember hajlamos nem a lényeget észrevenni, hanem a hangsúlyos monadtrész marad meg benne. Amikor egyetlen hírre vagyunk kíváncsiak, akkor 2 percig kell koncentrálnunk, nem véletlenül pont azt a hírt nézzük, valószínűleg arra vagyunk kíváncsiak, így a figyelem erőteljesebb.


Az első két válaszolónak viszont üzenném, hogy mielőtt másokat leszóltok illik részletesebben informálódni a témáról! A kérdező és ti ketten is a manipuláció áldozatai vagytok, a klrdező azért mert tipikus esete annak, amikor fél füllel hallgatjuk a híradót és a lényeg helyett a hangsúlyos rész maradt Meg, ti viszont elkövettétek azt a hibát, Hogy a vágott változatot néztétek meg, ami nem véletlenül nem tartalmazza a manipulációt!

2016. jan. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
csak az rtl híradó nem hírközlési műsor, hanem egy szórakoztatóipari termék egy célcsoporttal
2016. jan. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
05:58 "...az rtl híradó nem hírközlési műsor, hanem egy szórakoztatóipari..." - akkor nem kéne olyan színben villognia, hogy híradót nyom, mert a híradó az nem szórakoztatóipari termék, hanem inkább kellene objektív tájékoztatásnak, hírközlésnek lennie. Én betiltanám, hogy az rtl híreket nyomjon.
2016. jan. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
az értelmes emberek többsége tisztában van vele, hogy az RTL híradó meg úgy általában a baloldali hírközlés sosem volt híres az objektivitásáról
2016. jan. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Azt állították, hogy a terhesgondozásból a Fidesz kivette az ingyenes Edwards szindróma szűrést."


A fidesz-t meg sem említik, még csak nem is céloznak rá. Az MSZP-t sem. Kicsit túltolod a politikát, nem?

2016. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az M1 azért nem hiteles, mert csak jó híreket mond, rosszakról nem fognak beszélni. Ha megnézed egy híradójukat csak arról szól, hogy: bővült a fogyasztás, minden csodálatos ebben az országban, csak kormánytagokat kérdeznek, holott nem ez lenne a feladata.

Az RTL Klub nagyrészt a reklámadó miatt kormánykritikus és lehet, hogy néha csúsztatnak. De ők kormánypárti embereket is megkérdeznek, csak ők meg nem válaszolnak nekik.

2016. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na de akkor mégiscsak minden csodálatos ha ezt elmondhatják nem igaz? :)
2016. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!